Latvijas sieviešu kērlinga izlase PČ uzsāk ar divām zaudētām spēlēm

Šodien, 16.martā Dānijas pilsētā Silkeborgā pirmajā pasaules sieviešu kērlinga čempionāta dienā izspēlētas pirmās divas spēļu kārtas. Abās piedalījās arī Latvijas izlase, kura atzina pretinieču pārākumu, zaudējot Vācijai ar 5:10 un Zviedrijai ar 5:8.

Pasaules čempionāta atklāšanas spēļu kārtā Latvija tikās ar vienmēr sīkstajām sāncensēm no Vācijas. Lai gan mūsu izlasei izdevās izcīnīt pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl bija nepieciešami vairāki endi, lai to beidzot realizētu. Ceturtajā endā tika gūts pirmais punkts šajā čempionātā, kamēr Vācija līdz tam iespēja nozagt divus (1:2). Pirms lielā pārtraukuma pretinieces vēl palielina pārsvaru līdz +3 (4:1). Mūsu spēlētājām šis pārtraukums nāca par labu, jo jau sestajā endā spēles kvalitāte uzlabojās un vāciešu kļūda pēdējā metienā ļāva izlīdzināt rezultātu 4:4. Tomēr uz punktu gūšanas viļņa nepalikām ilgi, jo jau septītajā endā Vācijai izdodas atspēlēt četrus punktus (8:4), ko viņas nākamajā endā papildināja ar diviem nozagtiem (10:4). Vēl tiek izspēlēts viens ends, bet tajā Latvijas izlasei neizdodas piespiest pretinieces uz kļūdām, kas noved pie zaudējuma ar 5:10 pirmajā pasaules čempionāta spēlē.

Tā kā izlases skips Iveta Staša-Šaršūne uz pirmajām divām čempionāta spēlēm nevar ierasties personīgu apstākļu dēļ, tad viņas vietu ieņēma Santa Blumberga. Pēc spēles ar Vāciju viņa atzina, ka spēles sākums nepadevās tāds kā komanda bija iecerējusi. Ledus krasi atšķīrās no tā kas bija iesildīšanās laikā ar to, kāds tas bija spēli uzsākot, lai gan arī pretiniecēm tas sagādāja grūtības. Spēles vidū komanda sāka uzķert ledus īpatnības un ātrumu, kas tobrīd palīdzēja izlīdzināt rezultātu. Neskatoties uz zaudējumu komanda ir ar pozitīvu noskaņu un mēģinās uzlabot savu sniegumu ar katru nākamo spēli.

Šodienas otro spēli Latvijas sieviešu izlase aizvadīja pret pašreizējo Eiropas un olimpisko spēļu čempioni Zviedriju ar Annu Haselborgu priekšgalā. Spēles sākumā nelielais kļūdu daudzums pretiniecēm ļāva iegūt pārsvaru, kas pirms došanās pārtraukumā sasniedza četrus punktus (6:2). Pēc pārtraukuma spēle mazliet līdzsvarojās, tomēr titulētā Zviedrijas komanda mūsējām nedeva iespēju atspēlēties. Pirms 10. enda pietuvojāmies līdz -3, bet pēdējā endā tā arī neizdevās starpību samazināt, spēli noslēdzot ar zaudējumu 5:8.

Treneris un komandas spēlētājas atzina, ka pāris kļūdas izšķirošajos metienos neļāva ieķerties spēlē. Savukārt šī čempionāta debitantēm pirmās spēles uztraukums šajā spēlē tik pat kā vairs nebija manāms.

Rīt, 17.martā izlase plkst. 20:00 aizvadīs savu vienīgo dienas spēli pret pašreizējo čempiona titula turētāju Kanādu. Šogad šo valsti pārstāvēs Čelsijas Kerijas vadītā komanda, kura atšķirībā no iepriekšējo divu pasaules titulu ieguvēju komandām tikai vienu reizi startējusi pasaules čempionātā. 2016.gadā viņai izdevās ierindoties 4.vietā kopvērtējumā. Spēli pret Kanādu tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā varēs skatīties Sportacentrs.com TV kanālā. Komentētāju lomā Aivars Avotiņš un Jānis Rudzītis.

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēs ar Jelgavas domes, Jelgavas Sporta servisa centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Autore: Linda Mangale

Vai Latvijas Kērlinga Asociācijas valde atklās vienkāršajiem kērlingistiem PATIESOS Latvijas labākās kērlingistes nestartēšanas iemeslus ? Un kāpēc laukumā atrodas spēlētāja ar ļoooti nelielu spēļu un treniņu praksi ? Skumji ......... Vai tas ir Augstu sasniegumu sports ?