Regžu komandai 2024. gada sieviešu čempionu tituls

Svētdien, 5. maijā Kērlinga hallē, Rīgā ar fināla spēli noslēdzās Latvijas čempionāts kērlingā sieviešu komandu konkurencē. Par titulu sacentās iepriekšējā gada čempiones Evelīnas Barones komanda un Regžu ģimenes komanda. Pēc astoņu gadu pārtraukuma uzvaru izcīnīja Evitas Regžas vadītā komanda, ar 9:5 pārspējot junioru komandu.

Komandas aizvadīja viena apļa turnīra kārtu, lai noskaidrotu tās četras komandas, kas turpinās cīņu par medaļām. Ar uzvarām visās spēlēs pamatturnīru noslēdza Santas Blumbergad-Bērziņas četrinieks, kas pusfinālā tikās ar Evelīnas Barones vadīto komandu.

Junioru komanda pusfināla spēli iesāka nepārliecinoši, pēc četriem endiem nonākot iedzinējos ar 1:4. Tomēr pirms lielā pārtraukuma Barones komanda izmantoja iespēja paņemt trīs punktus, pēc tam, kad pretiniecēm pēdējais akmens uzķēra netīrumu. Spēles otrā puse ritēja punkts punktā, līdz ar to pēc 10, enda rezultāts neizšķirts. Ekstra endā Evelīnai Baronei atlika uzmest izsišanas metienu caur diviem sargiem, un tas veiksmīgi sanāca.  Spēle noslēdzās  10:7 Barones komandas labā.

Otrā pusfinālā Regžu komandas dominēja spēles pirmajā pusē pret Līgas Avenas komandu, nonākot vadībā 5:2 pēc piektā enda. Pēc septiņiem endiem rezultātu Avenas komandai izdevās samazināt līdz minimumam. Regžu ģimenes komanda neatstāja iespējas 8. Endā, un atkal izvirzījās vadībā ar pluss 3.  Līgas četriniekam neizdevās atspēlēt zaudētos punktus un Regža/Regža komanda svinēja uzvaru ar 7:5.

Šogad negaidīti finālā cīnījās Regžu ģimenes komanda, kurai šis ir īpaši veiksmīgs gads, izcīnot uzvaras gan jaukto pāru, gan jaukto komandu disciplīnās. Fināls iesākās par labu Regžu ģimenei, nonākot vadībā 4:2 pirms lielā pārtraukuma. Evelīnas komandai izdevās izlīdzināt punktu starpību, bet pēc skaista Agates Regžas 9. enda metiena, izsitot pretinieču akmeni, kas atradās aiz sargiem, Regžu ģimene vadībā ar pluss 4. Evelīnas komanda atzina zaudējumu ar 5:9. Evitas Regžas četrinieks izcīnīja šī gada sieviešu čempionu titulu.  Jāatzīmē, ka komandā spēlēja mamma, divas meitas un mazmeitas, bet treneris tētis.

Spēli par 3.vietu Avenas komanda uzsāka daudz pārliecinošāk, izcīnot 2. endā 3 punktus. Tomēr Blumbergas-Bērziņas četrinieks tos atguva jau nākamajā endā.  4. endā Venspils kērlinga kluba komanda nozaga vēl divus punktus. Lai gan Avenas komandai izdevās atgūtu tos 5. endā, pretinieces izcīnīja vēl trīs punktus 7. endā. Pēc astoņiem endiem rezultātu Avenas četriniekam izdavās samazināt līdz 9:7, bet Santas komanda turpināja savu stabilo sniegumu un nedeva iespēju Avenas komandai atspēlēt zaudēto punktus. Spēle beidzās 10:7 VKK/Blumbergas-Bērziņas komandas labā, izcīnot bronzas medaļas ar vienu zaudējumu čempionātā.