JKK/Blumberga-Bērziņa Prāgā uzvar Kubeškovu sieviešu komandu finālā

Latvijas olimpiskā sieviešu izlase no 17. līdz 19.septembrim Čehijas galvaspilsētā Prāgā aizvadīja “Kolibris Cup 2021” turnīru. Ar piecām uzvarām astoņās spēlēs, nokļūstot sieviešu komandu mini turnīrā, viņām finālā ar 6:5 izdevās uzvarēt Čehijas spēcīgāko sieviešu komandu ar Annu Kubeškovu skipa pozīcijā.

Jelgavas kērlinga kluba komanda, kuru vada Santa Blumberga-Bērziņa, sacensības uzsāka ar uzvaru pār Juraja Gallo komandu (7:3), ar kuru pēc diviem zaudējumiem un vienas uzvaras nācās tikties vēlreiz. Arī otrajā tikšanās reizē mūsu olimpiskā izlase bija pārāka pār slovākiem (6:2). Pateicoties šai uzvarai Blumberga-Bērziņa iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā.

Tieši ceturtdaļfinālā viņas piedzīvoja trešo zaudējumu (4:5), kas pēc turnīra formāta nozīmētu izstāšanos. Tomēr šim turnīram ir papildus mini turnīrs, kas norisinās starp četrām spēcīgākajām sieviešu komandām. Pusfinālā Blumbergas-Bērziņas komanda bez punktiem atstāja Evas Miklikovas (Čehija) vadīto komandu (7:0), bet finālā tikai ar punkta pārsvaru 6:5 pārspēja Kubeškovas četrinieku. Turnīra kopvērtējumā olimpiskā izlase ierindojās dalītā 5.-8.vietā.

Izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs par aizvadīto turnīru:
“Kopumā tas bija ļoti intensīvs turnīrs, nospēlējot astoņas spēles. Ļoti patika meiteņu ieguldījums un attieksme, kas atspoguļojās arī rezultātā.

Diezgan liels izaicinājums bija ledus, kas bija samērā taisns. Nācās adaptēties šiem apstākļiem, bet tas ne vienmēr izdevās.

Bija spēles, kurās labi salikās kopā gan taktiskais zīmējums, gan izpildījums, kas attiecīgi noveda pie uzvaras. Tomēr bija arī spēles, kurās bija manāmas šādas tādas tehniskās un taktiskās kļūdas, kas neļāva izcīnīt uzvaru, lai gan bija labas iespējas.

Zinu, ka varbūt meitenēm brīžiem tas nav viegli, ja kādai no piecām ir jāpaliek malā, bet, attiecīgi variējot ar sastāvu, ļoti labi varējām atrast komunikācijas un lēmumu pieņemšanas problēmas birstēšanas laikā un metienu novadīšanā. Tas kopumā ļāva rast labāku sapratni starp spēlētājām. Turnīram noslēdzoties šo izrunājām, līdz ar to tas pozitīvi ietekmēs nākošās spēles.

Kopumā esmu apmierināts ar komandas sniegumu. Patika komandas dinamika attīstībā jau turnīra ietvaros. Laiks ir ļoti maz, lai sagatavotos līdz pirmajam nopietnajam startam (olimpisko spēļu pirms-kvalifikācijas turnīrs 10.-15.oktobris – aut.piez.), tomēr noskaņojums ir labs un meitenes ir gatavas strādāt tālāk, gatavoties un spēlēt.”

Pirmo reizi “Kolibris Cup” vēsturē par uzvarētājiem kļuva Polijas komanda. Finālā Konrāda Stiča komanda ar 10:5 pārspēja Kalli Kīskinenu. Savukārt 3.vietu izcīnīja Vits Čabičovskijs (Čehija), kuriem mūsējās zaudēja ceturtdaļfinālā, ar 7:5 uzvarot Lukašu Klimu (Čehija).