PAPILDINĀTS - Junioru kērlingistiem vēl pa uzvarai un iespējas iekļūt PČ B divīzijas ceturtdaļfinālā saglabājas

/Papildināts ar Anša Regžas pēcspēles komentāru/

Vakar, 6.decembrī abas Latvijas izlases izspēlēja pa vienai spēlei pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā, kas norisinās Somijas pilsētā Lohjā. Puiši viegli tika galā ar Honkongu, uzvarot ar 7:0. Savukārt meitenes spēles galotnē pārspēja Baltkrieviju ar 10:7.

Latvijas puišu izlase tikās ar savas grupas pastarīti Honkongu, kas līdz šai spēlei vēl nebija izcīnījuši ne uzvaras. Mūsu komanda spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, ko izmantoja tikai ceturtajā endā, paņemot divus punktus (2:0). Turpmāko spēles daļu pretinieki nekādi nespēja realizēt savas pēdējā metiena tiesības, kas deva iespēju mūsu izlasei nozagt trīs endus (7:0). Pie šāda rezultāta septītajā endā arī spēle beidzās, izcīnot ceturto uzvaru piecās spēlēs.

Latvijas puišu izlases trenera Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Honkongu:
"Spēle pret Honkongas izlasi, kura šeit pretendē uz jaunākās komandas titulu (vidējais vecums 13.5 gadi), tika uzsākta neizskaidrojami nevarīgi un pavirši. Tomēr pēc lielā pārtraukuma komanda sapurinājās, izpildīja sarunāto un pierādīja savu tehnisko parākumu."

Meitenes uz ledus devās vienlaicīgi ar mūsu puišu izlasi. Viņām pretiniekos Baltkrievija, kurai arī līdz šai spēlei nebija izdevies tikt pie uzvarām. Spēli Latvijas izlase iesāka ar nozagtiem diviem punktiem. Baltkrievietēm nākamajā endā tos izdevās atspēlēt, turklāt trešajā endā arī viņas nozog divus, panākot 4:2 savā labā. Tas mūsu komandu nenobiedē, kas attaisnojas rezultātā. Ejot pārtraukumā tika panākts neizšķirts (4:4), bet piektajā atkal tika nozagti divi punkti (6:4). Vadības maiņa notiek līdz pat astotajam endam, kurā Latvijas izlase, nospēlējot veiksmīgāk, nozog pretiniecēm punktus, kas ļauj izcīnīt uzvaru ar 10:7.

Latvijas meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Baltkrieviju:
“Spēle izvērsās diezgan nepārliecinoša gan tehniskajā, gan taktiskajā ziņā, tomēr spēles otrajā daļā izdevās pārsvērt rezultāta “svaru kausu” mūsu meiteņu labā. Pretinieces arī ir jauna un nepieredzējusi komanda, bet šo spēli viņas nospēlēja salīdzinoši labi.

Šādās spēlēs tiek gūtas daudzas vērtīgas atziņas un mācības nākotnei. Priekšā mums viena brīva diena, kurā varēsim izvēdināt prātus un ar jaunu enerģiju nospēlēt atlikušās divas grupas spēles.”

Latvijas junioru puišu izlase patlaban atrodas savas apakšgrupas līderos. Pēc nākamās spēles ar Slovākiju, kurai būs iespējams sekot līdzi tiešraidē, zināsim vai izlase nodrošinās sev vietu ceturtdaļfinālā, vai vēl būs par to jāpacīnās atlikušajā spēlē ar Krieviju. Savukārt meiteņu izlase dala otro vietu apakšgrupā ar Ungāriju. Viņām šodien brīvdiena, bet otrdien divi svarīgi mači ar tuvākajām sekotājām Turciju un Čehiju.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Bitmete, Madara Bremane, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Kristaps Vilks, treneris Ansis Regža.