Par Latvijas čempioniem kērlingā jauktajām komandām kļūst Kriša Vondas komanda

Vakar, 15. aprīlī Kērlinga hallē, Rīgā aizraujošos pusfinālos un finālos noslēdzās Latvijas čempionāts kērlingā jauktajām komandām, kurā uzvaru svinēja Sporta kluba “OB” komanda ar Krišu Vondu skipa pozīcijā.


Pamatturnīrā visas 8 komandas aizvadīja apļa turnīra spēles, pēc kurām stabilu līderu pozīciju ieņēma CC Rīga/Veidemanis, izcīnot visas uzvaras. Ar diviem zaudējumiem grupas spēlēs sekoja SKOB/Vonda, kur apvienojušies brāļi Vondas un Regžu junioru māsas. Kristapa Zasa vadītā junioru komanda ierindojās 3. vietā, bet kā ceturtie kvalificējās pieredzējusī Anša Regžas komanda. 

Vienā pusfinālā tikās līdz tam brīdim nepārspētā Arņa Veidemaņa komand un Anša Regžas komanda. Visa spēle ritēja punkts punktā, abām komandām izcīnot vismaz vienu punktu ar pēdējā akmens tiesībām, līdz 8. endam, kur iepriekšējā gada čempionu komandai bija nepieciešams nozagt vismaz punktu no pretiniekiem, lai turpinātu cīņu par titulu. Tas arī izdevās, bet izšķirošajā endā skaists pēdējais Anša metiens, izbīdot pretinieku akmeni no četru pēdu apļa, nodrošināja uzvaru pieredējušākajai komandai. 

Otrā pusfinālā tikās divas gandrīz junioru komandas. Tikai komandas kapteinis Sporta kluba “OB” komandai Krišs Vonda ir ārpus junioru vecuma. Pārliecinošu vadību ar 6:1 pēc 4. enda panāca SKOB/Vonda komanda, bet pretinieki nepadevās un pēc 8. enda panāca neizšķirtu. Līdz ar to arī šis pusfināla uzvarētāji tika noakaidroti ekstra endā, kur veikme bija Kriša Vodas komandas pusē. Ar rezultātu 8:7 JKK/Zass komanda piekāpās SKOB/Vonda komandai.

Finālā tikās divas līdzvērtīgas Sporta kluba “OB” komandas. Līdz pat 7. endam rezultāts bija neizšķirts, bet gados jaunākie spēlētāji izcīnīja četrus punktus 7. endā, kas ļāva kontrolēt spēli izšķirošajā endā. Tā kā četrus punktus Anša Regžas komandai neizdevās iegūt 8. endā, tad SKOB/Vonda svinēja uzvaru. Līdz ar to Krišs Vonda, Agate Regža, Ričards Vonda, Dārta Regža kļuva par 2024. gada čempioniem, ar tiesībām pārstāvēt Latviju šī gada pasaules čempionātā, kas norisināsies oktobra beigās. 


Spēlē par 3.vietu pārliecinoši ar trīs punktiem iesāka Arņa Veidemaņa komanda. Neļaujot junioru koamdnai JKK/Zass paņemt vairāk kā vienu punktu endā, iepriekšēja gada čempiona vadītā komanda izcīnīja uzvaru 6:3 pēc 7. endiem.
 


Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:8 (EE) SK OB/Regža – CC Rīga/Veidemanis (pusfināls)
8:7 (EE) SKOB/Vonda – JKK/Zass (pusfināls) 
8:4 SKOB/Vonda – SK OB/Regža (fināls)
6:3 CC Rīga/Veidemanis – SK OB/Zass (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:

  1. SK OB/Vonda
  2. SK OB/Regža
  3. CC Rīga/Veidemanis
  4. JKK/Zass
  5. JKK/Rudzītis
  6. SKOB/E.Regža
  7. SK OB/Usenko
  8. SKOB/Rēdlihs
     

Kērlinga klubu atšifrējums:
SK OB – Sporta klubs „OB”
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
CC Rīga – Kērlinga klubs Rīga


 

Latvijas čempionātu kērlingā jauktajām komandām atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Kērlinga halle. 

Foto: Howard Lao
 

 

 

Autore: Katrīna Gaidule

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji