Latvija ekstra endā zaudē Vācijai

Olimpiskā Kvalifikācijas Turnīra otrās dienas vakara spēlē Latvijas olimpiskā komanda tikās ar Vācijas valstvienību un ļoti saspringtā spēlē, ekstra endā piedzīvoja zaudējumu 7 – 8. Spēles sākumā komandas spēlēja agresīvi un jau pirmajā endā Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda piespieda pieredzējušo Vācijas komandas skipu Andrea Schoepp kļūdīties un bez pēdējā akmens gūt 2 punktus, taču jau nākamajā endā Vācija atbildēja arī ar divu punktu guvumu. Taču tas mūsu meitenes nesatricināja un līdz spēles pārtraukumam pēc piektā enda atradāmies vadībā 5 – 4. Lūzuma punkts spēlē iestājās astotajā endā, kad Vācija izmantoja mūsu kļūdas lai bez pēdējā akmens gūtu punktu un izvirzītos vadībā 6 – 7. Devītajā endā atkal nedaudz pietrūka un Andrea Schoepp ar saviem pēdējiem diviem metieniem ļoti labi nobloķēja mājas centru un mūsu komanda bija spiesta samierināties tikai ar vienu gūtu punktu, kas nozīmēja to, ka desmito endu uzsākām bez pēdējā akmens un pie vienāda rezultāta 7 – 7. Desmitajā endā Vācija tīrīja nost visus akmeņus lai neļautu mums aizķerties taču pēdējais izsitiens Andrea Schoepp izpildījumā bija nedaudz par šauru, kā rezultātā no mājas izslīdēja abi akmeņi un mums bija vēl viena iespēja ekstra endā, kurs spējām radīt situāciju, kad mūsu pēdējo metienu bija jāieved aiz sarga un tas atstātu Vācijai ļoti sarežģītu situāciju pēdējam metienam, taču neskatoties uz komandas pūlēm pēdējais akmens bija dažus centimetrus par īsu un pretinieces guva nepieciešamo punktu uzvarai.

Pēc spēles komandas vice skips Ieva Krusta par saspringto spēli teica: „Patiesībā tās sajūtas ir tādas, ka spēle bija ļoti laba un līdzīga. Nerunājot par pēdējiem endiem, spēles vidū bija situācijas, kur mēs kļūdijāmies. Situācijas, kur varējām paņemt divus punktus un nepaņēmām. Domāju, ka šīm situācijam bija izšķirošā nozīme, bet otrā spēles pusē viņām sāka labāk iet, bet mēs nepadevāmies un atkal dabūjām to enerģiju un spēles beigas pierāvām. Desmitajā endā, kad viņas novāca sargus un ka spēle ir beigusies un, ka mums jācer uz Andrea kļūdu un mums izdevās uzminēt kur nolikt to akmeni, jo Andrea jau vienreiz šādā pašā situācijā bija kļūdījusies. Tāpēc cerējām, ka notiks atkal tas pats. Žēl, ka zaudējām, bet spēle bija laba, tikai katra mūsu kļūda ļāva viņām paiet mums solīti priekšā.”

Kopvērtējums Olimpiskā kvalifikācijas turnīra sieviešu konkurencē:

Vieta

Komanda

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1

Ķīna

2

2

0

1

Japāna

2

2

0

3

Vācija

3

2

1

4

Čehija

3

1

2

4

Latvija

3

1

2

4

Norvēģija

3

1

2

7

Itālija

2

0

2

Latvijas komandas spēļu grafiks:

12.12.2013.

15:00

Japāna – Latvija

13.12.2013.

9:00

Latvija – Ķīna

14.12.2013.

9:00

Čehija – Latvija

15.12.2013.

9:30

1 v 2 (uzvarētājs kvalificējas OS)

 

17:30

1v2 zaudētājs v 3 (uzvarētājs kvalificējas OS)

12. un 13. decembrī spēles pret Japānu (12.12.2013. pl 15:00) un Ķīnu (13.12.2013. pl. 9:00) tiks rādītas LTV7 tiešraidēs un spēles komentēs ilggadējie Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Ritvars Gulbis un Aivars Avotiņš. Spēles iespējams būs vērot arī www.youtube.com/WorldCurlingTV.

Paralēli sieviešu kvalifikācijas turnīram norisinās arī vīriešu konkurences cīņa par pēdējām vietām 2014. gada OS un šeit piedalās astoņas komandas – Vācija, ASV, Francija, Čehija, Jaunzēlande, Japāna, Koreja un Somija.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs dalībai Olimpiskajā Kvalifikācijas Turnīrā: skips – Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane,nacionālo izlašu trenere – Karri Willms, komandas trenera palīgs – Dace Munča

Latvijas izlašu spēļu rezultāti būs atrodami www.facebook.com/LatvianCurling vai arī www.twitter.com @LatvianCurling vai arī www.curling.lv

Kvalifikācijas turnīra oficiālā lapa (un online rezultāti) http://www.sochi2014.curlingevents.com

Spēļu video translācijas www.youtube.com/WorldCurlingTV

Latvijas Kērlinga Asociācijas vēlas pateikties Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu Sporta Spēļu Asociācijai, Jelgavas Pilsētas Domei un kompānijai Isostar par atbalstu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Foto ©2013 WCF/Richard Gray

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji