Junioriem pasaules čempionātā pirmā uzvara, sagraujot Honkongu

Šodien, 4.janvārī Lohjā, Somijā Latvijas puišu izlase izcīnīja pirmo uzvaru pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā. Sešos endos pārliecinoši tika pārspēta Honkonga ar 12:2.

Nākamā spēle: Latvija –  Turcija

2.spēle: Latvija 12:2 Honkonga

Spēli tieši pretinieks iesāka ar nozagtu punktu, tomēr tas nebija pamats uztraukumam no mūsu puišu puses, jo jau otrajā endā tika paņemti pieci punkti ar pēdējo metienu, bet līdz lielajam pārtraukumam nozagti vēl kopsummā pieci, nonākot vadībā ar 10:1. Honkongas mēģinājumi piektajā endā atspēlēt zaudēto rezultējās tikai ar vienu punktu (2:10). Savukārt mūsu izlases divi punkti sestajā endā (12:2) lika Honkongai paspiest rokas, atzīstot sakāvi.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Honkongu:
"Otrā spēle mums bija pret vājāko grupas un iespējams čempionāta komandu, kura pēc sajūtām kopā spēlē pirmo gadu. Jau no pašas spēles sākuma izpildījuma ziņā bijām pārāki. Ja pirmajā endā pretiniekam sanāca viens veiksmīgs metiens un nozagts punkts, tad sākot no otrā enda parādijām, ka esam labāka komanda un ar hammeru paņēmām piecus. Nākamajā endā nozagām četrus un spēles liktens bija izšķirts.

Turpinājumā sekos spēles ar grupas spēcīgākajām komandām."

1.spēle: Latvija 4:9 Nīderlande

Roberts Buncis ar savu komandu, debitējot pasaules čempionātā, uzsāka pirmo apakšgrupas spēli ar nozagtiem diviem punktiem pirmajā endā. Tiesa gan jau nākamajā nīderlandieši rezultātu dubultoja 4:2, kam trešajā pievienoja vēl divus nozagtus, sasniedzot četru punktu vadību 6:2. Pārtraukumā ejot mūsu izlase rezultāta starpību samazināja par punktu 3:6. Nākamajos divos endos komandas apmainās punkta guvumos, bet divi punkti septītajā endā Nīderlandes izlasei ar 9:4 ļauj sagādāt mūsējiem zaudējumu atklāšanas spēlē.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Nīderlandi:
"Labi iegājām spēlē un pirmie adaptējāmies ātram un “beržamam” ledum, kas rezultējās ar diviem nozagtiem akmeņiem. Diemžēl turpinājumā ļāvam nīderlandiešiem atgūt spēles “garšu” ar vairākiem garām aizmestiem "take out" metieniem, kas rezultējās ar četirem zaudētiem akmeņiem.

Nākamajā endā neveiksmīgs pēdējais akmens un -2. Turpmākajā spēles daļā atguvāmies, bet nespējām vairs izlīdzināt rezultātu. Diemžēl zaudējums komandai, kura pēc snieguma nav neuzvarams pretinieks."

Kopumā puišu konkurencē startē 19 valstu izlases, kuras sadalītas trīs grupās – vienā pa septiņām un divās pa sešām komandām. Grupās izlases aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc pamatturnīra katras grupas divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas pēc papildrādītāja iekļūs čempionāta ceturtdaļfinālā, kur turpinās cīņu par goda pjedestālu. Pirmo trīs vietu ieguvēji izcīnīs savai valstij vietu pasaules čempionātā A divīzijā, kas no 5. līdz 12.martam norisināsies Jenšēpingā, Zviedrijā.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Roberts Reinis Buncis (skips), Aleksandrs Baranovskis, Renards Dzalbe, Roberts Ceimers, Ričards Vonda, treneris Rihards Jeske.

5. Turcija 2-0-2

Latvijas puišu izlase pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Autore: Linda Mangale