Sestdien startē Pasaules jaukto pāru un Pasaules senioru kērlinga čempionāti

 

Kērlinga sezona sāk tuvoties savam nobeigumam un tas nozīmē, ka ir pienācis laiks sezonas pēdējiem pasaules čempionātiem – Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātam un Pasaules senioru kērlinga čempionātam. 2013. gadā abi čempionāti ir pārceļojuši okeānam uz Ziemeļameriku un tiks aizvadīti Kanādas pilsētas Fredriktonas jaunuzceltajā ledus hallē no 13. līdz 20. aprīlim.

Ir paredzams, ka 2013. gada Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāts izraisīs īpaši lielu interesi, jo šī ir pirmā reize, kad Pasaules Čempionāts jauktajiem pāriem tiks aizvadīts Kanādā. Līdz ar to šīs sacensības tiek skatītas, kā mēraukla tam cik populārs ir kļuvis jaukto pāru kērlings, jo šī ir tikai sestā sezona, kad tiek aizvadīts Pasaules Čempionāts šajā disciplīnā. Arī Latvija jaukto pāru kērlingā aiz vien progresē – kā pierādījums tam ir Latvijas izlases izcīnītā 11. vieta 27 komandu konkurencē 2012. gada Pasaules Čempionātā.

Čempionātā piedalīsies 27 valstu komandas un Latvijas izlase (Evita Regža un Renārs Freidensons) ir izlozēta C gupā kopā ar Angliju, Igauniju, Somiju, Holandi, Norvēģiju, Skotiju, Slovākiju un Zviedriju. Par mūsu izlases gatavību čempionātam un izredzēm tajā lūdzu komentēt izlases spēlētāju Evitu Regžu.

Roberts Birznieks: Ja nekļūdos šī jums ir debija WMDCC. Vai ir kāds satraukums?

Evita Regža: Jūtamies labi, ir tikai „veselīgs”, sportisks pirmsspēļu satraukums.

R.B.: WMDCC 2013 notiek kērlinga mājvietā Kanādā, kur gan jaukto pāru kērlings uz doto brīdi ir tikai attīstības stadijā. Vai ir jūtama/redzama kāda papildus ažiotāža vai intereses stimulēšana par šo kērlinga disciplīnu?

E.R.: Kanāda šo pasākumu uztver ļoti nopietni. Tā rīkoja pat pirmo reizi savu atlases turnīru (piedalījās 32 pāri), lai noskaidrotu, kas pārstāvēs Kanādu Pasaules čempionātā. Šis Pasaules čempionāts ir pēdējais neoficiālais kritērijs, lai tiktu izlemts jautājums par šīs disciplīnas iekļaušanu olimpiskajās spēlēs. Iespējams tāpēc Kanāda jo īpaši gatavojas šim čempionātam. Arī pilsētas restorānu skatlogos ir izlīmēti aicinājumi spēlētājiem ieturēt maltītes. Bet vairāk par šo jautājumu varēsim komentēt, kad čempionāts būs sācies.

R.B.: Kāds ir komandas noskaņojums pirms čempionāta un vai esat apmierināti ar aizvadīto sagatavošanās procesu?

E.R.: Noskaņojums ir labs. Ļoti pozitīvi ietekmē fakts, ka neesam šeit vienīgi latvieši un kopā ar mums ir mūsu atraktīvie seniori. Sagatavošanās posmā vinnējām Latvian Mixed Doubles Curling Cup, uzvarot visās spēlēs, kas neapšaubāmi ir pozitīvisma deva mūsu noskaņojumam. Aizvadījām arī interesantu treniņspēli pret pagājušā gada Latvijas pārstāvjiem Pasaules čempionātā.

R.B.: Kā vērtējat savus gaidāmos pretiniekus? Vai ir kādas komandas ar kurām ir nenokārtotas attiecības vai spēles kuras gaidāt ar īpašu nepacietību? 

Esam izlozēti „Eiropas” grupā. Pēc sastāviem visas komandas šķiet spēkos līdzīgas, kas sola mums saspringtas visas grupa turnīra spēles. Īpaši jāizceļ stiprā Zviedrijas izlase, kuras pāris nesen Turcijā notiekošajā Eiropas jaukto komandu čempionātā savas valsts izlases sastāvā izcīnīja otro vietu. Ar nepacietību gaidām spēli pret Angliju, kas būs mūsu pirmā spēle Pasaules čempionātā, Igauniju, kas ir mūsu kaimiņi, un Slovākiju, kam gribētos atriebt mūsu valsts zaudējumu pagājušā čempionātā.

R.B.: Kāds ir komandas mērķis čempionātā?

E.R.: Mērķis ir iekļūt grupas labāko komandu trijniekā, kas garantētu  vismaz pārspēli par tikšanu ceturtdaļfinālā. Bet labi apzināmies, ka līdzvērtīgo pretinieku dēļ šo mērķi varam gan realizēt, gan neizpildīt.

R.B.: Kādas ir jūsu prognozes par čempionāta uzvarētājiem/top 3 komandām?

E.R.: Turnīrā piedalās vairāki ļoti pieredzējuši kērlingsti. Bez mums jau iepriekš pieminētās Zviedrijas izlases, turnīrā piedalās arī pagājušā gada pasaules čempioni Šveices komanda - Martin Rios un Nadine Lehmann. Tāpat arī bronzas medaļas ieguvēji austrieši Christian Roth un Claudia Toth. Starp dalībniekiem ir arī Yana Nekrasova, kas ieguva zeltu Pasaules čempionātā 2010.gadā Krievijā, Čeļabinskā. Nevar aizmirst Kanādu, kam vienmēr ir bijuši spēcīgi pārstāvji. Pirms neesam redzējuši komandas uz ledus mūsu prognozes, ņemot vērā izlašu spēlētāju vārdus, ir tikai minējums – Zviedrija, Kanāda, Šveice.

R.B.: Novēlējumi līdzjutējiem un mājiniekiem?

E.R.: Ļoti oriģināli, īsi un kodolīgi – turiet īkšķus!

Latvijas jaukto pāru kērlinga izlases paredzēto spēļu grafiks (spēlēs sākuma laiks norādīts pēc vietējā laika, starpība ar Latviju -6 stundas) –

 • 13.04. 9:00 Latvija – Anglija
 • 14.04. 14:30 Nīderlande – Latvija
 • 15.04. 9:00 Igaunija – Latvija
 • 15.04. 19:30 Latvija – Norvēģija
 • 16.04. 14:30 Latvija – Slovākija
 • 17.04. 9:00 Skotija – Latvija
 • 18.04. 14:30 Somija – Latvija
 • 20.04. Fināls, spēle par trešo vietu un čempionāta noslēgums

Kā jau minēts iepriekš, paralēli jaukto pāru Pasaules Čempionātam Fredriktonā norisināsies arī Pasaules senioru kērlinga čempionāts, kur Latvija ir pārstāvēta vīriešu komandu konkurencē. Latvijas senioru izlasei šajā sastāvā (Pēteris Šveisbergs, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis un Ivars Černajs) šis ir pēc kārtas trešais senioru vecuma grupas Pasaules Čempionāts un pēc rezultātiem, kuri pēdējo divu sezonu laikā pakāpeniski uzlabojas, liek cerēt uz komandas veiksmīgu startu un iespējams dalību play-off turnīrā.

Senioru čempionāta vīriešu konkurencē dalību kopumā ir pieteikušas 20 komandas, kuras priekšsacīkšu ietvaros ir sadalītas divās grupās un Latvijas komanda ir izlozēta A grupā ar Čehijas, Francijas, Īrijas, Itālijas, Japānas, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Skotijas un Šveices izlasēm. Latvijas senioru izlases paredzēto spēļu grafiks (spēlēs sākuma laiks norādīts pēc vietējā laika, starpība ar Latviju -6 stundas) –

 • 13.04. 12:00 Latvija – Francija
 • 14.04. 19:00 Latvija - Norvēģija
 • 15.04. 15:30 Latvija - Īrija
 • 16.04. 8:30 Japāna - Latvija
 • 17.04. 15:30 Jaunzēlande - Latvija
 • 18.04. 8:30 Šveice - Latvija
 • 18.04. 19:00 Latvija - Skotija
 • 19.04. 15:30 Čehija – Latvija
 • 20.04. Fināls, spēle par trešo vietu un čempionāta noslēgums

Latvijas jaukto pāru izlases sastāvs dalībai 2013. gada Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā (WMDCC 2013) – Evita Regža, Renārs Freidensons,treneris – Aivars Purmalis.

Latvijas senioru izlases sastāvs dalībai 2013. gada Pasaules senioru kērlinga čempionātā (WSCC 2013) – Pēteris Šveisbergs (skips), Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Ivars Černajs.

WMDCC 2013 mājas lapa – www.wmdcc2013.curlingevents.com

                Mājas lapā pieejamas spēļu online translācijas, online rezultāti, pilns spēļu grafiks, komandu sastāvi un čempionāta fotogalerijas.

WSCC 2013 mājas lapa – www.wscc2013.curlingevents.com

                Mājas lapā pieejami online rezultāti, pilns spēļu grafiks, komandu sastāvi un čempionāta fotogalerijas.

2013. gada Pasaules jaukto pāru un senioru kērlinga čempionātu Facebook lapa

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Par pirmo spēli pret Anglijas izlasi. Renārs uzmeta labāku LSD, kas deva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, kas šajā Mixed Doubles disciplīnā nav mazsvarīgi. Izpildījums nebija ļoti labs, tomēr ledum spējām pielāgoties labāk nekā pretinieki. Tā rezultātā pirmajos četros endos ieguvām pārsvaru 6:0, ko izdevās nosargāt un uzvarēt spēli ar 9:3. Ledus no abām pusēm krīt vienmērīgi, mājas centrs no 10 pēdām, ātrums 3,8/3,9. Lielā kritiena dēļ sargus (ja vajadzīgs) nolikt ir samērā grūti. Par čempionātu. Pirmo reizi tiek veikta statistika Jauktajiem pāriem. Akmeņi ir ar diodēm, līdz ar to Renāram ir jauna pieredze ar papildus neliela stresa devu Satiktie cilvēki, kas pabijuši Rīgā, Pasaules čempionātā sievietēm, sarunas gaitā noteikti piemin daudz labu vārdu par to – tas priecē un liek būt lepniem par paveikto! Šajā čempionātā brīvprātīgo skaits sasniedz 375. Visi ir ļoti draudzīgi un gatavi izpalīdzēt. Atmosfēra ir jauka. Par pilsētu. Pilsētas dzimšanas diena ir 1765. Dzīvojam pilsētas vecākajā viesnīcā, kas atrodas pašā pilsētas centrā. Pilsēta ir provinces New Brunswick galvaspilsēta, kurā dzīvo 55 tk iedzīvotāji. Laikapstākļi mainās katru dienu, vakar pa dienu spīdēja saulīte un nekas neliecināja, ka vakarā snigs sniegs.
2013-04-14 00:42:53

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji