Baltic Cup 2013 vīriešu konkurencē uzvar Team Truksans

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā, Kērlinga Hallē, norisinājās 2013. gada Baltic Cup izcīņa vīriešu kērlinga komandām. Pēc divām dienām ar aizraujošām spēlēm finālā tikās abu apakšgrupu uzvarētāji – Mārtiņa Trukšāna un Kārļa Smilgas komandas. Pirms fināla abas komandas bija rādījušas lielisku spēli – Team Smilga bija aizvadījusi turnīru bez zaudējumiem, savukārt Team Truksans piedzīvoja tikai vienu zadējumu, pret viesiem no Krievijas Team Starcev. Spēle tika aizvadīta finālam cienīgi – ļoti saspringta spēle, kurā abas komandas apzinājās pretinieka spēku un spēlēja gaidot kādas kļūdas pretinieku izpildījumā vai taktikā. Šis saspringums arī lika rezultātam pēc pirmajiem pieciem endiem būt tikai 2 – 0 Mārtiņa Trukšāna komandai par sliktu. Pēdējos trīs endos spēle tiešām atdzīvojās un sestajā spēles endā Team Truksans guva savus pirmos divus punktus un izlīdzināja rezultātu un jau nākamajā endā guva vēl vienu punktu lai jau izvirzītos vadībā ar 3 – 2. Astotajā endā Kārļa Smilgas komanda centās gūt divus punktus, kuri doto viņiem uzvaru, bet spēja gūt tikai vienu punktu un spēles uzvarētājs bija jānoskaidro izspēlējot papildus endu. Ekstra endā abas komandas darīja visu lai gūtu uzvaru, bet neliela kļūda pēdējā metienā un Mārtiņam Trukšānam lai gūtu uzvaru bija nepieciešams izsist no mājas atvērtu pretinieka akmeni, ko viņš arī veiksmīgi izdarīja un viņa komanda svinēja uzvaru ar 4 – 3.

Paralēli finālam uz blakus laukuma pusfinālu zaudētāji tikās spēlē par bronzas medaļu. Pretī Krievijas senioru izlases kapteiņa Sergeja Koroļenko vadītajai komandai un stājās Rudzīša Kērlinga Klubu pārstāvošieTeam Veidemanis. Pretēji Team Veidemanis ļoti neveiksmīgajai spēlei Krievijas komanda šo spēli aizvadīja daudz precīzāk un veiksmīgāk gan taktiski, gan tehniski un tas ļāva  svinēt uzvaru „sausajā” ar 7 – 0.

Baltic Cup 2013 kopvērtējums –

1.       Team Truksans (LAT)

2.       Team Smilga (LAT)

3.       Team Korolenko (RUS)

4.       Team Veidemanis (LAT)

5.       Team Busmanis (LAT)

6.       Team Sveisbergs (LAT)

7.       Team Starcev (RUS)

8.       Team Barzdainis (LAT)

Visas turnīra spēles tika aizvadītas Rīgā, Kērlinga Hallē Biķernieku ielā 121h (www.kerlingahalle.lv). Spēļu rezultāti ir pieejami Latvijas kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv

„Baltic Cup 2013” organizē Latvijas kērlinga asociācija, sadarbībā ar SIA „Kērlinga halle” ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Baltijas kausa izcīņa kērlingā notiek kopš 2005.gada. Tas norisinājies Latvijā, Igaunijā, Somijā un Polijā. Kopš 2010.gada turnīrs notiek Rīgā un tajā piedalījušas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas un Krievijas komandas.

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji