Latvijas junioru izlases dodas iekarot Eiropu

 

Latvijas junioru izlases 3. janvārī uzsāks dalību 2013. gada Eiropas junioru kērlinga izaicinājuma kausā. Šī būs pirmā reize Latvijas kērlinga vēsturē, kad Latviju junioru kvalifikācijas turnīrā pārstāvēs gan vīriešu gan sieviešu junioru izlases.

Eiropas junioru izaicinājuma kauss Čehijas galvaspilsētā Prāgā norisnāsies no 2013. gada 3. līdz 8. janvārim un tajā par kvalifikāciju uz 2013. gada Pasaules junioru kērlinga čempionātu cīnīsies 13 vīriešu komandas un 12 sieviešu komandas. Vīriešu un sieviešu konkurencē komandas priekšacīkstēs ir sadalītas divās grupās un divas labākās komandas no katras grupas aivadīs play-off spēles lai noskaidrotu, kas iegūs ceļazīmes uz 2013. gada Pasaules junioru kērlinga čempionātu, kurš norisināsies 2014. gada ziemas Olimpisko spēļu kērlinga arēnā Krievijas kūrortpilsētā Sočos no 2013. gada 28. februāra līdz 10. martam. Eiropas junioru izaicinājuma kausā tiek izspēlētas ceļazīmes gan vīriešu gan sieviešu konkurencē.

Latvijas juniores ir izlozētas B grupā kopā ar Dānijas, Anglijas, Ungārijas, Turcijas un Polijas jaunajām sportistēm. Kopuma Latvijas juniorēm priekšacīkstēs ir jāaizvada piecas spēles.

04.01.2013. pulksten 16:00 POLIJA – LATVIJA
05.01.2013. pulksten 9:00 TURCIJA – LATVIJA un pulksten 16:00 LATVIJA – DĀNIJA
06.01.2013. pulksten 12:30 LATVIJA – ANGLIJA
07.01.2013. pulksten 19:30 UNGĀRIJA – LATVIJA

Latvijas juniori arī ir izlozēti B grupā un viņi stāsies pretī Austrijas, Anglijas, Igaunijas, Nīderlandes un Slovēnijas sportistiem. Latvijas junioru izlases spēļu grafiks ir sekojošs:

03.01.2013. pulksten 19:00 NĪDERLANDE – LATVIJA
04.01.2013. pulksten 19:30 IGAUNIJA – LATVIJA
05.01.2013. pulksten 19:30 LATVIJA – AUSTRIJA
06.01.2013. pulksten 9:00 ANGLIJA – LATVIJA
07.01.2013. pulksten 16:00 LATVIJA – SLOVĒNIJA

Latvijas junioru (sieviešu) izlases sastāvs dalibai 2013. gada Eiropas junioru kērlinga izaicinājuma kausā – Elizabete Laiviņa (skips), Una Kristināna-Ozoliņa, Santa Blumberga, Tīna Siliņa, Laura Gaidule. Komandas treneris – Arnis Veidemanis.

Latvijas junioru (vīriešu) izlases sastāvs dalibai 2013. gada Eiropas junioru kērlinga izaicinājuma kausā – Arvis Bušmanis (skips), Rolands Ģērmanis, Andris Bremanis, Artūrs Gerhards, Jānis Bremanis. Komandas treneris – Raivis Bušmanis.

Pirms došanās ceļā lūdzu komandas uz īsu sarunu par gaidāmo čempionātu un sagatavošanās posmu pirms tā abu komandu trenerus un kapteiņus. Pirmie sarunai bija gatavi Latvijas junioru izlases pārstāvji Raivis Bušmanis un Arvis Bušmanis.

Roberts Birznieks: Kādas ir sajūtas un komandas noskaņojums pirms došanos uz Eiropas junioru izaicinājuma kausu?

Arvis Bušmanis: Nedaudz skumjas, jo šis man un Rolandam ir pēdējais gads, kad varam piedalīties junioru čempionātā tā kā gribas izlikt visu un dabūt labas vietas.

Raivis Bušmanis: Tāpēc jau droši vien arī puišiem ir tāda „mandrāža” pirms prom braukšanas – it īpāši Arvim un Rolandam (pirms intervijas puiši aivadīja pēdējo ledus treniņu kuru vēroja abu izlašu treneri). Tā sakot pēdējā iespēja.

R.B.: Tikai aizvadīts sagatavošanās posms. Piedalījāties dažādos turnīros (Tallinn Youth Cup 2012, Zemgale Cup 2012) un pavadījāt nozīmīgu laika daudzumu ledus treniņos. Kā tas ietekmējis komandu gatavību PČ kvalifikācijas turnīram?

A.B.: Sagatavošanās process bija ļoti labs. Vienīgais, kas liekas vēl trūkst ir sava veida morālā noturība un stabilitāte. Tallinn Youth Cup pirmās divas spēles nospēlējām ļoti labi, bet nākamajās divās spēlēs bija ļoti daudz un ļoti lielas kļūdas.

R.B.: Tā pat bija arī Zemgales Kausā. Pirmās trīs spēles tika uzvarētās, izcīnīta vieta Zelta Grupā kā pirmajiem savā apakšgrupā un pēdējās divas spēles tika zaudētas.

A.B.: Grūti pat pateikt, kas īsti ir. Nevar teikt, ka pēc pirmajām spēlēm ļoti „saceramies” un domājam, ka nākamās tad būs viegli. Kaut, kas jau noteikti nospēlē un rezultāti izpaliek.

R.B.: Rodas tā sajūta, ka rezultāti ir jau gandrīz sasniegti un ir tik tuvu, bet tad var arī pārdegt. Ārpus turnīriem komanda aizvadīja divus treniņus nedēļā. Papildus vēl puiši nāca uz individuālajiem treniņiem – it īpaši Talsu puiši Artūrs, Jānis un Andris. Viņiem ir pa tiešām pareizā attieksme, var redzēt, ka puišiem patīk kērlings un viņi vēlas tajā palikt. Pēc manām domām tas pats Artūrs nākotnē kļūs par vienu no spēcīgākajiem front-end (pirmais vai otrais numurs komandā) spēlētājiem Latvijā. Vismaz visi fiziskie dotumi priekš tā viņam ir. Galvenais, ka patīk paliek kērlingā.

R.B.: Junioru Izaicinājuma Kauss tiek aivadīts pašā kalendārā gada sākumā pēc samērā garām Ziemassvētku brīvdienām. Vai tas ir kā ietekmējis komandas sagatavošanos?

R.B.: Domāju, ka tas galīgi netraucē. Pat gribu teikt, ka tas ir labāk, jo sakrīt ar brīvdienām mācību iestādēs. Brīvdienu laikā, bija iespēja pievērsties treniņiem un vēl vairāk papildus sagatavoties gan morāli gan fiziski.

R.B.: Vasarā piedalījāties starptautiskā treniņnometnē Fusenē (Vācija) kur iespējams tikāties ar kādiem no gaidāmajiem pretiniekiem. Kā izvērtējat savu grupu un gaidāmos pretiniekus?

A.B.: No Fusenes nomentes dalībniekiem šajā turnīrā piedalīsies tikai Austrijas komandas vice skips, bet par pārējiem pretiniekiem ir šis tas zināms. Piemēram tās pašas Austrijas komandas skipu ļoti viegli var saniknot.

R.B.: Pagājušajā gadā Austrijas komanda bija diezgan stipra un junioru izlases skips ir arī piegaušo izlases dalībnieks. Varētu teikt, ka ļoti perspektīvs spēlētājs. Esam tikušies ar Igaunijas junioru izlasi Tallinn Youth Cup, kur viņus uzvarējām. Grupā vēl ir Slovēnijas izlase, kuru ļoti vajadzētu uzvarēt. Nīderlandes izlase lai arī tika līdz pusfināliem pagājušajā gadā arī liekas uzvarama. Pret viņiem 2012. gada turnīrā piedzīvojām zaudējumu tikai ekstra endā, tā kā varētu teikt, ka esam pierādījuši to, ka esam līdzvērtīgi pretinieki.

A.B.: Varētu teikt, ka visi zaudējumi pagājušā gada turnīrā bija sīvi.

R.B.: Jā, pagājušā gada čempionātā visgrūtākie bija sestie un septītie endi, kuros tika pieļauts visvairāk kļūdu.

R.B.: Vai šogad esat kā īpaši gatavojušies šiem sestajiem un septītajiem endiem (spēles izskaņai)?

A.B.: Jā, aizvadījām treniņus, kuros strādājiem tieši pie šādām spēles situācijām. Izturēt spriedzi, kas ir spēles noslēguma stadijā un „neielaist” lielus punktus, kas bija lielākā kļūda pagājušajā kvalifikācijas turnīrā.

R.B.: Kādas prognozes kvalifikācijas turnīru rezultātiem? Kura komanda izcīnīs kvalifikāciju uz PČ un kas būsu jūsu apakšgrupas uzvarētāji?

A.B.: Uz abiem atbildu, ka mēs! Gads ir jāpagarina!

R.B.: Tad var droši teikt, ka komandas mērķis 2013. gada Eiropas Junioru Izaicinājuma Kausam ir kvalifikācija Pasaules Čempionātam?

A.B.: Jā, tā sanāk!

R.B.: Nu jā, komanda mēģinās izdarīt to, kas trenerim tā arī nesanāca (Raivis Bušmanis bija junioru izlases kapteinis no 2006. līdz 2010. gadam). Tā sakot īstenot nepiepildītos sapņus. Kvalifikācija PČ arī nozīmē kvalifikācijas punktus dalībai Ziemas Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs un tas varētu būt papildus stimuls jaunākajiem puišiem – Artūram, Jānim un Andrim, kuriem pēc vecuma kategorijām dalība šajās spēlēs būtu ļoti reāls mērķis un izaicinājums.

R.B.: Kādi novēlējumi līdzjutējiem un ģimenēm?

A.B.: Pirmkārt jau novēlam visiem laimīgu Jauno Gadu! Panākumus kērlinga un visās citās dzīves jomās. Lai seko līdzi komandas panākumiem, skatās un ja pat puišiem kaut kas nesanāk, tad lai „nesit krustā” un nesūta sliktas domas.

 

Sarunā ar Latvijas junioru (sieviešu) izlasi piedalījās tās kapteinu Elizabete Laiviņa un treneris Arnis Veidemanis.

Roberts Birznieks: Kādas sajūtas pirms pirmā brauciena uz Eiropas junioru izaicinājuma kausu?

Elizabete Laiviņa: Uztruakums, bet tāds labs uztraukums.

Komanda ir aizvadījusi samērā apjomīgu sagatavošanās posmu iekļaujot tajā dalību turnīros Tallinn Youth Cup un Zemgale Cup kā arī aizvadot regulāras nodarbības trenera uzraudzībā. Vai jums kā kombinētai komandai ir izdevies atrast kopīgu valodu uz laukuma?

E.L.: Tagad jau viss ir labi. No sākuma gan bija tā grūti, bet tagad ir labi un viss būs kārtībā. Ir sajūta, ka Prāgā viss būs labi un cerams arī būs rezultāti.Turnīros guvām ļoti daudz pieredzi un iemācījāmies daudz jauna. Skaidrs, ka bija reizes, kad nesanāca tieši tā kā gribētos, bet nu mēs tikai mācāmies.

R.B.: Šis jums visām ir pirmais piegājiens dalībai Eiropas junioru izaicinājuma kausā. Vai ieveisāt kādus sagatavošanās rituālus? Vai sagatavošanās posmam netraucēja garās Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienas?

E.L.: Īstenībā brīvdienas ļoti palīdzēja. Bija iespēja atpūsties un nedomāt par citām lietām. Cerams tas palīdzēs atnākt un izdarīt! Citādi ja bez pārtraukuma tikai dari, mācies un trenējies sāc piekust un nevari vairs īsti saprast, kas jādara – tāda putra galvā.

Kā komandas gatavību izvērtē tās treneris?

