Pasaules čempinātā sievietēm pārsteidzoši uzvar Šveice

Pagājušā gada čempionātā bronzas godalgas izcīnījusī Kanāda pamatturnīrā vienīgo zaudējumu piedzīvoja tieši pret Šveici, piektajā kārtā piekāpjoties 2:8. Savukārt viņu pretinieces pamatturnīra desmitajā kārtā ar 2:9 piekāpās Korejai un piecpadmitajā kārtā ar 5:8 Krievijai.

Arī 1v2 spēlē Kanāda atsāja ļoti pārliecinošu sniegumu ar 8:3 uzveicot Šveici. Pusfinālā gan Šveice ar 7:3 pārspēja Koreju, bet reti kurš šaubījās par Kanādas uzvaru finālā.

Fināls gan aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, nedaudz priekšā turoties Kanādai, kas pēc septītā enda atradās vadībā 5:3. Astoto endo ļoti labi aizvadīja Šveice un, pēdējo akmeni ieliekot astoņās pēdās, izcīnīja trīs punktus, pirmo reizi spēlē izvirzoties vadībā 6:5.

Neveiksmju sērija Kanādai sekoja arī nākamajā endā, kad neizdevās virkne metienu, un Kanādas skipam Reičelai Homanai bija jāparāda brīnummetiens, caur vidējo sargu, lai izcīnītu vienu punktu. Metiens mazliet par stipru, un zaudēti vēl trīs punkti.

Desmitajā endā šveicietes rupjas kļūdas nepieļāva un uzvarēja finālā ar 9:5.

Līdz ar to pirmo vietu 2014. gada čempionātā izcīnīja Šveice, otrajā vietā Kanāda. Trešo vietu izcīnīja Krievija, kas ekstra endā ar 7:6 uzvarēja Koreju. Latvijas izlase čempionātā ar vienu uzvaru sacensību pirmajā dienā pret Skotiju ierindojās 12. vietā.

Nedaudz statistikas...

Ar 69% precizitāti Latvija ieņēma 12. vietu

4. Evita Regža - 11. vieta (64%)
3. Dace Regža - 9. vieta (67%)
3. Iluta Linde - nav aizvadīts pietiekams spēļu skaits šajā pozīcijā (63%)
2. Ieva Bērziņa - 12. vieta (63%)
2. Iluta Linde - nav aizvadīts pietiekams spēļu skaits šajā pozīcijā (59%)
1. Žaklīna Litauniece - 4. vieta (82%)

Visi spēļu rezultāti ir pieejami čempionāta mājaslapā: http://www.curling.ca/2014worldwomen-en/, savukārt video translācijas pieejamas Pasaules Kērlinga federācijas YouTube kanālā: http://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV.

Startējot Sentdžonsā, Latvija ir nodrošinājusi dalību arī 2018. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, ja neizdosies kvalificēties automātiski pēc turpmākajos Pasaules čempionātos izcīnītajiem punktiem.

Latvijas izlases sastāvs: Evita Regža, Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde. Treneri Ansis Regža, Karri Willms.

Latvijas Kērlinga asociācija vēlas pateikties Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministrijai un kompānijai Isostar par izrādīto atbalstu Latvijas kērlinga izlasei.