Šveice izcīna ceturto jaukto pāru pasaules čempiona titulu

2012. gada jaukto pāru pasaules čempionāta finālā tikās Švieces un Zviedrijas komandas un dramatiskā spēlē savu ceturto titulu čempionāta piecu gadu vēsturē ieguva Šveices pāris – Martins Rios (Martin Rios) un Nadīne Lemann (Nadine Lehmann). Līdz pat spēles piektajam endam Zviedrijas izlase (Per Noreen un Camilla Johansson) atradās vadībā, bet pēc precīzi izpildīta triple take-out sestajā endā Šveices pāris izlīdzināja rezultātu spēlē 5 – 5. Septītajā endā Zviedrija centās atdot vienu punktu lai saglabātu pēdējā akmens tiesības astotajā endā, bet neprecīzi izpildīts pretinieku metiens ļāva Šveices pārim gūt divus punktus. Arī spēles pēdējā – astotā – endā, neiztika bez dramatiskiem notikumu pavērsieniem. Šveices spēlētāja Nadīne Lehmane kļūdījās ar savu pēdējo metienu atstājot uz laukuma situāciju kurā Zviedrijas pārim bija jāveic tikai vienkārš double take-out lai panākatu ekstra enda izspēli, bet Pērs Norīns izvēlējās daudz grūtāko triple take-out, kas būtu devis nepieciešamos trīs punktus uzvarai, bet viņa metiens tika izpildīts nedaudz neprecīzi, kā rezultātā tikai viens punkts un uzvara Šveicei ar 7 – 6.

Čempionāta bronzas medaļas ieguva Austrijas pāris Klaudija Totha (Claudia Toth) un Kristiāns Rots (Christian Roth), kuri spēlē par trešo vietu pieveica ASV pāri 12 – 7. Šī ir pirmā Kērlinga Pasaules Čempionāta medaļa Austrijai.

Latvijas izlase (Ansis un Dace Regža) čempionātā izcīnīja četras uzvaras astoņās spēlē, kas gan nebija pietiekami lai kvalificētos no savas apakšgrupas, bet tomēr kopvērtējumā deva augsto 11. vietu 27 komandu konkurencē.

Rezultāti un informācija par spēlēm ir atrodama čempionāta mājas lapā www.wmdcc2012.curlingevents.com

 

 

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

 

 

 

 

© photography WCF/Volkan Atar 2012

Latvijas Kērlinga Asocijācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Es gan laikam apsveicu ar dalītu 10.vietu!!! Hmmm... laikam šī čempionāta lielākais pārsteigums SWE uzvara pār CAN ar TĀDU rezultātu - visiem ir arī melnās dienas...
2012-04-29 21:01:10
Īsi rezumējot čempionātu, jāsaka esam apmierināti ar paveikto. Un nākamajos čempionātos aizsniegties līdz 7.vietai būs arvien grūtāk ...... Protams, palika daži "nepadarīti darbiņi" (SVK, CAN) :). Tomēr jāatzīmē, ka salīdzinot ar mūsu iepriekšējo pieredzi divus gadus iepriekš, ir krietni pieaudzis komandu/valstu spēles līmenis, ko atzīst spēlētāji, kas startējuši vairākos čempionātos. Uz WMDCC sākt braukt pieredējušāki spēlētāji un daudzu valstu federācijas sāk pievērst arvien lielāku uzmanību šai disciplīnai, par ko liecina arī lielais treneru skaits. Iemesls ir pavisam venkāršs - ir liela varbūtība, ka ši disciplīna tiks iekļauta 2018.gada OS. Pāru meistarības līmenis ir ļoti līdzīgs un bieži iznākumu izšķir milimetri (piemēram, mēs FIN uzvarējām LSD ar 0.3 cm pret 1.8 cm :) ). Par šo čempionātu vēl jāpiebilst īpatnība, ka tas norisinājās viduskalnē, par ko sūdzējās atsevišķi spēlētāji un atjaunoties pēc metiena bija ilgāk un bija jabūt labai fiziskajai kondīcijai. Nobeigumā liels paldies visiem līdzi jutējiem par atbalstu, kas ļoti noder esot vieniem tālu prom no mājām ! Dace & Ansis
2012-04-29 12:49:27
11.vieta kopvērtējumā nebūt nav slikti! 2008.gadā (Krusts/Staša) bija 7.vieta, 2009.gadā Kortīnā -11.vieta, šis ir atkārtots otrs labākais rezultāts. Igauņi atkārto savu labāko rezultātu- 8.vieta pasaulē.
2012-04-29 11:14:22
Latvija (DSC 67) ierindojas 4.vietā grupā. Citās grupās 4.vietā ir NZL (64) un DEN (59) ITA (70). Tas nozīmē, ka pagaidām esam 11.-12.vietā kopvērtējumā (ja tie breaker uzvarēs DEN, tad 11.vietā, ja ITA, tad 12.vietā). Labs starts igauņiem- vakarā varēsim skatīties kvalifikācijas spēli.
2012-04-28 15:02:47

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji