Latvijas jaukto pāru kērlinga izlasei pasaules čempionāts beidzies
Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā Zviedrijā, Esterzundā 26.aprīlī noslēdzās grupu turnīra kārta. Latvijas izlase, piekāpjoties pēdējā spēlē Šveicei ar 9:11, izstājās no tālākās cīņas par medaļām.

Latvijas jaukto pāru kērlinga izlase pirms pēdējās grupu turnīra spēles pret Šveici vēl saglabāja izredzes iekļūt izslēgšanas kārtā.

Šveices izlase šos spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā. To viņi produktīvi izmantoja izcīnot trīs punktus. Nākamie divi endi Latvijas izlasei pagalam neveiksmīgi, jo pretinieki kopumā nozog vēl trīs punktus un panāk 6:0 vadību. Likās, ka būs grūti atgūties pēc šāda sākuma, tomēr Latvijas izlases spēlētāji parāda raksturu. Ceturtajā endā viņi beidzot atklāj rezultātu, izcīnot trīs punktus (3:6). Toties pēc pārtraukuma, piektajā endā viņiem izdodas trīs nozagt, kas ļauj izlīdzināt spēles rezultātu 6:6. Sestajā endā Latvija piespiež šveiciešus paņemt tikai vienu punktu, uz ko septītajā mūsu komanda atbild ar trim, kas pirmo reizi spēlē Latvijas izlasei ļāva pārņemt vadību (9:7). Šveices izlase ļoti precīzi nospēlēja astoto endu, kurā viņi izcīnīja četrus punktus un uzvaru ar 11:9.

Latvijas izlases trenera Aivara Avotiņa pēcspēles komentārs:
“Spēles pirmos trīs endus Šveice spēlēja ar metienu izpildījumu tuvu 100%, bet ar mūsu “Power Play” izdevās viņus izsists no ritma un izlīdzināt spēli. Atspēlēšanās gan bija paņēmusi daudz laiku un pēdējo endu nācās spēlēt ļoti raiti, līdz ar ko pieļāvām dažas kļūdas, kas ar izšķīra rezultātu. Kopumā čempionātā uzvarējām spēles, kuras stabili bija jāuzvar, bet pret stiprākajiem pretiniekiem brīžiem pietrūka precizitāte izšķirošajiem metieniem. Čempionāta komandu līmenis ir ļoti audzis un daudzas komandas cīnījās par “playoff” vietām.”

Līdz ar to veiksmīgi iesāktais pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāts Latvijas izlasei beidzās uz negatīvas nots. Četras zaudētās spēles viņiem liedza kvalificēties 16 spēcīgāko komandu vidū, lai turpinātu cīņu par godalgām.

No Latvijas izlases grupas astotdaļfinālam kvalificējās Šveice, ASV un Itālija. No pārējām grupām labāko 16 komandu vidū iekļuva: Norvēģija, Ungārija, Turcija, Igaunija, Japāna, Krievija, Somija, Zviedrija, Skotija, Ķīna, Koreja, Kanāda un Čehija.

Visas 16 komandas šodien, 27.aprīlī izspēlēs astotdaļfināla spēles, kas notiks plkst. 10:00 un 13:30 pēc Latvijas laika. Šo spēļu uzvarētāji šīs pašas dienas vakarā plkst. 20:30 pēc Latvijas laika tiksies ceturtdaļfinālā.

Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēļu tiešraides meklē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.

Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.

Plkst. 20:30 – ceturtdaļfināls

Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.

Autore: Linda Mangale