Neizdevies spēles sākums sagādā juniorēm otro zaudējumu pasaules čempionātā /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Pēc Latvijas laika nakts spēlē šodien, 16.februārī pasaules čempionātā junioriem A divīzijā junioru meiteņu izlase piedzīvoja otro zaudējumu, piekāpjoties Dānijai ar 4:8.

Nākamā spēle: Latvija – Krievija

2.spēle Latvija 4:8 Dānija

Spēles pirmajā daļā mūsu juniores izcīnīja pirmos divus punktus vien piektajā endā, kad dānietes jau bija iekrājušas četrus (2:4). Uzreiz pēc lielā pārtraukuma, veiksmīgais sestais ends pretiniecēm vēl vairāk ļāva palielināt pārsvaru (7:2), kuru tā arī līdz spēles beigām mūsu juniores neatspēlēja.

Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Šodienas spēle izpildījuma ziņā daudz labāka. Izdevās izpildīt vienu no šīs dienas uzdevumiem – pārliecinoši uzsākt endus. Tomēr pieļautās atsevišķās kļūdas, gan arī taktiskie lēmumi neļāva ieķerties spēlē un uz endu beigām situācija uz ledus pieprasīja sarežģītākus metienus.

Gatavojamies vakara spēlei ar Krieviju un morāli nobriest, ka pretiniecēm būs liels skatītāju atbalsts!”

Šajā spēļu kārtā Kanāda sagrāva Zviedriju ar 9:1, to pašu ar 7:1 Koreja sešos endos paveica pret Ungāriju. Japānai izdevās nozagt pa punktam pēdējos trijos endos, kas atnesa viņām uzvaru ar 7:5 pār Norvēģiju, bet mūsu nākamās pretinieces Krievija 7:6 tika galā ar Šveices izlasi.

1.spēle Latvija 3:9 Koreja

Spēli juniores uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, zaudējot pirmajā endā divus, bet otrajā pretinieces nozaga vienu punktu, panākot 3:0. Spēles turpinājumā līdz pārtraukumam mūsu izlase divos no endiem guva trīs punktus (3:5), kas izrādījās arī vienīgie.

Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Koreju:
“Spēle pret pieredzējušo Korejas komandu (2019.gada pasaules čempionāta bronzas ieguvējas) sākās samērā stresaini. Metieni neizdevās un, pateicoties arī pretinieču kļūdām, tikai -2. Otrais ends izpildījuma ziņā nedaudz labāks, tomēr pēc akmeņu mērīšanas, pretiniecēm akmens mājā ir tuvāk centram. Sākot ar trešo endu mūsu meitenes atgūst pārliecību un uzlabo tehnisko sniegumu, un pirms pārtraukuma rezultāts jau 3:5.

Tālākajā spēles gaitā neizdevās labi endu sākumi, līdz ar to spēles plānu bija grūti realizēt. Ledus ir ļoti labs, vienmērīgs un ātrs, bet jūtīgs uz tehniskiem brāķiem.

Meitenes ir apņēmības pilnas cīnīties nākošajās spēlēs! Apzināmies, ka vieglu spēļu šeit nebūs!”

Pasaules junioru kērlinga čempionāts meiteņu un puišu konkurencē norisinās no 15. līdz 22.februārim, piedaloties kopumā 20 komandām, tajā skaitā arī Latvijas meiteņu junioru izlasei. Pēc apļa turnīra kārtas četras labākās katrā konkurencē turpinās cīņu par zelta medaļām.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

7. Zviedrija 2-0-2

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale