Zviedrija sagādā Latvijas ratiņkērlinga izlasei otro zaudējumu pasaules čempionātā

Vakar, 2.marta vakara spēlē pasaules ratiņkērlinga čempionātā A divīzijā Latvija tikās ar kopvērtējuma favorīti Zviedriju, kura apliecināja savu statusu, spēles otrajā daļā sarūpējot mūsu izlasei zaudējumu ar 4:10.

Nākamā spēle: Latvija – Norvēģija

5.spēle Latvija 4:10 Zviedrija

Spēles pirmo endu pretinieki mums nozaga, paņemot divu, arī ceturtajā viņiem izdevās nozagt vienu, panākot 4:1. Pēc pārtraukuma mūsu izlase sasparojās un rezultātu izlīdzināja 4:4. Diemžēl zviedru četri punkti sestajā endā noveda pie zaudētiem vēl diviem septītajā, noslēdzot šo spēli ar zaudējumu.

Arņa Veidemaņa komentārs pēc spēlēm ar Slovākiju un Zviedriju:
“Rīta spēli nospēlējām stabili, pacietīgi nosverot uzvaras kausu savā pusē. Toties vakara spēlē radās problēmas ar taktisko spēles izpratni, arī metienu izpildījums nebija līmenī. Viss kopā sasummējās sāpīgā zaudējumā.”

Arī Kanāda šajā spēļu kārtā guva 10 punktus, sagraujot Skotiju ar 10:2. Spraigāka cīņa izvērtās starp Krieviju un Slovākiju, krieviem uzvarot ar 6:4, bet Igaunijas un Čehijas spēlē bija nepieciešams ekstra ends, igauņiem tiekot pie pirmās uzvaras (8:7). Savukārt tabulas augšgalā ar piecām uzvarām piecās spēlēs patlaban atrodas Ķīna un Zviedrija.

4.spēle Latvija 10:5 Slovākija

Mača pirmajā endā izdevās izcīnīt trīs punktus, tomēr slovāki pēc nozagtiem diviem trešajā panāk neizšķirtu 3:3. Pēc lielā pārtraukuma sestajā endā arī mūsu izlase pamanās nozagt, kopumā trīs punktus, izvirzoties vadībā ar 8:3. Šo starpību mūsu pretinieki neatspēlē, kas atnes Latvijas izlasei trešo uzvaru četrās spēlēs.

3.spēle Latvija 5:6 Koreja

Latvija šo spēli iesāka veiksmīgi, nozogot pa punktam pirmajos divos endos, ko korejieši spēja atgūt jau trešajā endā (2:2). Spēles otrajā daļā, nozagtais punkts sestajā endā, pretiniekus pirmo reizi izvirza vadībā ar 4:3. Lai gan pēc septītā mūsu izlase nodrošina +1 (5:4), tomēr skipa neprecīzais metiens pēdējā endā, ļauj Korejai paņemt divus punktus (6:5) un izcīnīt pirmo uzvaru čempionātā.

2.spēle Latvija 8:7 Igaunija

Otrajā čempionāta spēlē pirmā puse mūsu izlasei bija neveiksmīga, jo kaimiņi igauņi četros endos bija iekrājuši +5 (6:1) pārsvaru. Pēc lielā pārtraukuma piektajā endā tika paņemti trīs un sestajā nozagts viens, pietuvojoties jau līdz -1 (5:6). Pateicoties trīs punktiem astotajā endā, mūsu izlase tika pie grūtas uzvaras.

1.spēle Latvija 12:4 Čehija

Lai gan pretinieki izcīnīja pēdējā metiena tiesības, uzsākot spēli, tomēr punktus viņi spēja gūt tikai ceturtajā endā, kad mūsu izlase jau bija paspējusi nozagt sešus (6:1). Pēc pārtraukuma Latvijas dominance uz laukuma turpinājās un piektajā endā rezultāts tika palielināts līdz 10:1. Čehi sestajā pietuvojās līdz -6 (4:10), bet mūsējo divi punkti septītajā endā (12:4) lika pretiniekiem atzīt sakāvi.

Pasaules ratiņkērlinga čempionāts A divīzijā norisinās no 29.februāra līdz 7.martam Vecikonā, Šveicē. Komandas vispirms aizvada apļa turnīra kārtu, pēc kuras kopvērtējuma divas labākās automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet 3.vieta un 6.vieta, 4.vieta un 5.vieta noskaidros atlikušos divus pusfinālistus.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske, fizioterapeite – Signe Rinkule.

12. Čehija 5-0-5

Latvijas ratiņkērlinga izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valmieras pilsētas pašvaldība.

Autore: Linda Mangale