Latvijas Čempiones – NICOLL/Regža

Tieši mēnesi pirms martā Rīgā notiekošā Pasaules kērlinga čempionāta sievietēm tika noskaidrotas 2012./2013. gada sezonas Latvijas čempiones. Pēc grupu apļa turnīra finālspēļu sērijā līdz divām uzvarām tikās 2011./2012. gada sezonas čempiones – Jelgavas Kērlinga Klubu pārstāvošā komanda JKK/Staša-Šaršūne un vice čempiones – Sporta Kluba OB komanda NICOLL/Regža. Pirmajā finālspēlē virsroku guva Evitas Regžas komanda, kura veiksmīgi izmantoja pretinieču kļūdas 6. un 8. endā, katrā no tiem gūstot trīs punktus un panākot uzvaru 8 – 6. Otrā spēle, kura tika aizvadīta sestdienas vakarā, norisinājās ļoti spraigā gaisotnē un komandas katru endu aizvadīja ar iespējami mazāku risku. Spēle norisinājās punkts punktā līdz pat devītajam endam, kad Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda pēc rezultāta izlīdzināšanas spēja „nozagt” punktu pretiniecēm un izcīnīt uzvaru ar 6 – 5. Tādejādi par izšķioršo spēli kļuva pēdējā – trešā, kuru aizvadīja svētdien 17. februārī. Arī šī spēle norisnājās ļoti saspringtā gaisotnē un komandas spēlēja ļoti uzmanīgi un nekļūdaini. Pirmās iniciatīvu pārņēma Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda, kad piektajā endā, pirms spēles pārtraukumu tās „nozaga” punktu un izvirzījās vadībā 3 – 2. Sestajā un septītajā endā komandas apmainījās punktiem, bet 8. endā Evitas Regžas komandas gūtie divi punkti ļāva iniciatīvu paņemt savās rokās. Priekšpēdējā endā rezultāts tika izlīdzināts un Latvijas kērlinga čempionāta zelta medaļas tiktu izcīnītas izšķirošās finālspēles pēdējā endā. Abas komandas spēlēja „uz uzvaru” un pēc ne pārāk precīza Ivetas Stašas-Šaršūnes mēģinātā „hit and roll” aiz centra sargiem Evitai Regžai ar savu pēdējo akmeni bija jānogādā tuvāk centram par pretinieču akmeni, kas arī tika veiksmīgi izdarīts un komanda varēja svinēt uzvaru ar 6 – 5.

Ar uzvaru 2012./2013. gada Latvijas kērlinga čempionāta sieviešu konkurencē komanda NICOLL/Regža ir izcīnījusi tiesības pārstāvēt Latviju 2013. gada Eiropas kērlinga čempionātā, kurā pēc veiksmīgā izlases starta 2012. gadā Latvija piedalīsies elites – A gupas sacensībās. 2013. gada Eiropas kērlinga čempionāts norisināsies Norvēģijas pilsētā Stavangerā no 23. līdz 30. novembrim.

Vīriešu konkurencē tika aizvadītas pēdējās grupu apļa turnīra spēles, kurās noskaidrojās finālturnīra dalibnieki. Play – off turnīram kvalifcējās pirmās četras komandas – JUNKERS/Smilga, Klubs A41/Gulbis, Sporta Klubs OB/Regža un Jelgavas Kērlinga Klubs/Bušmanis. Dalību nākamās sezonas Latvijas čempionāta sev nodrošināja arī piektās un sestās vietas ieguvēji - piekto vietu pēc pamatturnīra sev nodrošināja Hanza Nekustamie Īpašumi/Trukšāns savukārt sesto Jelgavas Kērlinga Klubs/Šveisbergs. Par vietu nākamās sezonas A grupā nāksies cīnīties Talsu Kērlinga Klubs/Freidensons un Rudzīšu Kērlinga Klubs/Abrickis komandām.

Vīriešu konkurences finālturnīrs tiks aizvadīts pēc page play-off sistēmas. 23. februārī tiks aizvadītas spēles starp 1. un 2. vietas ieguvējiem kā arī starp 3. un 4. vietas ieguvējiem. 1. un 2. vietas spēles uzvarētājs izcīnīs sev vietu finālā, bet zaudētājs pusfināla spēlē cīnīsies ar 3. un 4. vietas spēles uzvarētāju par otru vietu finālā. Spēlē par bronzas medaļām tiksies pusfināla zuadētāji un 3. un 4. vietas spēles zuadētāji. Fināls un spēle par bronzas medaļām tiks aizvadīta 2013. gada 24. februāra pulksten 11:00.

Atgādināsim, ka arī Latvijas kērlinga čempionāta vīriešu konkurences uzvarētāji iegūst tiesības pārstāvēt Latviju A grupā 2013. gada Eiropas kērlinga čempionātā, kurš norsināsies Norvēģijas pilsētā Stavangerā no 23. līdz 30. novembrim..

Pilns čempionāta spēļu grafiks ir pieejams šeit.                                                           

Visu speļu rezultātus online būs iespējams vērot Latvijas Kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv. Aizvadīto spēļu rezultāti un kopvērtējums ir atrodami sadaļās„Čempionāti/Vīrieši” vai „Čempionāti/Sievietes”

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Komandas vārdā vispirms liels paldies mūsu pacietīgajam trenerim Ansim par ieguldīto lielo darbu! Paldies mūsu sponsoram franču uzņēmumam "Nicoll"! Tāpat paldies mūsu ģimenēm un atbalstītājiem! Paldies LKA par labi noorganizēto čempionātu - šogad sievietes ar spēļu grafiku tika lutinātas, par ko arīdzan prieks! Paldies izturīgajiem ledus meistariem Artim un Arnim par labi sagatavoto ledu! Paldies pretinieku komandām par interesantajām spēlēm! Veiksmi meitenēm Pasaules čempionātā! Un uz tikšanos uz ledus nākošajā sezonā!
2013-02-18 22:42:15

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji