Šovakar sieviešu izlasei pusfināls pret Čehiju un vīriešiem ceturtdaļfināls pret Slovēniju
Šodien noskaidrojās Latvijas vīriešu un sieviešu izlašu pretinieki Eiropas čempionāta B grupas izslēgšanas spēlēs. Vīriešu izlase ceturtdaļfinālā tiksies ar Slovēniju, bet sieviešu izlase pusfinālā ar Čehiju. Abas spēles sāksies šovakar pulksten 21:00.

Sieviešu izlase jau vakar nodrošināja vietu četriniekā, bet šodien kļuva skaidrs, ka Latvija ierindojusies otrajā vietā un pusfinālā būs jācīnās pret Čehiju. Čehietes regulāri spēlē A grupā, bet pagājušajā gadā kopā ar Latviju izkrita no tās un šogad ir spiestas cīnīties par atgriešanos elitē.

Abas komandas tikās savā starpā čempionāta otrajā spēlē, kad Latvija izrādījās pārāka ar 7:5. Jācer, ka mūsu komandai vēlreiz izdosies apliecināt savu pārākumu, jo tikai pusfinālu uzvarētājas nodrošinās sev vietu A grupā.

Latvijas vīriešu izlase šorīt ar 7:3 pārspēja Igauniju un savā apakšgrupā ieņēma otro vietu. Tas nozīmē, ka izslēgšanas spēles būs jāsāk no ceturtdaļfināla, cīnoties ar otras apakšgrupas trešo spēcīgāko komandu Slovēniju. Slovēnijas Kērlinga asociācija ir dibināta tikai 2010. gadā un šī ir pirmā reize, kad Slovēnijas vīriešu izlase ir iekļuvusi B grupā un uzreiz arī izslēgšanas kārtā. Līdz ar to Latvijas izlase šajā pārī būs izteikta favorīte.

Uzvaras gadījumā mūsu puišiem būs jācīnās pusfinālā pret Dāniju, zaudējuma gadījumā čempionāts būs noslēdzies.

Eiropas kērlinga čempionāta A un B grupas spēles no 19. līdz 28. novembrim notiek Esbjergā, Dānijā. Spēļu rezultātiem un kopvērtējumam ir iespējams sekot sacensību mājaslapā: worldcurling.org/ecc2015/. B grupas spēles netiek translētas, bet daudzām A grupas spēlēm būs iespējams sekot gan Pasaules Kērlinga federācijas (WCF) Youtube kanālā, gan Eurosport televīzijā. Pilns video tiešraižu grafiks pieejams šeit: www.worldcurling.org/ecc2015/ecc-2015-tv-schedule.

Latvijas izlases Eiropas čempionātā piedalās ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis, Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņs, Raivis Bušmanis, Artūrs Gerhards, treneris Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evita Regža, Dace Regža, Jeļena Rudzīte, Sabīne Jeske, Santa Blumberga, treneris Ansis Regža.