Pasaules sieviešu kērlinga čempionāta finālā cīnīsies Zviedrijas un Skotijas izlases

 

Pasaules sieviešu kērlinga čempionāta pusfināla spēlē norisinājās starp Skotijas un Kanādas izlasēm. Pārāka šajā cīņā izrādījās Skotijas izlase, kas līdz ar to 24. martā plkst. 14:00 sacentīsies ar Zviedriju par zelta medaļu. Savukārt Kanādas izlasei 24. martā plkst. 9:00  paredzēta cīņa ar ASV komandu par bronzas un sudraba medaļu sadalījumu.

Kā ziņots pirmajā play-off spēļu sesijā Skotija piekāpās Zviedrijai. Tomēr saskaņā ar pasaules kērlinga čempionāta izmantoto page sistēmu, skotietēm  tika dota otra iespēja tik finālā un viņām bija paredzēta  pusfināla cīņa ar otrās play-off spēļu sesijas uzvarētāju.

Play-off spēļu sesijā tiek noskaidrota Skotijas pretiniece pusfinālā

23. martā otrajā play-off spēļu sesijā, kurā sacentās ASV ar Kanādu, tika noskaidrota Skotijas pretiniece pusfinālā. Pārāka šajā spēlē izrādījās Kanāda, izcīnot iespēju sacensties ar Skotiju pusfinālā.

Cīņa starp Kanādu un ASV izvērtās spraiga,. Kanādas kapteine Reičela Homana pirmajā endā ar labu metienu, izsitot divus  pretinieču akmeņus, savai komandai guva divus punktus. Trešajā endā viņai izdevās īstenot vēl vienu dubulto izsitiena metienu, gūstot divus punktus, panākot rezultātu 4-1. Ceturtajā endā ASV komandas kapteine Ērika Brauna savai komandai izcīnīja vienu punktu, paglābjoties no riskantas situācijas, kad mājā atradās četri Kanādas komandas akmeņi. Savukārt piektajā endā Kanādas kapteine  R. Homana nokļūdījās ar savu metienu, dodot ASV iespēju nozagt vienu punktu. Kanāda atkal guva divus punktus sestajā endā. Septītajā endā ASV komandas kapteinei  Ē. Braunai izdevās gūt vien vienu punktu, kad viņas metiens nespēja novākt visus trīs Kanādas akmeņus mājā. Līdz ar to Kanāda joprojām atstāja ASV iedzinēja lomā ar rezultātu 6-4.  Astotajā endā Kanādas komanda savu pārsvaru nostiprināja, gūstot vēl vienu punktu. Devītajā endā ASV nācās samierināties ar viena punkta guvumu, lai gan pastāvēja iespēja izcīnīt divus punktus. Desmitajā endā Kanādas kapteine R. Homana spēja izsit vienu no diviem ASV akmeņiem, kas atradās mājā, tas ļāva ASV komandai nozagt vienu punktu, bet tas nebija pietiekoši, lai uzvarētu un spēle noslēdzās ar rezultātu 7-6 par labu Kanādas izlasei. Līdz ar to tika noskaidrots, ka Skotijas pretiniece pusfinālā būs Kanāda.

Pusfinālā spraiga cīņa starp Skotiju un Kanādu


Skotijas komandai pirmajā endā bija pēdējā akmens tiesības un tās  tika izmantotas jau no paša sākuma, lai spēli iesāktu ar savu pārsvaru. Pirmajā endā Skotijas komandai izdevās gūt divus punktus. Otrajā endā Kanādas komandas kapteine R. Homana ar savu pēdējo akmeni, novietojot to  mājas centrā, savai komandai guva divus punktus. Trešajā endā Skotijas komandas kapteine Eve Muirheda, izpildot precīzu metienu, no spēles izslēdza vienu  kanādiešu akmeni un mājā novietoja vēl vienu savu akmeni, tā komandai gūstot divus punktus. Nākamajā endā  Kanādas kapteine R. Homana atbildēja ar tādu pašu scenāriju un guva divus punktus, Piektajā endā Skotijas komanda guva vien vienu punktu, bet sestajā endā R. Homana guva vienu punktu, neitralizējot trīs Skotijas komandas akmeņus, tā panākot neizšķirtu 5-5. Septītajā endā E. Muirheda ar precīzu metienu guva atkal vienu punktu. Astotajā endā skotietēm bija divi ne pārāk veiksmīgi metieni, kas viņas nostādīja nelabvēlīgā situācijā. Kanādas komanda to izmantoja un guva divus punktus,  pirmo reizi spēlē izvirzoties vadībā ar rezultātu 7-6. Devītajā endā Kanādas kapteine  R. Homana izpildīja svarīgu pēdējo metienu, izsitot no mājas divus Skotijas komandas akmeņus,  bet tas Skotijas kapteinei E. Muirhedai ļāva gūt tikai vienu punktu, panākot neizšķitu 7-7. Desmitajā endā izskatījās, ka R.  Homanai jāizpilda vienkāršs metiens, izsitot no mājas centra divus Skotijas komandas akmeņus. Tomēr viņai izdevās izsit tikai vienu un Skotijas komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 8-7.

Pēc uzvaras E. Muirheda norādīja: „Esmu sajūsmā par paveikto. Mums izdevās gūt divus punktus jau pirmajā endā. Uzskatu, ka šī bija augstas kvalitātes spēle, bet tiklīdz pienāk kārta izmest  šādu pēdējo akmeni, tad jāsaka, ka es labāk pati spēlēju, nekā uz to noskatos, jo neesmu pati labākā skatītāja. Mums vienmēr ar Reičelu ir bijušas labas spēles un arī šī tāda bija.”

Domājot par gaidāmo zelta medaļas spēli un atceroties, ka Skotiju  2010. gadā jeb pasaules čempionāta finālā, kurā startēja arī Muirheda,  pieveica Vācija, viņa norāda: „Es negribu samierināties ar sudrabu. Iekļūt finālā ir lieliski, bet, ja vienreiz ir gadījies izcīnīt sudraba medaļu, tad nav vēlme pēc otras tādas, tādēļ mēs pieliksim visas pūles, lai izcīnītu zeltu.”

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji