Pasaules kērlinga tūres posmā Tukumā uzvar R.Stjernes un D.Jenčas komandas
Šodien, 29.oktobrī noslēdzās pirmais „Latvian International Challenger” kērlinga turnīrs, kurš no 26. līdz 29.oktobrim norisinājās Tukuma ledus hallē. Par turnīra uzvarētājiem vīriešu konkurencē kļuva R.Stjernes komanda no Dānijas, savukārt sieviešu konkurencē labākā izrādījās D.Jenčas komanda no Vācijas. Turnīrā startēja arī četras vīriešu un trīs sieviešu komandas no Latvijas.

Par pirmo „Latvian International Challenger” turnīra titulu sacentās 15 vīriešu un 13 sieviešu komandas.

Vīriešu konkurencē ceturtdaļfinālā tika trīs komandas no Latvijas – K.Smilga, M.Trukšāns un R.Gulbis, tomēr nevienai no komandām neizdevās iekļūt nākamajā kārtā. Finālspēlē saspringtā cīņā pārāka izrādījās titulētā R.Stjernes komanda no Dānijas, kura I.Hesa komandai no Šveices nedeva nekādas iespējas atspēlēties, kontrolējot spēli visā tās garumā. Gala rezultātā uzvara ar 4:3 R.Stjernes komandai, kura turnīru aizvadīja bez zaudējumiem, iegūstot 1400 Eur lielu naudas balvu un pirmo „Latvian International Challenger” titulu. Trešajā vietā ierindojās S.Vunderera komanda no Austrijas, kura otrajā spēles daļā spēja nodrošināt pārsvaru un ar 7:3 pieveica K.Brīsa komandu no Skotijas.

Sieviešu konkurencē visas trīs komandas no Latvijas spēja iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā. Tajā I.Rudzītes un I.Stašas-Šaršūnes komandas cīnījās savā starpā, kas garantēja vismaz vienu komandu no Latvijas pusfinālā. Tur savukārt līdzīgā cīņā I.Stašas-Šaršūnes komanda spēles beigās piekāpās D.Jenčas komandai no Vācijas un nonāca cīņā par 3.vietu. Ja spēles sākums ļoti labs padevās mūsu komandai, tad beigās nekādi neizdevās iekrāto pārsvaru noturēt, līdz ar to sāpīgs zaudējums A.Jensenas komandai no Dānijas ar 5:6.

Fināla spēlē tikās E.Sternas komanda no Šveices pret D.Jenčas komandu. Šis fināls, līdzīgi kā vīriešu komandām, bija ļoti spraigs. Tikai spēles otrajā daļā Vācijas komanda spēja iegūt pārsvaru, jo liktenīgs izrādījās septītais ends, kad tika nozagti divi punkti pretiniecēm. Tas viņām atnesa uzvaru spēlē ar 5:3 un uzvaru arī „Latvian International Challenger” turnīrā, papildus iegūstot 1400Eur naudas balvu.

Ceturtdaļfināla (E.Sterna : O.Kauste), pusfināla (D.Jenča : I.Staša-Šaršūne) un finālspēli (R.Stjerne : I.Hess) var noskatīties atkārtojumā pasaules kērlinga tūres (WCT) YouTube kanālā ar komentāriem angļu valodā.

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Turnīru rīkoja Latvijas Kērlinga asociācija ar Tukuma novada Domes, AS "Grindex", AS "Tukuma piens" un  SIA "Prodimpeks Loģistikas grupa" atbalstu.

Autore: Linda Mangale