Spēles galotnē Latvijas ratiņkērlingisti tiek pie ceturtās uzvaras pasaules čempionātā

Šodien, 28.oktobrī Latvijas ratiņkērlinga izlase Pekinā, Ķīnā aizvadīja priekšpēdējo spēli pasaules čempionāta pamatturnīrā. Pēc piecām zaudētām spēlēm tika izcīnīta svarīga uzvara pār Itāliju ar 5:3.

Nākamā spēle: Latvija – Kanāda /spēli var skatīties “Shot by Shot” režīmā/

10. spēle: Latvija 5:3 Itālija

Mūsu ratiņkērlingisti spēli iesāka veiksmīgi, izcīnot divus punktus pirmajā endā un vienu nozogot otrajā. Itāļi vien ceturtajā endā paņēma punktu, ejot pārtraukumā pie 1:3. Pēc pārtraukuma divos endos pēc kārtas mūsējiem neizdevās ar pēdējo akmeni paņemt punktus, kas ļāva Itālijai izlīdzināt rezultātu 3:3. Spraigā spēles galotnē Latvija septītajā paņēma vienu un pie precīzas izspēles astotajā nozaga vienu, kas pēc piecu spēļu pārtraukuma atkal ļāva svinēt uzvaru.

Šajā spēļu kārtā Krievijas Kērlinga federācijas (KKF) komanda bez punktiem atstāja Šveici 13:0, Slovākija negaidīti pārspēja Skotiju ar 8:3, bet tikai ekstra endā Ķīna tika galā ar Norvēģiju 8:4.

Līdz ar to gan Ķīnas, gan KKF, gan Zviedrijas izlases kvalificējušās izšķirošajām spēlēm. Vēl pamatturnīrā jāaizvada divas spēļu kārtas, ar teorētiskām iespējām arī Latvijas izlasei kvalificēties play-off, pie nosacījumu, ka Kanāda zaudē gan mums, gan Itālijai. Toties šobrīd jau skaidri zināms, ka arī nākamajā pasaules ratiņkērlinga čempionātā Latvija startēs A divīzijā.

Visas izlases aizvadīs 11 spēles. Pēc apļa turnīra norisināsies izšķirošās cīņas, kurās iekļūs sešas labākās. Pamatturnīra pirmās un otrās vietas ieguvējas automātiski kvalificēsies pusfinālam. Viņu pretinieks tiks noskaidrots starp 3. – 6.vietu un 4. – 5.vietu ieguvējiem. Fināla cīņa norisināsies 30.oktobrī plkst. 09:35 pēc Latvijas laika.

Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis un Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.

12. Šveice 10-1-9

Latvijas ratiņkērlinga izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Centrālā Laboratorija un Mēness aptieka.

Autore: Linda Mangale