Juniores ar uzvaru pār Jaunzēlandi kvalificējas ceturtdaļfinālam /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 15.decembrī pasaules čempionātā junioriem B divīzijā Latvijas meiteņu kērlinga izlase tikās ar Jaunzēlandi, sagādājot tai trešo zaudējumu, bet pašas jau priekšlaicīgi kvalificējās izslēgšanas spēlēm.

Nākamā spēle: Latvija – Dānija

4.spēle: Latvija 7:2 Jaunzēlande

Mūsu izlasei padevās lielisks spēles sākums, nozogot pirmos trīs endus un panākot 4:0 savā labā. Turpinājumā juniores pretiniecēm ļāva paņemt tikai pa punktam ceturtajā un sestajā endā, noslēdzot spēli ar uzvaru septiņos endos.

Ievas Krustas komentārs pēc spēles ar Jaunzēlandi:
“Gatavojoties spēlei ar Jaunzēlandi, bijām gan vērojušas šīs komandas iepriekšējās spēles, gan arī ievākušas informāciju no citu valstu komandu treneriem un sapratām, ka pretim stāsies stipra komanda. Domājams, ka arī pretinieki bija vērojuši mūs un mūsu spēles stilu, un gatavojās agresīvai spēlei, jo pirms spēles, iesildīšanās laikā uzsvaru lika uz “draw” metienu izpildīšanu. Tas arī apstiprinājās spēlei iesākoties, kad abas komandas uzsāka ļoti agresīvu spēli uz mājas centru ar gandrīz visiem akmeņiem spēlē.

Pirmais ends ik pa brīdim izskatījās draudīgi arī priekš mūsu komandas, tomēr, pateicoties labākam metienu izpildījumam, meitenēm izdevās kritisko situāciju vērst par labu sev un nozagt pirmo punktu. Tā, pieturoties pie agresīvā spēles stila un "zagšanas režīma", pirmajos trijos endos izdevās iekrāt četru punktu pārsvaru.

Līdz pat sestajam endam pie rezultāta 6:1 bija jūtams mūsu komandas pārsvars, tomēr tad tika pieļautas vairākas izpildījuma kļūdas, kas deva pretiniecēm iespēju radīt draudīgu situāciju mājas centrā. Pateicoties fantastiskam Evelīnas trīskāršam “take-out” metienam, pretinieces tika "neitralizēts" un bija spiestas samierināties ar iespēju paņemt ne vairāk kā vienu punktu. Septītais ends iesākās ar neprecizitātēm abu komandu izpildījumā un pretiniecēm neizdevās izveidot nopietnu situāciju punktu nozagšanai. Iegūstot kārtējo punktu mūsu komandas labā, pretinieces atzina mūsu komandas uzvaru paspiežot rokas.”

Pateicoties šai ceturtajai uzvarai apakšgrupā Latvijas meiteņu izlase jau priekšlaicīgi nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā. Rīt viņām vēl jāizspēlē divas spēles pret Dāniju, kura arī kvalificējusies ceturtdaļfinālam, un Vāciju, kura šajā spēļu kārtā ar 9:1 sagrāva Austrāliju.

3.spēle: Latvija 7:3 Skotija

Spēles sākumā izdevās nozagt pirmos divus endus, bet līdz pārtraukumam Skotijas izlase izvirzījās minimālā pārsvarā ar +1 (3:2). Nozagtie divi punkti gan sestajā, gan septītajā endā ļāva panākt +4 (7:3), ko astotajā skotietes vairs nespēja atspēlēt.

2.spēle: Latvija 7:2 Slovēnija

Spēles rezultātu Latvija atklāja otrajā endā ar diviem punktiem (2:0). Turpinājumā līdz pat sestajam endam slovēnietes nekādi nespēja izcīnīt punktus ar savu pēdējo metienu, ļaujot mūsējām iekrāt 6:0 pārsvaru. Divus punktus Slovēnija atguva, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Līdz ar to Latvijas izlase svinēja otro uzvaru čempionātā.

1.spēle: Latvija 7:2 Austrālija

Mūsu izlase veiksmīgi uzsāka spēli ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem endiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Ceturtajā endā pretinieces samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3) un kā izrādījās tie bija viņu vienīgie punkti šajā spēlē. Nozogot sesto un septīto endu, mūsu juniores vairs neatstāja iespēju Austrālijai izglābties.

Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Meiteņu konkurencē sacenšas 19 komandas, sadalītas trijās grupās – divās pa sešām, vienā pa septiņām komandām. Latvijas izlase iedalīta B apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

7. Slovēnija 5-0-5

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale