Pēc zaudējuma Ķīnai Latvija zaudē izredzes dalībai Olimpiādē

Latvijas Olimpiskā komanda šodienas, 13. novembra rīta spēlē stājās pretī 2009. gada Pasaules Čempionēm, Ķīnu.

Spēli Latvijas kērlingistes uzsāka ļoti pārliecinoši un neskatoties uz pretinieču lielo pieredzi līdz pat spēles pārtraukumam pēc piektā enda iniciatīva bija mūsu komandas pusē, kas arī labi atspoguļojās uz rezultāta tablo, jo pēc apmaiņas ar viena punkta endiem Latvija atradās vadībā 3 – 2. Pirmais lūzuma punkts nāca sestajā endā, kad Ķīnas sportistes spēja ļoti veiksmīgi izmantot vienu mūsu garām aizmestu take out metienu un pirmo rezi spēlē gūt divus punktus un izvirzīties vadībā 3 – 4. Septītajā endā neskatoties uz mūsu komandas centieniem Bingyu Wang komanda ierobežoja mūsu iespējas gūt punktus un tika panākts tikai viena punkta guvums un rezultāta izlīdzinājums 4 – 4. Spēles astotais ends Ivetas Stašas-Šaršūnes komandai izrādījās vis neveiksmīgākais spēlē un lieliska Ķīnas spēle uz mājas centru kā arī dažas kļūdas no mūsu puses deva iespēju Ķīnai gūt trīs punktus un no rezultāta 4 – 7 atgūties vairs nespējām un nākamajos divos endos komandas apmainījās ar punktiem un spēles gala rezultāts 5 – 8.

Spēles gaitu komandas vice skips Ieva Krusta komentēja šādi: „Šī bija tiešām laba spēle un droši vien kritiskais ends bija septītais, kad ielaidām trīs punktus. Pretinieces izvēlējās mūsu akmeņus sist ārā ar lēnākiem metieniem tādā veidā atstājot savus akmeņus mājās, tā viņas spēja uzkrāt akmeņus mājās un gūt trīs punktus. Bet nu ar pēdējo metienu apzinājāmies, ka ejam uz lielu risku un domājām vai likt sargu un iet uz ekstra endu vai riskēt un iet mājā un tā vieta bija ļoti ļoti krītoša un varbūt nedaudz nokavēju birstēšanu un tāpēc mūsu akmens ieskrēja pretinieču akmenī. Bet nu visumā spēle bija laba, noteikti labākā ko esam aizvadījuši pret Bingyu Wang komandu, žēl tikai, ka beigās nedaudz pietrūka.”

Pēc zaudējuma Ķīnai Latvijas sportistes vairs nesaglabā iespējas iekļūt turnīra labāko komandu trijniekā un cīnīties par vietu 2014. gada Olimpiskajās spēlēs, neskatoties uz vēl atlikušo spēli pret Čehijas valstsvienību, kura norisināsies piektdien, pulksten 9:00 pēc Latvijas laika.

Kopvērtējums Olimpiskā kvalifikācijas turnīra sieviešu konkurencē:

Vieta

Komanda

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1

Ķīna

4

4

0

1

Japāna

4

4

0

3

Čehija

4

2

2

3

Vācija

4

2

2

5

Norvēģija

5

1

4

5

Latvija

5

1

4

7

Itālija

4

0

4

Latvijas komandas spēļu grafiks:

14.12.2013.

9:00

Čehija – Latvija

15.12.2013.

9:30

1 v 2 (uzvarētājs kvalificējas OS)

 

17:30

1v2 zaudētājs v 3 (uzvarētājs kvalificējas OS)

Spēle Latvija – Japāna World Curling TV YouTube kanālā – http://bit.ly/1j0ojKi

Spēle Latvija – Ķina World Curling TV YouTube kanālā http://bit.ly/18GbECn

Paralēli sieviešu kvalifikācijas turnīram norisinās arī vīriešu konkurences cīņa par pēdējām vietām 2014. gada OS un šeit piedalās astoņas komandas – Vācija, ASV, Francija, Čehija, Jaunzēlande, Japāna, Koreja un Somija.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs dalībai Olimpiskajā Kvalifikācijas Turnīrā: skips – Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane, Žaklīna Litauniece ,nacionālo izlašu trenere – Karri Willms, komandas trenera palīgs – Dace Munča

Latvijas izlašu spēļu rezultāti būs atrodami www.facebook.com/LatvianCurling vai arī www.twitter.com @LatvianCurling vai arī www.curling.lv

Kvalifikācijas turnīra oficiālā lapa (un online rezultāti) http://www.sochi2014.curlingevents.com

Spēļu video translācijas www.youtube.com/WorldCurlingTV

Latvijas Kērlinga Asociācijas vēlas pateikties Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu Sporta Spēļu Asociācijai, Jelgavas Pilsētas Domei un kompānijai Isostar par atbalstu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Foto ©2013 WCF/Richard Gray

Ir jāatbrīvojas no tā "mazās tautas" sindroma beidzot! Nevar būt "zaudējums" un "laba spēle". Ne ar ko neatšķiras rezultāts 2:12 no 5:6 - tabulā abos gadījumos ir 0 punkti. Jo ātrāk to sapratīsim, jo nākotnē veiksies labāk!
2013-12-16 10:24:43
Cik zinu, turnīŗs jau LAT beidzies, bet ziņu par pēdējo spēli nav! Tomēr galvenais- redzot lielāko daļu translēto turnīra spēļu varu teikt, ka iespēja (= pretinieču spēles "līmenis") tikt uz OS šogad bija tāda, kāda var nebūt vēl ilgi... Žēl, ka neizmantojām... . Tāpat vēlējos ievietot informāciju par LČ B grupu vīriešiem. (Pagājušajās brīvdienās (= PIRMS NEDĒĻAS!) norisinājās B grupas turnīrs, kurā piedalījās 4 komandas. 2 riņķu izspēlē tiesības spēlēt A grupā vīriešiem izcīnīja SK OB/Regža un JKK/Bārzdainis.
2013-12-15 20:53:56

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji