EČ kērlingā vīriešu izlase turpina uzvarēt, sieviešu izlase kvalificējas pusfinālam - papildināts
[Papildināts - komentārs no Latvijas sieviešu izlases trenera]

Eiropas kērlinga čempionātā B divīzijā noslēgusies ceturtā spēļu diena, pēc kuras sāk izkristalizēties līderi sieviešu un vīriešu konkurencē. Šodien Latvijas vīriešu izlase pievienoja vēl vienu panākumu, uzvarot Spāniju ar 9:4. Tikmēr Latvijas sieviešu izlasei nācās piekāpties Baltkrievijai ar 6:8, bet vakara spēlē izcīnīta uzvara pār Somiju ar 11:4.

Latvijas vīriešu kērlinga izlase savu vienīgo šīs dienas spēli uzsāka no rīta puses pret Spāniju. Spēli labāk uzsāka Latvijas izlase, pirmajos divos endos gūstot četrus punktus. Nākamajā spāņi rezultātu samazina uz pusi. Pirms pārtraukuma Latvija izlase minimāli palielina pārsvaru līdz 5:2. Jau pēc pārtraukuma Spānija izlase pietuvojas rezultātā un panāk 4:5, bet nākamajos divos endos mūsu komandai izdodas iegūt četrus punktus. Spēle tiek noslēgta astoņos endos ar rezultātu 9:4 un izcīnītu ceturto uzvaru čempionātā.

Latvijas vīriešu izlases skipa Kārļa Smilgas pēcspēles komentārs:
„Lai arī Spānijas komanda šogad tiesības spēlēt B grupā izcīnīja no C grupas, līdz šai spēlei spāņu kontā bija tikai uzvaras, tostarp pār Izraēlu un Somiju, kas liecina par Spānijas komandas nopietnajiem mērķiem šajā čempionātā. Komandas saliedēta un mierīga.
Spēli uzsākām veiksmīgi, jau pirmajā endā bija iespēja ar savu pēdējo akmeni ņemt divus punktus, taču nenolasījām ledu un tikai plus 1. Otrajā endā izdevās izveidot kombināciju, kur pretinieku skipam, lai iegūtu punktu, bija jāveic sarežģīts stumšanas metiens, kur no plus 2 mums tika iestumts vēl 1, uz plus 3 endā.
Tālāk spāņi spēlēja pārdomāti un precīzi, neļaujot mums palielināt pārsvaru, līdz 8.endam, kad, pretiniekam kļūdoties taktiski, izdevās no sānu sarga izsist akmeni mājas centrā aiz sargiem un no mīnus viens pavērst situāciju uz plus 3, kas arī ļāva mums veiksmīgi pabeigt šo spēli.”

Latvijas sieviešu kērlinga izlase kā vienīgā šo dienu uzsāka bez zaudējumiem. Pirmajā spēlē pretim stājās Baltkrievijas izlase, kurai vēl nebija izdevies izcīnīt nevienu uzvaru. Lai gan pēdējā akmens tiesības pirmajā endā nopelnīja Latvijas izlase, tomēr nestabilais sniegums metienos ļāva pretiniecēm nozagt trīs punktus. Nākamajos trīs endos mūsu komandai, paņemt pa vienam punktam katrā endā, izdevās zaudēto atgūt un izlīdzināt rezultātu 3:3. Pirms pārtraukuma baltkrievietes pievieno vēl vienu punktu un iegūs minimālu pārsvaru 4:3. Turpinājumā neveiksmīgs izvēršas septītais ends, kad otro reizi spēlē Baltkrievijas izlasei izdodas izcīnīt trīs punktus endā, panākot 7:4. Astotajā un devītajā endā iegūtie punkti bija par maz, lai atspēlētos. Arī 10.endā neizdevās nozagt punktu, līdz ar to Latvijas izlase piedzīvo pirmo zaudējumu čempionātā ar 6:8.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Baltkrievijas izlasi:
„Šodien pret Baltkrieviju meitenes nespēlēja savu spēli.”

Vakara spēlē Latvijas sieviešu izlase tikās ar Somijas izlasi. Šo spēli mūsu komanda sāk pārliecinoši, iegūstot trīs punktus pirmajā endā ar pēdējā akmens tiesībām. Nākamais ends nozagts un rezultāts uz tablo 4:0. Tomēr nākamajos trīs endos līdz pārtraukumam Somijas izlase atgūst pazaudēto un izlīdzina rezultātu 4:4. Pārtraukums Latvijas komandai nāca par labu, jo sestajā endā izcīnīti trīs punkti, kuriem nākamajos divos tiek pievienoti vēl četri, kas dod uzvaru ar 11:4 un pārliecību nākamajām spēlēm. Šī uzvara Latvijas sieviešu izlasei nodrošināja iekļūšanu četru labāko komandu vidū un cīņu pusfinālā, tā pat arī Norvēģijas un Igaunijas izlasei.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Somijas izlasi:
„Ļoti labs sākums. Tad nedaudz neprecizitātes. Pēc pārtraukuma ar labu fokusu tikai uzspiests uz pretinieku un pārliecinoši uzvarēts.”

Eiropas kērlinga čempionāts norisinās no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.

Tiešraides no spēlēm A grupā pieejamas Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā: https://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.

6

Izlases Eiropas kērlinga čempionātā piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Isostar atbalstu.

Autore: Linda Mangale