Latvijas kērlinga čempionātā uzvar JKK/Rudzīte un A41/Gulbis
Noslēdzies Latvijas kērlinga čempionāts sieviešu un vīriešu komandām. No 1. līdz 4.februārim tas norisinājās Rīgā, Kērlinga hallē. Otro gadu pēc kārtas sieviešu konkurencē uzvarēja  JKK/Rudzītes komanda, bet pēc gada pārtraukuma čempiona gods nonāca atkal pie A41/Gulbja vīriešu kērlinga komandas.

Šodien, 4.februārī tika izspēlēta fināla kārta, kurā iekļuva pamatturnīra divas labākās komandas sieviešu un vīriešu konkurencē. JKK/Staša-Šaršūnes sieviešu komanda pamatturnīru noslēdza ar piecām uzvarām un vienu zaudējumu, savukārt otra fināliste – JKK/Rudzītes komanda fināla sērijā iekļuva ar trim uzvarām un trim zaudējumiem.

Fināla kārta noritēja līdz vienas komandas divām uzvarām. Rīta spēle aizritēja ļoti spraigi, kad pēc piektā enda, komandām dodoties lielajā pārtraukumā, uz tablo vēstīja neizšķirtu 4:4. Pēc pārtraukuma sestajā endā JKK/Rudzītes komandai izdevās iegūt trīs punktus un izvirzīties vadībā ar 7:4. Tomēr šo pārvaru nākamajos trīs endos pretinieces atspēlēja un jau pēc devītā enda izvirzījās vadībā ar 8:7. Desmitajā endā JKK/Rudzītes komandai izdevās tik vien kā panākt neizšķirtu, lai spēle ievirzītos ekstra endā. Tajā, precīzi nospēlējot, JKK/Rudzītes komandai izdevās piespiest pretinieces uz kļūdām un nozagt divus punktus, kas viņām nodrošināja uzvaru ar 10:8.

Dienas otrās spēles sākums līdz ceturtajam endam līdzīgs, ar vienu punktu vadībā JKK/Staša-Šaršūnes komanda – 2:1. Tieši ceturtais ends viņām izrādījās liktenīgs, jo tajā kļūdainā spēle deva iespēju JKK/Rudzītes komandai iegūt sešus punktus un izvirzīties vadībā ar 7:2. Šis lielais punktu zaudējums ietekmēja komandas turpmāko spēles gaitu, jo nākamajos divos endos JKK/Rudzītes komanda nozaga kopā vēl trīs punktus, panākot 10:2. Spēle turpinājās, bet rezultāts krasi nemainījās. Pēc astoņiem endiem spēle beidzās ar rezultātu 11:3, kas nozīmēja, ka otrā uzvara šajā fināla kārtā atnesa JKK/Rudzītes komandai uzvaru arī Latvijas čempionātā.

Vīriešu konkurencē A41/Gulbja komanda finālā nokļuva pateicoties pamatturnīrā izcīnītām piecām uzvarām sešās spēlēs, bet Junkers Bosch/Smilgas komanda to noslēdza ar trim uzvarām un trim zaudējumiem.

Rīta cīņā ļoti pārliecinoši spēli uzsāka A41/Gulbja komanda, kura pēc trešā enda atradās vadībā ar 5:1 un līdz pārtraukumam viņiem izdevās pārsvaru palielināt, panākot 10:3, jo piektajā endā tika izcīnīti pieci punkti. Turpinājumā Junkers Bosch/Smilgas komandai neizdevās ieķerties spēlē. Lai gan pēc septītā enda viņiem izdevās kaut nedaudz samazināt punktu starpību līdz -5, tomēr A41/Gulbja komandas gūtie divi punkti astotajā endā panāca 12:5. Līdz ar to pirmā uzvara A41/Gulbja komandas kontā.

Otrajā spēlē Junkers Bosch/Smilgas komandai bija jāmēģina salauzt pretinieks, lai izcīnītu uzvaru un fināla kārtu novestu līdz trešajai spēlei. Lai gan spēles sākums viņiem padevās neīpaši veiksmīgs. Pretiniekam izdevās nozagt pa punktam trīs endos pēc kārtas un, ejot pārtraukumā, izvirzīties vadībā ar 5:2. Tas kā izrādījās lielu iespaidu uz Junkers Bosch/Smilgas komandu neatstāja, tieši otrādi viņiem spēles otrajā daļā izdevās atspēlēties un 10.endā izcīnītie divi punkti atnesa uzvaru ar 10:9, līdz ar to izšķirošā bija trešā čempionāta fināla kārtas spēle.

Šī spēle iesākās līdzīgi kā otrā fināla kārtas spēle. Katra komanda pirmajos divos endos guva pa diviem punktiem, bet turpinājumā atkal A41/Gulbja komandai izdevās nozagt vairākus endus pēc kārtas, bet šoreiz tā arī nedodot pretiniekiem iespēju atspēlēties. Kad pēc sestā enda rezultāts bija jau 8:2 A41/Gulbja komandas labā, Junkers Bosch/Smilgas komanda izlēma paspiest rokas. Līdz ar to viņiem neizdevās aizstāvēt pagājušajā gadā iegūto čempiona titulu, savukārt A41/Gulbja komanda to izcīnīja jau 12.reizi.

Visas šī Latvijas čempionāta dalībnieces nākamās sezonas sākumā piedalīsies Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā. Tajā tiks noskaidrota tā sieviešu un vīriešu komanda, kura dosies pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā.

Latvijas sieviešu kērlinga čempionu komandas sastāvs: Ieva Rudzīte (skips), Līga Avena, Daina Barone, Ieva Palma, Zane Ilze Brakovska, treneris Artis Zentelis.
Latvijas vīriešu kērlinga čempionu komandas sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.

Spēles atkārtojumā var redzēt Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kanālā.