Latvijas jauktā pāra izlase 2.vietā noslēdz Pasaules kērlinga tūres posmu Tallinā

No 22. līdz 25.septembrim Tallinā, Igaunijā norisinājās “WCT Tallinn Mixed Doubles International 2022”, kur 18 komandu konkurencē Latvijas izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis izcīnīja augsto 2.vietu, bet otra Latvijas komanda no Sporta kluba “OB” – Dace Regža/Ansis Regža šoreiz palika bez uzvarām.

Barone/Veidemanis turnīru uzsāka ar divām spraigām spēlēm un uzvarām, kas arī deva iespēju cīnīties ceturtdaļfinālā, lai arī nākamajās trīs pamatturnīra spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi.

Ceturtdaļfināla pirmajā pusē dominēja mūsu kaimiņi Marija Kaldve/Harijs Lills, kas pēc četriem endiem iekrāja sešu punktu pārsvaru 7:1. Tomēr mūsējie nepadevās un jau piektajā endā pie “power play” opcijas samazināja rezultātu līdz -3 (4:7). Igauņi pie sava “power play” paņēma tikai punktu, ar ko septītajā endā Barone/Veidemanis atkal atbildēja ar trim, nonākot tikai viena punkta attālumā 7:8. Igauņi savā pēdējā metienā kļūdījās, atdodot divus punktus mūsējiem 9:8, kas atnes vietu sacensību pusfinālā.

Pusfināla sākums noritēja tieši pēc tāda paša scenārija kā ceturtdaļfināls, kur Vācijas duets Pia Lisa Šola/Klaudiuss Haršs jau četros endos iekrāja 7:1 pārsvaru. Tomēr otrajā spēles daļā Barone/Veidemanis atdzīvojās un pēc vāciešu pieļautajām kļūdām piektajā endā izcīnīja svarīgus trīs punktus (4:7), bet nākamajos divos nozaga četrus, nonākot vadībā ar 8:7. Astotajā endā vācieši varēja ar pēdējo metienu pret mūsu diviem akmeņiem panākt ekstra endu, tomēr metiens bija par spēcīgu, Baronei/Veidemanim svinot uzvaru ar 10:7 un pirmo reizi sasniedzot “WCT Tallinn Mixed Doubles International” finālu.

Izšķirošo spēli par turnīra titulu mūsējie pret Martinu Vollanu Ronningu/Matiasu Braindenu (Norvēģija) uzsāka ar nozagtu punktu, bet pēc tam komandas apmainījās divu punktu guvumos. Pateicoties vēl pa viena nozagtam punktam ceturtajā un piektajā endā Barone/Veidemanis izvirzījās vadībā ar 5:2. “Power play” tiek izmantots nākamajos divos endos, kas rezultātu starpību nemaina, 7:4 mūsējo labā. Diemžēl kļūdas pēdējā endā Barones/Veidemaņa izpildījumā ļauj pretiniekiem panākt neizšķirtu 7:7 un ekstra endu. Tajā norvēģu precizitāte turpinās, liekot izpildīt Baronei pēdējo metienu uz pašu mājas centru pret trīs pretinieku akmeņiem. Tas izrādās par spēcīgu, spēlei noslēdzoties 10:7 Roninngas/Braindena labā. Savukārt mūsu jauktajam pārim pirmo reizi turnīra vēsturē izdevās iekļūt TOP 7, turklāt izcīnot 2.vietu.

Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā Pasaules kērlinga tūres posma Tallinā:
“Liels prieks par sasniegto finālu. Divas rakstura atspēlēšanās spēles ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Finālā gan izlaidām uzvaru, bet tik un tā esam apmierināti ar rezultātu.

Grupas spēlēs nedaudz buksējām. Patīkami, ka pusfinālā spēlēja visas trīs mūsu grupas komandas.

Palikuši divi sagatavošanās turnīri Bādenē un Lodzā pirms pasaules čempionāta kvalifikācijas.”

Nākamo sagatavošanās turnīru Barone/Veidemanis aizvadīs 8.-9.oktobrim Bādenē, Šveicē, lai iekrātu spēļu praksi decembra sākumā (03.-07.12.2022.) gaidāmajam pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram jauktajiem pāriem Damfrijā, Skotijā.

Pamatturnīra pirmajā spēlē Latvijas otra jauktā pāra komanda Regža/Regža izrādīja sīvu cīņu pret spēcīgo igauņu pāri Kaldvi/Lillu, pēc pieciem endiem atrodoties vadībā ar 7:6. Diemžēl pēc veiksmīgā pretinieku “power play” mūsējiem ar savu “power play” iespēju neizdodas atspēlēties, atzīstot zaudējumu ar 7:11. Arī olimpiskajiem vicečempioniem Skaslienai/Nedregotenam (Norvēģija) spēles pirmajā daļā pret mūsējiem neklājās viegli, tomēr gala rezultātā pārāki ar 9:4 bija norvēģi. Trešajā apakšgrupas spēlē tikai pēdējā endā gūtie divi punkti atnesa somiem Lotai Immonenai/Markum Sipila uzvaru ar 8:6, bet pēc sāpīga zaudējuma Kanādas un Dānijas apvienotajai komandai, līdzīgā cīņā tika atzīts Ukrainas pāra Anastasijas Kotovas/Eduarda Nikolova pārākums ar 7:6, Regžam/Regžai noslēdzot turnīru bez uzvarām.