Latvijas sieviešu kērlinga izlasei vēsturisks panākums – 5.vieta Eiropas čempionātā

Šodien, 22.novembrī abas Latvijas kērlinga izlases Eiropas čempionātā Tallinā aizvadīja pamatturnīra pēdējo spēli un abām tā bija izšķirošā. Ar uzvaru 11:7 pret Itāliju pēdējā spēlē Latvijas sieviešu izlase izcīnīja tiesības savai valstij piedalīties 2019.gada pasaules čempionātā. Savukārt vīriešu izlases uzvara ar 11:8 pār Slovākiju kvalificēja viņus izslēgšanas spēlēm.

Latvijas sieviešu kērlinga izlasei pretim stājās Itālija, kura līdz šai spēlei bija iekrājusi par vienu uzvaru mazāk nekā mūsu izlase – divas. Spēli ar pēdējā akmens tiesībām uzsāka mūsu komanda, gūstot tikai vienu punktu. Toties trešais ends padodas krietni labāks, kas ļauj izvirzīties vadībā ar 4:2. Lai gan pretinieces pēc ceturtā enda rezultātu izlīdzina, Latvija, ejot pārtraukumā, atgūst vadību ar 6:4. Šajā spēlē liktenīgs izrādās astotais ends, kurā mūsu izlase nozog četrus punktus (11:6), kas ļauj pārņemt spēles grožus savās rokās. Pretiniecēm tā arī neizdodas atspēlēt zaudēto un spēles noslēdzas ar uzvaru 11:7. Šī uzvara atnes Latvijas kērlinga vēsturē visaugstāk izcīnīto vietu Eiropas kērlinga čempionātā – 5.vietu, un papildus tam Latvijai tika garantēta vieta pasaules sieviešu kērlinga čempionātā, kas no 16. līdz 24.martam notiks Silkeborgā, Dānijā.

Latvijas vīriešu izlase šodien tikās ar Slovākiju, kura vairs nepretendēja uz tikšanu izslēgšanas spēlēs. Arī mūsu vīriešu izlase uzsāk savu pēdējo pamatturnīra spēli ar pēdējā akmens tiesībām, tiesa gan to neizmantoja, jo pretinieks nozaga divus punktus. Rezultāts tiek izlīdzināts jau nākamajā endā, tomēr Slovākija trešajā veiksmīgi izmanto savu pēdējo akmeni un palielina pārsvaru līdz +3 (5:2). Līdz pārtraukumam mūsu izlase iegūst tikai punktu, kamēr slovāki turpina krāt punktus, panākot jau 7:3. Likās, ka Slovākija turpinās iesākto, tomēr pārtraukums nāca par labu Latvijai. Septītajā endā izdodas nozagt četrus punktus (8:7), kas astotajā endā tiek papildināti ar vēl trīs nozagtiem (11:7). Gala rezultātā tiek svinētā uzvara ar 11:8 un iegūta 3.vietā apakšgrupā, kas nodrošina tikšanu izslēgšanas spēlēs. Lai kvalificētos pusfinālam Latvijas izlase rīt, 23.novembrī plkst. 08:30 tiksies ar B apakšgrupas otrās vietas ieguvēju, kurš būs zināms šodien vēlu vakarā.

Latvijas vīriešu izlases trenera Roberta Krusta komentārs par spēli ar Slovākiju:
“Sākumā izskatījās, ka gribam pieveikt slovākus jau pirmajos endos, taču, daži neveiksmīgi lēmumi un metieni, visu sagrieza kājām gaisā. Pārtraukumā nomierinājāmies un tad jau viss aizgāja pareizās sliedēs. Vakarā papētīsim pretiniekus, lai gatavotos rītdienai. Milzīgs prieks par meiteņu panākumu!”

Eiropas čempionāta A divīzijā vīriešu konkurencē vienā no pusfināla pāriem tiksies Zviedrija ar Vāciju, bet otrā Skotija ar Itāliju. Tikmēr sieviešu konkurencē redzēsim pusfināla cīņas, kur tiksies Šveice ar Vāciju un Zviedrija ar Krieviju.

B divīzijā sieviešu konkurencē pirmo reizi vēsturē pusfināla spēlē iekļuvusi Lietuvas izlase, kuru šogad trenē Ansis Regža. Viņām pretim stāsies Norvēģijas izlase, bet otrā pusfināla pārī tiksies Turcija ar Igauniju. Vīriešu konkurencē pusfinālā iekļūst abu grupu pirmo vietu ieguvējas, viena no tām ir Čehija, bet otru tā pat kā kvalifikācijas spēļu dueļus uzzināsim šodien vēlu vakarā.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.