Latvijas izlases turpina krāt uzvaras Eiropas kērlinga čempionātā

19.novembrī tika aizvadīta trešā Eiropas kērlinga čempionāta diena Tallinā, kurā pa uzvarai iekrāja abas mūsu izlases. Vīriešu izlase pārspēja Turciju ar 8:4, bet sieviešu izlasei izdevās pieveikt spēcīgo Skotiju ar 9:7. Tiesa gan dienas agrajā spēlē viņas piekāpās Zviedrijas izlasei ar 4:7.

Latvijas vīriešu izlase B divīzijā savā apakšgrupā sacentās ar Turciju, kura tā pat kā mūsu izlase līdz šai spēlei bija izcīnījusi vienu uzvaru un zaudējusi vienā spēlē. Šīs cīņas pirmajā pusē neviena no komandām iniciatīvu neuzņēmās, jo pēc četriem endiem uz tablo bija neizšķirts 2:2. Tik pirms lielā pārtraukuma – piektajā endā mūsu izlasei izdodas nozagt punktu (3:2). Pēc pārtraukuma spēle jau labāk vedās Latvijas izlasei. Septītajā endā tika iegūti divi punkti, bet devītajā izcīnītie trīs pielika punktu šai spēlei, jo Turcijas izlasei līdz devītajam endam izdevās gūt vien divus punktus. Līdz ar to ar rezultātu 8:4 mūsu izlase izcīna otro uzvaru Eiropas čempionātā.

Latvijas vīriešu izlases trenera Roberta Krusta komentārs par spēli ar Turciju:
“Pāris kļūdas sākuma endos pie sava pēdējā metiena neļāva iegūt lielāku pārsvaru. Spēles vidū spēle ritēja līdzīgi, tomēr beigu endos turku skips savos metienos biežāk sāka pieļaut kļūdas, kā rezultātā izdevās pabeigt spēli ar sev labvēlīgu rezultātu. Paldies Latvijas līdzjutējiem, kuri šodien kuplā skaitā bija ieradušies mūs atbalstīt klātienē!”

Latvijas sieviešu izlasei šodien pretim divas kērlinga spēcīgākās nācijas – Zviedrija un Skotija. Dienas pirmajā pusē viņas tikās ar Zviedriju. Lai gan Zviedrija ir pieskaitāma pie šī turnīra favorītēm, spēles sākumu komandas aizvadīja līdzīgā cīņā. Pēc pieciem nospēlētiem endiem rezultāts uz tablo neizšķirts 2:2. Diemžēl pēc pārtraukuma – sestajā endā pretiniecēm izdodas lieliska spēle, kas ļauj iegūt četrus punktus, panākot 6:2, turklāt septītajā endā viņas nozog vienu punktu (7:2). Mūsu izlase nepadevās un metās atspēlēties. Pēc devītā enda rezultāta starpība tika samazināta līdz -3 (4:7), tomēr pret šāda līmeņa komandu tas bija grūti atspēlējams un spēle tā arī noslēdzās.

Šīs dienas noslēgumā spēle norisinājās pret Skotiju. Tajā mūsu izlasei varens sākums, izcīnīti pieci punkti pirmajā endā. Skotietēm izdodas pietuvoties rezultātā pēc trešā enda, kurā viņas nozog vienu (3:5), bet ejot pārtraukumā mūsu izlasei vairs tikai minimāls pārsvars +1 (6:5). Pēc pārtraukuma abas komandas piespiež pretinieces uz viena punkta guvumu līdz pat devītajam endam, pirms kura mūsu izlase vēl aizvien vadībā ar 8:6. Devītajā endā izdodas nozagt punktu 9:6, bet pēdējā endā netiek pieļauts, lai Skotijas izlase krātu punktus mājā, kas gala rezultātā atnes uzvaru ar 9:7.

Pēc šīs dienas Latvijas sieviešu izlases kontā divas uzvaras un trīs zaudējumi tā pat kā Čehijai, Dānijai un Somijai, dalot 5.vietu kopvērtējuma tabulā. Vienīgā nepārspētā komanda līdz šim ir Šveice ar piecām uzvarām. Savukārt ar divām uzvarām un vienu zaudējumu Latvijas vīriešu izlase savā apakšgrupā ierindojas 3.vietā. Priekšā viņiem Čehija ar četrām uzvarām un Spānija ar trim.

20.novembrī Latvijas vīriešu izlasei divas spēles. Dienas pirmajā pusē plkst. 09:00 viņi tiksies ar vienu no tabulas līderēm Spāniju, bet vakara spēlē plkst. 19:00 pretim Eiropas čempionāta mājiniece – Igaunija. Sieviešu izlasei šoreiz viena spēle – plkst. 14:00 ar Vāciju.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.