Ielaistie pieci punkti Latvijas jauktajam pārim sagādā pirmo zaudējumu PČ kvalifikācijā

Šodien, 3.decembrī Damfrijā, Skotijā Latvijas jauktā pāra izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis pēc uzvaras pār Poliju dienas otrajā pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā tikās ar Nīderlandi. Pēc ielaistiem pieciem punktiem pirmajā endā mūsu izlase spēja pietuvoties līdz -2, tomēr pārāk lielais kļūdu daudzums lika piekāpties ar 3:8.

Latvijas izlase spēli iesāk neveiksmīgi. Pēc garām aizmesta mūsējo pēdējā metiena, pretinieki izcīna piecus punktus. Lai atgūtu zaudēto, jau nākamajā endā tiek ņemta “power play” opcija. Diemžēl tas rezultējās ar vienu gūtu punktu (1:5), ko sekmēja pirmajā endā aizsākto kļūdu ķēde. Tomēr otrajā endā Latvija atgūstas un precīzie metieni ļauj nozagt punktu 2:5 pēc nerealizēta Nīderlandes dubultā “take out” metiena. Ceturtā enda sākums labāk padevās nīderlandiešiem, bet Barones pēdējais metiens izglāba no daudzu punktu zaudēšanas, turklāt pat izdevās nozagt vienu, lielajā pārtraukumā ejot vairs tikai -2 (3:5) iedzinējos.

Pēc pārtraukuma mūsējie piespiež pretiniekus paņemt tikai punktu 6:3, kas dod cerības pietuvoties rezultātā jau nākamajā endā. Diemžēl kļūda pēdējā “take out” metienā, kas neskar nevienu no diviem pretinieku akmeņiem tuvāk centram, liek zaudēt divus punktus (3:8) un paspiest rokas, atzīstot pretinieku pārākumu.

Par četrām ceļazīmēm uz pasaules čempionātu 2023.gada 22.-29.aprīlī Kanninā, Korejā kvalifikācijas turnīrā sacenšas 26 valstu izlases, kuras ir sadalītas četrās grupās – divās pa septiņām un divās pa sešām komandām. Vispirms tiks izspēlēta apļa turnīra kārta, pēc kuras katras grupas divi labākie pāri turpinās cīņu play-off kārtā.

Latvijas izlases spēles tiešraidē var skatīties no statiskajām kamerām “Recast” platformā “The Curling Channel”.

Rumānija 3-0-3

Latvijas izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale