Ratiņkērlingisti paralimpiskās spēles sāk ar uzvaru pār Dienvidkoreju

Šodien, 5.martā Latvijas izlase uzsāka ratiņkērlinga turnīru Pekinas Ziemas paralimpiskajās spēlēs. Savā debijā viņi tikās ar Dienvidkoreju. Lieliska spēle un divi nozagti endi ļāva pārspēt pretiniekus ar 8:4.


1.ends – Latvijas izlase uzsāk spēli ar pirmo akmeni mājā. Turpinājumā Ojāra Brieža un Agra Lasmaņa kļūdas metienos, dod iespēju korejiešiem krāt savus akmeņus mājas centrā. Tomēr arī Korejas spēlētāji pieļauj kļūdas “take out” metienos un pēc Sergeja Djačenko otrā metiena jau +2 Latvijai. Situācija krasi mainās pēc Poļinas Rožkovas pirmā metiena kļūdas, korejiešiem nonākot situācijā +2. Tomēr Rožkova pēdējo metienu realizē precīzi, kas atnes arī punktu, jo Korejas skips savu metienu aizmeta garām.

2.ends – Otrā enda sākumā pirmie trīs spēles akmeņi nonāk sargu pozīcijās. Koreja ceturto un piekto akmeni iemet aiz centra līnijas, kas ir tuvāk par mūsu diviem akmeņiem 12 pēdu ieskaites laukumā. Djačenko pirmais metiens, nomainot laukuma puses nonāk labākā pozīcijā +1. Pēc pāris metieniem Korejai izdodas šo akmeni nedaudz pasist tālāk, nonākot +2 situācijā. Rožkovas kļūdas abos metienos deva iespēju korejiešiem izcīnīt trīs, tomēr metiens izrādījās par spēcīgu, nonākot 2:1 vadībā.

3.ends – Latvijas izlasei pirmo reizi šajā spēlē pēdējā metiena tiesības endā. Ar pirmajiem diviem akmeņiem neizdodas nosvērt situāciju sev par labu, ko maina Lasmaņa izcilais dubultais “take out” metiens. Turpinājumā arī Djačenko uzlabo metienu precizitāti. Pirms Korejas skipa metieniem Latvijai +2. Korejas skipa veiksmīgai rikošets nostādīja Latviju -1 pozīcijā. Bet jau pēdējā Korejas metienā tiek pieļauta kļūda, kas rezultējas trīs punktos Latvijas izlases labā, nonākot vadībā ar 4:2.

4.ends – Korejas izlase šajā endā mēģināja atgūt zaudētos punktus, spēlējot ar vienu sānu sargu. Tomēr enda vidus daļā mūsu izlases divi labāki akmeņi mājā, liek korejiešiem pārslēgties no punktu krāšanas uz punktu nezaudēšanu. Pēc pirmā Rožkovas metiena tuvāk mājas centram atrodas četri mūsu akmeņi. Korejas skips ar pirmo metienu tik vien kā izsit vienu mūsu akmeni. Rožkovas sargs nokrita par daudz, Korejas skipam izpildot sarežģītu metienu, kas pēc mērīšanas izrādās tālāk no centra un mūsu izlase lielajā pārtraukumā dodas ar 5:2.

5.ends – Pēc Latvijas izlases diviem centra sargiem, korejieši perfekti paslēpj savu akmeni aiz tiem. Abas komandas apmainās kļūdainos metienos, kad beidzot pēc vairākiem metieniem korejiešiem divi akmeņi ir mājā. Šāds akmeņu skaits saglabājas līdz pat enda beigām, Korejai pietuvojoties rezultātā līdz -1 (4:5).

6.ends – Latvijas izlase endu uzsāk ar diviem akmeņiem mājas sānā, piespiežot pretinieku izpildīt “take out” metienus. Šāda situācijas izspēle turpinās, līdz korejieši pieļauj kļūdu un nostājas sarga pozīcijā mūsu akmenim, bet Djačenko ar “take out” metienu nodrošina Latvijai +2 mājā. Rožkovas metienu precizitāte uzlabojas, saglabājot šos divus punktus līdz enda beigām, panākot 7:4.

7.ends – Enda sākumu kontrolē Latvijas izlase, neļaujot pretiniekiem ieķerties spēlē un izmantot sava uzliktā sānu sarga priekšrocības. Tomēr enda vidū viņi pārslēdzās no mūsu akmeņu sišanas uz iešanu aiz šī sānu sarga. Tas mūsu izlasei nesagādā problēmas, jo tiek likvidēti visi draudi, lai Koreja tiktu pie vairākiem punktiem šajā endā. Korejiešu skips savu pirmo akmeni novieto tuvāk centram, tomēr tas ir pārāk atvērts, ko Rožkova izsit, liedzot pretiniekiem izcīnīt vairāk par vienu punktu. Pat tas viņiem neizdodas, Latvijai nozogot vienu un panākot 8:4 vadību.

8.ends – Tā kā mūsu izlase atrodas komfortablā pārsvarā ar +4, tad pirmos divus akmeņus komanda izmet cauri, lai neradītu situācijas par labu pretiniekiem. Pēc pretinieku kļūdas, ar vienu akemni mājā, mūsu izlase atkal met savu akmeni cauri. Korejas mēģinājumus vēl aizķerties šajā spēlē veiksmīgi likvidē Djačenko un nepabeidzot endu tiek paspiestas rokas un svinēta godam nopelnīta uzvara ar 8:4.

Latvijas izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pēc spēles ar Dienvidkoreju:
“Pirmā spēle vienmēr ir ļoti nervoza, līdz ar to bija diez gan daudz nepiespiestas kļūdas. Tomēr korejiešiem tās bija daudz vairāk nekā mums, tāpēc liels prieks par pirmo uzvaru paralimpiskajās spēlēs.
Ceru, ka ar katru spēli uzlabosim sniegumu un cīnīsimies par saviem nospraustajiem mērķiem.”


Rīt, 6.martā mūsu izlase tiksies ar Kanādu, kas līdz šim izcīnījusi divas uzvaras divās spēlēs. Šī komanda 2018.gada Phjončhanas paralimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļas, izņemot divus no spēlētājiem, kā arī 2021.gada pasaules čempionātu noslēdza augstāk par mūsu izlasi – 5.vietā.

Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā sava starpā sadalīs bronzas medaļas.

Visas Latvijas izlases spēles, kā arī fināla spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 kanālā, ar nakts spēļu atkārtojumiem.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks, rezultāti un tiešraide LTV7 (pēc Latvijas laika):
8:4 – Dienvidkoreja
/06.03./ 08:35 – Kanāda
/06.03./ 13:35 – Slovākija
/07.03./ 03:35 – Igaunija
/07.03./ 08:35 – Zviedrija
/08.03./ 03:35 – Šveice
/08.03./ 08:35 – Norvēģija
/09.03./ 13:35 – ASV
/10.03./ 08:35 – Lielbritānija
/10.03./ 13:35 – Ķīna

2.kārtas citu spēļu rezultāti:
8:4 Kanāda – Šveice
10:6 Lielbritānija – ASV

Kopvērtējums:
1. Kanāda 2-2-0
2. Latvija 1-1-0
2. Norvēģija 1-1-0
2. Slovākija 1-1-0
2. Zviedrija 1-1-0
6. Lielbritānija 2-1-1
7. Ķīna 1-0-1
7. Koreja 1-0-1
9. Šveice 2-0-2
9. ASV 2-0-2
Igaunija 0-0-0


Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji