Tukuma kērlinga turnīrā uzvar Somijas vīriešu un Skotijas sieviešu komandas, Latvijas sieviešu komandām 3. un 4.vieta

Laika posmā no 25. līdz 28.oktobrim Tukuma ledus hallē tika aizvadīts “WCT Latvian International Challenger 2018” sieviešu un vīriešu kērlinga turnīrs, kas ir viens no pasaules kērlinga tūres (WCT) posmiem. Šogad uzvarētāju laurus plūca Skotijas sieviešu komanda, bet vīriešu konkurencē par spēcīgāko kļuva komanda no Somijas. Divas sieviešu komandas no Latvijas ierindojās 3. un 4.vietā, bet neviena no četrām vīriešu komandām nekvalificējās ceturtdaļfinālam.

Šis pasaules kērlinga tūres (WCT) sieviešu un vīriešu komandu posms Tukumā norisinājās otro gadu, šogad pulcējot 26 komandas no 11 dažādām valstīm. Katrā konkurencē 13 komandas cīnījās par “WCT Latvian International Challenger 2018” titulu.

Līdz finālam sieviešu konkurencē aizkļuva Megijas Vilsones vadītā Skotijas komanda un Onas Kaustes Somijas komanda, abām pusfinālā tiekot galā ar Latvijas pārstāvēm. Lai gan somietes finālu uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr gan otrajā, gan trešajā endā Skotijas komanda nozog punktus – kopumā sešus, iegūstot lielu pārsvaru (6:0). Turpinājumā komandas apmainās ar līdzīgu punktu guvumiem, bet rezultāta starpība līdz pat beigām nemainās (9:3). Līdz ar to šis veiksmīgais spēles sākums M.Vilsones komandai atnes “WCT Latvian International Challenger 2018” turnīra 1.vietu un 1400 EUR lielu naudas balvu.

Sacensībās piedaloties četrām Latvijas sieviešu komandām, ceturtdaļfinālā tika trīs no tām – Ievas Rudzītes, Ivetas Staša-Šaršūnes un Elēnas Kāpostiņas vadītās komandas. Junioru komandai ar Elīzu Stabulnieci priekšgalā, pietrūka vien trīs centimetri, lai nokļūtu izslēgšanas kārtā.

Latvijas sieviešu izlase Ivetas Staša-Šaršūnes vadībā ceturtdaļfinālā piekāpās finālistei Somijai (5:7), tādēļ izstājoties no cīņas par uzvaru. Savukārt abu pārējo Latvijas komandu mēģinājums iekļūt finālā beidzās ar zaudējumiem pusfinālā. I.Rudzītes komandas neveiksmīgais pēdējais metiens ļāva somietēm izcīnīt uzvaru ar 6:4, bet E.Kāpostiņas komanda līdzīgā spēlē piekāpās Skotijas komandai ar 5:6. Līdz ar to abas Latvijas komandas tikās spēlē par 3.vietu, kur pārākas ar 7:4 izrādījās šī gada Latvijas čempiones I.Rudzītes komanda.

Tā pat kā sieviešu tā arī vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēja četras komandas. Diemžēl neviena no tām nekvalificējās ceturtdaļfinālam. Vistuvāk šai iespējai bija Ritvara Gulbja vadītā Latvijas vīriešu izlase, bet sliktāks papildrādītājs to viņiem liedza.

Pēc grupu turnīra spēlēm par šī turnīra favorītu tika uzskatīta Vadima Rajeva Krievijas komanda. Neoficiāli tā tika kronēta par uzvarētājiem, tomēr viņu ceļš pēc šīs uzvaras pārtrūka ceturtdaļfināla spēlē, kurā ar 9:4 uzvarēja sacensību finālista Harija Lilla vadītā Igaunijas komanda. Finālā igauņiem pretim stājās pieredzes bagātā Somijas komanda ar Villi Mākelu priekšgalā. Skaisti metieni mijās ar kļūdām, ko spēles beigās izmantoja pieredzējušie somi, astotajā endā nozogot trīs punktus (8:4) un uzvarot “WCT Latvian International Challenger 2018” turnīru.

Spēlē par 3.vietu tikās Mihaela Mullera Šveices un Borisa Jasicka Polijas komandas. Šī spēle nonāca līdz ekstra enda izspēlei, jo pēc astoņiem endiem neviens negrasījās padoties. Poļiem izdevās lieliskas spēles beigas. Lai atspēlētos viņiem nācās nozagt septīto un astoto endu, panākot neizšķirtu (5:5). Viņi uzņemto kursu turpināja un, nozogot divus punktus ekstra endā (7:5), izcīnīja 3.vietu turnīra kopvērtējumā.

Šīs sacensības bija lieliska iespēja abām Latvijas izlasēm gatavoties Tallinā gaidāmajam Eiropas kērlinga čempionātam. Lai gan pašas komandas vēlējās sasniegt ko vairāk, tomēr vēl ir laiks uzlabojumu veikšanai. Vīriešu izlase šajā nedēļas nogalē (2. - 4.novembris) dosies uz Šveici, lai startētu "Grand Prix Bern Inter 2018” turnīrā, bet sieviešu izlase Šveicē viesosies nedēļu pirms Eiropas čempionāta (9. - 11.novembris), kur startēs “International ZO Womens Tournament” turnīrā. Abi šie turnīri ir pasaules kērlinga tūres (WCT) posmi, kas garantē augsta līmeņa sacensību spēļu praksi.

Šī turnīra vīriešu ceturtdaļfināla, sieviešu pusfināla un vīriešu fināla spēles ar komentāriem latviešu valodā var noskatīties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.

Sieviešu turnīra spēļu rezultāti:
9:3 M.Vilsone (Skotija) : O.Kauste (Somija) – fināla spēle
7:4 I.Rudzīte (Latvija) : E.Kāpostiņa (Latvija) – spēle par 3.vietu

Vīriešu turnīra spēļu rezultāti:
8:4 V.Mākela (Somija) : H.Lills (Igaunija) – fināla spēle
7:5 B.Jasickis (Polija) : M.Mullers (Šveice) – spēle par 3.vietu

Turnīru atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Tukuma novada Dome, Olainfarm, PLG Logistics un Latvijas Kērlinga asociācija.

Autore: Linda Mangale