Skotijas kērlingisti pierāda, kas ir ne tikai labākie Eiropā, bet arī pasaulē

Laikā posmā no 1. līdz 9.aprīlim Otavā, Kanādā norisinājās pasaules čempionāts kērlingā vīriešiem. Skotija (skips Brūss Mauats) apturēja Zviedrijas četru pasaules čempionāta titulu sēriju, finālā pārliecinoši ar 9:3 pārspējot mājinieci Kanādu ar Bredu Gušu priekšgalā.


Sacensības uzsāka 13 valstu izlases, kuras pamatturnīrā izspēlēja apļa kārtu. Pēc tās sešas labākās turpināja cīņu par titulu. Pirmās un otrās vietas ieguvēji automātiski kvalificējās pusfinālam, pirmo vietu ieņemot Šveicei (skips Janeks Švallers), kas 12 spēlēs izcīnīja 11 uzvaras, bet otrajā ierindojās Skotija ar 10 uzvarām.

Šveice pusfinālā tikās ar kanādiešiem, kuri pārliecinoši ar 9:1 kvalifikācijas spēlē par vietu pusfinālā uzvarēja Zviedriju Niklasa Edina vadībā, pārtraucot viņa komandas četru gadu dominanci pasaules čempionātā. Pusfināls aizritēja ļoti saspringti, komandām neļaujot viena otrai tikt pie vairāk kā viena punkta līdz pat septītajam endam 3:3. Nākamajos divos abas izlases apmainījās divu punktu guvumā, bet pēc nonullēta devītā enda, kanādieši 10. izcīna divus punktus un uzvaru ar 7:5, pateicoties par spēcīgu uzmestajam šveiciešu pēdējam metienam.

Otrais pusfināls noslēdzās tikai ekstra endā. Itālija (skips Džoels Retornazs), kas kvalifikācijas spēlē ar 8:4 uzvarēja Norvēģiju (skips Magnuss Ramsfjels), pusfinālu iesāka pārliecinošāk, pēc četriem endiem nonākot vadībā ar 4:2. Tomēr skoti pirms došanās lielajā pārtraukumā rezultātu izlīdzināja 4:4 un otrajā spēles daļā pārņēma iniciatīvu, pirms došanās 10.endā nonākot vadībā ar 8:6. Itāļiem bija iespēja izraut uzvaru 10.endā, tomēr viens no akmeņiem nenonāca punktu ieskaites laukumā, paņemot divus 8:8 un panākot ekstra endu. Tajā skoti izmantoja pēdējā metiena tiesības un izcīnīja uzvaras punktu 9:8 un pasaules čempionāta finālu.


Finālu skoti uzsāka ar nonullētu pirmo endu, pēc kura otrajā izcīnīja divus 2:0. Trešajā kanādiešiem pēdējais metiens bija jāieliek tuvāk centram pret jau esošajiem trīs pretinieku akmeņiem. Diemžēl metiens bija pa spēcīgu, Skotijai nozogot divus un nonākot 4:0 vadībā. Beidzot ceturtajā mājinieki atklāja rezultātu, izcīnot punktu pēc sarežģīta "hit and roll" metiena 1:4. Nākamajos divos endos komandas apmainījās divu punktu guvumos, skotiem noturot trīs punktu vadību 6:3. Skotija septīto endu nonullē, bet astotajā ar pēdējo "take out" metienu Mauata četrinieks izcīna trīs 9:3, kanādiešiem atzīstot pretinieku pārākumu astoņos endos. Līdz ar to Mauata vadītā komanda vienā sezonā kļuva gan par Eiropas, gan pasaules čempioniem, gan arī par olimpisko spēļu vicečempioniem. Savukārt Gušu komandai otro gadu pēc kārtas nākas samierināties ar pasaules čempionāta sudraba medaļām.

Bronzas medaļas spēli Šveice iesāka ar nonullētu endu, pēc kura otrajā izcīnīja divus punktus. Līdz pat lielajam pārtraukumam itāļiem nekādi neizdevās izmantot pēdējā metiena tiesības, Šveicei nozogot kopsummā sešus punktus un izvirzoties vadībā ar 8:0. Lai arī itāļi spēles otrajā daļā tika pie trim punktiem, tomēr šveicieši noturēja spēles sākumā iekrāto pārsvaru, uzvarot šajā cīņā ar 11:3.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
7:5 Kanāda – Šveice /pusfināls/
9:8(EE) Skotija – Itālija /pusfināls/
9:3 Skotija – Kanāda /fināls/
11:3 Šveice – Itālija /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. Skotija
2. Kanāda
3. Šveice
4. Itālija
5. Norvēģija
6. Zviedrija
7. Japāna
8. ASV
9. Vācija
10. Čehija
11. Turcija
12. Koreja
13. Jaunzēlande

Foto:  WCF / Celine Stucki
 

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji