Šveice sagādā septīto pasaules čempiona titulu jaukto pāru kērlingā

Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāts, kas no 21. līdz 28.aprīlim norisinājās Zviedrijā, Esterzundā, noslēdzies ar Šveices izlases uzvaru. Latvijas jaukto pāru izlase 40 komandu konkurencē ierindojās 25.vietā.

Vienā no šīs dienas pusfināla spēlēm tikās vēl ne reizi nezaudējusī Korejas izlase ar Krieviju. Pateicoties veiksmīgākam šīs spēles sākumam, Krievijas izlase spēja noturēt divu punktu pārsvaru līdz pat beigām un izcīnīt uzvaru ar 6:4. Otrajā pusfinālā Šveices divi punkti otrajā un trešajā endā viņiem deva divu punktu pārsvaru pēc ceturtā enda pār Kanādas izlasi. Kanādiešu septītajā endā gūtie trīs punkti pietuvināja viņus rezultātā līdz -1 (5:6), tomēr šveiciešu viens punkts astotajā endā viņiem atnesa uzvaru ar 7:5 un vietu finālā.

Finālā līdz ar to sacentās Šveices izlase, kuras sastāvā jaukto pāru pasaules čempiona titula ieguvējs 2011.gadā, kā arī Eiropas čempions komandu kērlingā 2013.gadā – Svens Mihels, ar gados jauno Krievijas izlasi. Spēles sākums līdz pārtraukumam aizritēja līdzīgi. Neliels pārsvars metienu precizitātē šveiciešiem, kas atspoguļojās arī rezultātā 5:4. Pēc pārtraukuma Krievija piespiež pretinieku paņemt tikai vienu punktu, toties nākamajā endā viņiem neizdodas izmantot pēdējā akmens tiesības. Šveice nozog divus un panāk +4 vadību (8:4). Krievijas izlasei izdodas pietuvoties līdz -2 pēc septiņiem endiem, bet astotajā viņiem neizdodas nozagt, lai turpinātu spēli. Līdz ar to pie rezultāta 9:6 uzvaru izcīna Šveice, kurai tas ir otrais pasaules čempiona tituls pēc kārtas un kopumā septītais kopš 2008.gada, kas pirmo reizi norisinājās pasaules kērlinga čempionāts jauktajiem pāriem. Turklāt jāpiemin, ka Šveices izlases spēlētājai Mišelas Jēgi metienu precizitāte finālspēlē bija 95%, kas ir izcils rādītājs.

Spēle par trešo vietu norisinājās starp Kanādas un Korejas izlasēm. Spēles sākumā komandas apmainījās viena punkta guvumā līdz part ceturtajam endam, kad minimāls pārsvars piederēja Korejai (2:1). Beidzot ceturtajā endā kanādieši izcīna divus punktus, kas viņiem pirmo reizi šajā spēlē ļauj izvirzīties vadībā 3:2. Turklāt pēc pārtraukuma viņi savus punktus papildina ar vienu nozagtu (4:2). Sestajā endā korejieši tik vien kā iegūst vienu punktu (3:4). Toties liktenīgs viņiem izrādījās septītais ends, kurā Kanādas izlase ne tikai nodrošina sev četru punktu guvumu, bet arī uzvaru ar 8:3. Šis panākums Kanādai dod trešo vietu šajā čempionātā, tiesa gan vienu vietu zemāk nekā pagājušajā gadā.

21 spēli no pasaules čempionāta atkārtojumā ar komentāriem angļu valodā var noskatīties Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.

Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.

3.vieta – Kanāda

Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.

Autore: Linda Mangale