Arnis Veidemanis: Nu komanda ir jauna, gan no kopā spēlēšanas ilguma gan vecuma ziņā – vidējais vecums komandā ir 15 – 16 gadi. Braucam uz Eiropas junioru izaicinājuma kausu ar primāro mērķi gūt neatsveramu pieredzi, bet protams nevienam atlaides mēs nedosim un cīnīsimies līdz galam. Tajā pašā laikā nekādu tādu dižo uzstādījumu mums nav. Tā kā spēlēsim mierīgi un bez nekādiem uztraukumiem. Ļoti labi, ka bija šī kopējā spēļu pieredze pirms Eiropas junioru izaicinājuma kausa, jo bija arī daži tādi diezgan sāpīgi zaudējumi, tā kā arī tas ir iemācīts. Tā sakot – spēja zaudēt, saņemties un iet uz priekšu uz nākamajām spēlēm. Es domāju, ka viss būs labi!

Vai sagatavošanās procesā bija iespēja aizvadīt spēli ar kādu no gaidāmajiem pretiniekiem Eiropas izaicinājuma kausā?

A.V.: Nē, šāda iespēja neradās gan, bet Tallinā tikāmies ar nosacīti otro Krievijas junioru izlasi, kura pēc manām domām ir spēcīgāka par lielāko daļu komandu, kuras piedalīsies Eiropas junioru izaicinājuma kausā. Ar Krievijas meitenēm aizvadījām pirmo spēli un cīnījāmies diezgan līdzīgi un vēl pirms priekšpēdējā enda bijām zaudētājos tikai ar vienu akmeni. Nākamajās spēlēs ledus kvalitāte izrādījās tāda interesanta un meitenes vienkārša pieredzes trūkuma dēļ to nesaprata un pašas vēl domāja, ka nevar uzmest un nekur trāpīt un tāpēc beigās emocionāli sabruka, bet nu tam mēs arī esam izgājuši cauri un cerams, ka Prāgā viss būs kārtībā. Jebkurā gadījumā nav nekas tāds, kas mūs varētu ļoti pārsteigt. Liekas, ka visam esam izgājuši cauri!

R.B.: Ko domājat par jūsu apakšgrupas pretiniecēm. Vai ir kādas spēles ko gaidāt īpāši vai no kā tieši otrādi – baidāties?

E.L.: Tiešām nezinu. Centīsimies ar visām komandām parādīt labu spēli.

A.V.: Teorētiski mūsu apakšgrupa ir spēcīgāka nekā otra, bet labā ziņa ir tāda, ka visām komandām skips un viceskips vai vismaz viens no šiem ir vecuma ierobežojumu dēļ pagājuši nost no junioru izlasēm attiecīgi visas komandas ir relatīvi jaunas līdz ar to arī mūsu cerības un iespējas pieaug. Turcija ir ļoti jauna komanda, kuras sastāvā gan spēlē pieaugušo izlases dalībniece. Galvenais lai sākums būtu pēc iespējas līdzīgāks. Protams sanākt var visādi, bet komanda ir jauna un galvenais – braucam pēc pieredzes.

Saprotu, ka komandas galvenais uzstādījums ir pieredzes iegūšana, bet tā pat vēlos zināt – kāds ir uzstādījums no sportiskās puses. Kādu vietu vēlaties izcīnīt vai cik uzvaras iegūt?

A.V.: Minimālais uzdevums ir vismaz viena uzvara, maksimālais uzdevums ir kvalificēties no apakšgrupas un tikt kvalifikācijas turnīra labāko četriniekā.

Vai ir kādi novēlējumi līdzjutējiem un skatītājiem?

A.V.: Galvenais lai jūt līdzi! Šī meiteinēm ir debija, attiecīgi uztraukums liels, bet pieredzes kā ar to tikt galā vēl nav. Ar labām domām pēc iespējas atbalstīt meitenes!

 

2013. gada Eiropas junioru izaicinājuma kausa rezultātiem būs iespējams sekot oficiālajā mājas lapā http://ejcc2013.curling.cz/index.php

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

 

Video tiešraides - http://ejcc2013.curling.cz/runn.php
2013-01-03 11:23:39
Lai izdodaS!!!!!
2013-01-02 21:51:09
Atbalstīsim abas izlases! Īpaši meiteņu! Mēs PAR tevi, Elizabete! Veiksmi un izturību!!! :)
2013-01-02 20:41:57
Paldies par interviju un turam īkšķus! :)
2013-01-02 19:39:33

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji