Latvijas vīriešu izlases starts Curling Champions Tour

Kamēr Latvijā norisinājās Riga Open, Latvijas vīriešu kērlinga izlase piedalījās Curling Champions Tour posma Radisson Blu Oslo Cup. Dalība turnīrā Latvijas vīriešu izlasei bija visnotaļ veiksmīga, jo tikai par mata tiesu netika iegūtas tiesības startēt turnīra ceturtdaļfinālos. Pirmajā spēlē turnīra spēlē Ritvara Gulbja skipotā komanda izcīnīja uzvaru pār Norvēģijas trešo komandu (skips – Steffen Mellemseter) ar 6 – 5. Par saviem pirmās dienas iespaidiem stāsta Latvijas vīriešu izlases dalībnieks Aivars Avotiņš :

„Oslo nokļuvām ar nelieliem starpgadījumiem, bet veiksmīgu un laikā. Organizatori bija pārcēluši rīta treniņu par stundu vēlāk - sanāca ļoti labi varējām mierīgi iejusties halle un apkārtēja atmosfērā.

Pirms spēles DSC uzmetām back dolly un ieguvām pēdējā akmens tiesības. Spēles plāns bija uzsākt mierīgi un ieskrieties pamazām. Otrajā endā norvēģi riskēja un centās pielikt savu akmeni pie mūsu, kas atradās centrā, bet nedaudz pietrūka. Rezultātā mums bija iespēja izsist "dubūlto" un iegūt 2 punktus, kas veiksmīgi tika paveikts.

Nākamajos 2 endos izdevās sasiet pretiniekus un nozagt pa punktam katrā endā,  5 un 6 endā apmainījamies ar paņemtiem  vienam punktam. 7 endā situācija veidojās labvēlīga, lai pabeigtu spēli. Rezutltātā riskējam, kas šoreiz neattaisnojās, beigās Norvēģijas komandas skipam bija iespēja izmest caur portu un iegūt 3 punktus, kas viņam izdevās un mums -3. 8 endam bijām labāk gatavi, sanāca nosplitot sargu un spēli novirzīt uz mājas sānu - nedodot iespēju norvēģiem aizķerties. Pēdējais metiens - atvērts teiks un pirmā uzvara rokā.

Vakarā Rudolfa vakariņas un gatavošanās ritdienas agrajai spēlē ar Zviedrijas 3 komandu.”

 Turnīra nākamā diena,  21. septembris sākās ar zuadējumu ļoti ciešā spēlē pret Zviedrijas jauno kērlinga talantu un 2012. gada Pasaules Junioru Kērlinga Čempionāta sudraba medaļu ieguvēja Rasmusa Vrana (Rasmus Wranå) komandu ar 6 – 5, bet pēcpusdienā tika izcīnīta lieliska uzvara, ar 6 – 0, pret vienu no spēcīgākajām Dānijas komandām, kuras skips ir Rasmus Stjerne (Rasmus Stjerne). Divas uzvaras ļāva mūsu komandai, pirms pēdējās grupu apļa spēles pret Glena Mjuirheda no Skotijas  (Glen Muirhead), izvirzīties apakšgrupas vadībā. Lai nopelnītu automātisku kvalifikāciju ¼ fināliem bija jāizcina uzvara, kura gandrīz tika arī izcīnīta. Vēl spēles priekšpēdējā endā Ritvara Gulbja skipotā komanda atradās vadībā ar minimālu pārsvaru, bet astotajā endā tika ļauts pretiniekam gūt nepieciešamo punktu, lai panāktu neizšķirtu, bet jau ekstra endā Skotijas sportisti spēja „nozagt” divus punktus un svinēt uzvaru ar 7 – 5. Šī Mjuirheda uzvara situāciju grupā padarīja pagalam sarežģītu, izvirzot trīs komandas otrajā vietā, kas savukārt nozīmēja to, ka R. Gulbja komandai sestdienas vakarā bija jāaizvada vēl divi tie-breaker mači. Pirmā spēle bija paredzēta pret tās dienas „pārdarītājiem” no Skotijas un šajā reizē mūsu puiši spēja revanšēties uzvarot 4 – 2. Otrā tie-breaker spēle sekoja uzreiz pēc tam, pret jau vienreiz uzvarēto Steffanu Mellemsetteru – tikai šoreiz pārāks izrādījās pretinieks un R. Gulbja komandai zaudējums ar 4 – 3.

Par Radisson Blu Oslo Cup 2012 turnīra uzvērētāju kļuva Zveidrijas komanda ar Niklasu Edinu (Niklas Edin) priekšgalā.

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji