Noskaidroti uzvarētāji EČ A un B divīzijās

Eiropas čempionāts šogad no 19.-26.novembrim norisinājās Skotijā, Renfrušīras apgabalā netālu no Glāzgovas, Braehead arēnā.

Vīriešu un sieviešu konkurencē finālspēles bija ļoti aizraujošas, kur uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēc pēdējā enda pēdējā metiena. Vīriešu konkurencē par uzvarētājiem trešo gadu pēc kārtas kļuva Zviedrijas izlase (N.Edin), kura sīvā cīņā pārspēja Norvēģijas izlasi (T.Ulsrud) ar 6:5.

Savukārt Norvēģijas izlasei šis bija 10. goda pjedestāls Eiropas čempionātā pēc kārtas. Pagājušā gada vicečempionei Šveices izlasei (P.De Cruz)  šogad nācās samierināties ar bronzas godalgām. Uzvara ar 8:6 šajā spēlē tika gūta pār Krievijas izlasi (A.Timofeev), kura pirmo reizi spēlēja cīņā par medaļām. Pēc šī turnīra noskaidrojās tās divas vīriešu izlases, kuras pamet A grupu. Tās ir Somijas un Dānijas izlases. To vietā nāk divas spēcīgākās komandas no B grupas Nīderlande un Slovākija. Turklāt Nīderlandes komanda, pārspējot Austrijas izlasi, ierindojās to 8 Eiropas komandu vidū, kuras kvalificējās pasaules kērlinga čempionātam, kas norisināsies Edmontonā, Kanādā no 2017.gada 1.-9.aprīlim.

Sieviešu konkurencē uzvaru finālā izcīnīja Krievijas izlase (V.Moiseeva), pateicoties neveiksmīgam pēdējam Zviedrijas skipa (A.Hasselborg) akmenim. Spēle izvērtās ļoti dramatiska. Krievijas izlase nospēlēja ļoti gudri un pacietīgi, uzvarot ar 6:4. Šis Krievijas izlasei ir otrais Eiropas čempiona tituls pēc kārtas. Pagājušo gadu Esbjergā, Dānijā Krievija pārstāvēja A.Sidorova komanda. Bronzas medaļas ieguva mājiniece Skotijas izlase (E.Muirhead), kura bija šī turnīra favorīte līdz brīdim, kad pusfinālā zaudēja Eiropas čempionei Krievijas izlasei. Skotijas izlase pārspēja Čehijas izlasi (A.Kubeskova) ar 6:2. Tā pat kā vīriešu konkurencē arī sieviešu konkurencē divas vājākās izlases pamet A grupu. Šogad tās ir Norvēģijas un Somijas izlases. Savukārt divas spēcīgākās B grupas komandas: Ungārijas un Turcijas izlases nākamgad spēlēs A grupā. Cīņā par vietu pasaules čempionātā, kas notiks Pekinā, Ķīnā no 2017.gada 18.-26.martam, uzvarēja Itālijas izlase, pārspējot Ungāriju.
Šie sieviešu un vīriešu pasaules čempionāti būs pēdējie, kuros varēs iegūt Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktus 2018.gada Pjenčanas Olimpiskajām spēlēm.
Visus turnīra rezultātus var apskatīt Eiropas čempionāta oficiālajā mājas lapā: http://www.worldcurling.org/ecc2016

Savukārt šī čempionāta spēles un to kopsavilkumus iespējams skatīties pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā http://www.youtube.com/WorldCurlingTV

Latvijas vīriešu un sieviešu kērlinga izlases noslēdza dalību Skotijā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā. Nevienai no izlasēm neizdevās atgriezties A divīzijā.
Latvijas vīriešu izlase kopvērtējumā ierindojās 5. vietā grupā un 15. vietā Eiropas čempionāta kopvērtējumā. Savukārt Latvijas sieviešu izlase ierindojās B divīzijas 6. vietā.

Raksta autore: Linda Mangale