Latvijas senioru izlases pasaules kērlinga čempionātu sāk ar uzvarām
Esterzundā, Zviedrijā šodien, 21.aprīlī startu pasaules senioru kērlinga čempionātā uzsāka Latvijas sieviešu un vīriešu senioru izlases. Sieviešu izlase sīvā cīņā pārspēja Itāliju, bet vīriešu izlase sagrāva Horvātiju.

Pirmo čempionāta spēli Latvijas senioru sieviešu izlase aizvadīja pret Itālijas valsts vienību. Spēles pirmajā endā itālietes, pateicoties pēdējā akmens tiesībām, iegūst divus punktus. Tos jau nākamajā endā izdodas papildināt ar nozagtu vienu (3:0). Latvijas izlasei nepatīkamais sākums līdz pārtraukumam tiek labots, kad izdodas izlīdzināt rezultātu 3:3, nozogot divus punktus ceturtajā endā.  Tūlīt pēc pārtraukuma Itālija atkal izvirzās vadībā, bet šoreiz ar viena punkta pārsvaru 4:3. Savukārt sestajā endā gūtie divi punkti Latvijas izlasi pirmo reizi šajā spēlē izvirza vadībā (5:4). Turklāt septītajā endā pie veiksmīgas spēles tiek nozagts viens punkts un panākts jau 6:4. Astotajā endā Itālijas izlase neizveido situāciju, lai izlīdzinātu rezultātu vai uzvarētu, līdz ar to spēle noslēdzas pie rezultāta 6:4 Latvijas izlases labā.

Latvijas senioru sieviešu izlases skipa Elēnas Kāpostiņas pēcspēles komentārs:
„Sākumā izpaudās nervozums. Daži neizdevušies atslēgas metieni noveda pie -3. Tālāk jau izdevās arvien labāk. Mums spēle aizgāja, bet itālietes sāka nervozēt un kļūdīties. Piespiedām pretinieces uz neērtu spēli – mest „take out” metienus, kas bija Itālijas skipa vājā vieta. Ledus labs, kritums 9-10 pēdas, māja 3.8.”

Latvijas senioru vīriešu izlase savā pirmajā šī čempionāta spēlē tikās ar Horvātiju. Spēli mūsu izlase uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, kas enda beigās atnesa tikai vienu punktu. Toties nākamajos divos horvātiem neizdevās izmantot savas endu pēdējā metiena priekšrocības. Tas ļāva Latvijas izlasei nozagt pa trim punktiem otrajā un trešajā endā, panākot 7:0 savā labā. Līdz pārtraukumam Horvātija tomēr atklāj rezultātu (1:7).  Pēc pārtraukuma nu jau horvāti nospēlē uz zagtu punktu (2:7). Tomēr pakaļdzīšanās izredzes apslāpē Latvijas senioru gūtie četri punkti sestajā endā, kas palielina rezultāta starpību līdz +9. Horvātijas izlase vēl mēģināja ko labot septītajā endā, bet arī tas nesekmējās. Līdz ar to Latvijai vēl divi nozagti punkti, kas atnesa uzvaru ar 13:2 un pozitīvi iesāktu pasaules senioru čempionātu.

Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas pēcspēles komentārs:
„Pirmā spēle caurvijās ar nelielu satraukumu, bet komanda bija vienota un droši novadījām spēli līdz uzvarai. Veltījums Modrim Vītoliņam, kuram tā bija debija pasaules čempionātos.”

Rīt, 22.aprīlī savu nākamo čempionāta spēli pirmā aizvadīs senioru vīriešu izlase, kurā plkst. 09:00 sacentīsies ar spēcīgo Īriju. Sieviešu senioru izlasei nemazāk spraiga spēkošanās gaidāma ar Skotiju, kas sāksies plkst. 17:00.

Latvijas sieviešu senioru izlase: Maija Prozoroviča, Dace Regža, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa (skips), treneris Ansis Regža
Latvijas vīriešu senioru izlase: Modris Vītoliņš, Aivars Purmalis, Jānis Rēdlihs, Ansis Regža (skips), trenere Dace Regža

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Latvijas izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.

Autore: Linda Mangale