Latvijas jaukto pāru kērlinga izlase PČ zaudē ceturtdaļfinālā un cerību uz Olimpiskajām spēlēm

Šonakt Latvijas izlase diemžēl piedzīvoja savu pirmo zaudējumu pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem un izstājās no cīņas par Olimpisko spēļu sapni.

Plkst. 4:30 pēc Latvijas laika pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem Latvijas izlase uzsāka cīņu ceturtdaļfinālā, spēlējot pret Kanādas izlasi. Spēlēt savu skatītāju priekšā Kanādas izlasei tā noteikti bija priekšrocība. Pateicoties fanu atbalstam, Kanādas izlase sarūgtināja mūsu valstsvienību, uzvarot spēli ar 10:5.

Trenera Ritvara Gulbja pēcspēles komentārs:

„Sākām labi - labāks LSD, iesildoties pirmajiem. Labs pirmais ends, iegūstot divus punktus. Otrajā endā liekas, ka gandrīz neviens metiens īsti precīzs nesanāk un tiek zaudēti trīs punkti. Trešajā endā nelielas neprecizitātes metienos noved beigās pie „draw” metiena uz pašu centru, kas diemžēl neizdodas un zaudējam divus punktus. Jūtams, ka kanādiešu spiedienu Santai un Andrim īsti neizdodas panest. Vēl visam klāt TV filmēšana un skatītāju atbalsts kanādiešiem. Tālāk jau ceturtā endā neizmantojam savas iespējas, lai arī ar pēdējo akmeni bija vēl iespējams iegūt divus punktus - tomēr zaudēts viens punkts. Ejot pārtraukumā zaudējam ar 2:6. Nācās abus spēlētājus sapurināt pārtraukumā, jo tas kā abi spēlēja, bija tālu no tā kā tas tika darīts iepriekšējās spēlēs. Pēc pārtraukuma lietas uzlabojās. Ar savu „Power Play”* iegūstam divus punktus. Tālāk pie kanādiešu „Power Play”* izdodas nozagt, pateicoties viņu kļūdai pēdējā metienā. Kopā 5:6 - jau cerīgāk. Septītajā endā, nedaudz neprecīzi nospēlējot un kanādiešiem veicot dažus ļoti labus metienus, nonākam ļoti sarežģītā situācijā. Pēdējo akmeni neizdodas pielikt precīzi pie kanādiešu akmeņiem, kas dod viņiem iespēju iegūt četru punktus. Gala rezultāts 5:10.”

*Power play: Komandām ir tiesības izmantot „Power Play” iespēju vienu reizi katrā spēlē, endā, kurā tai ir pēdējā akmens tiesības. Kad tiek izmantots „Power Play”, tad spēles sākumā izvietotie akmeņi tiek pārcelti no centra līnijas uz laukuma labo vai kreiso malu, kas kalpo kā sānu sargs un akmens aiz šī sarga, kurš tiek novietots virs „tee” līnijas, tai pieskaroties. Šo iespēju nevar izmantot papildus (ekstra) endā.

Latvija:Kanāda – 5:10

Latvijas izlasei šī nebūt nebija pēdējā spēle šajā čempionātā, jo jānoskaidro galīgais vietu sadalījums un Olimpisko spēļu kvalifikācijas punkti. Iespēja cīnīties par augsto 5.vietu pasaules čempionātā būs šodien 29.aprīlī, plkst. 21:00 pēc Latvijas laika pret Korejas izlasi, un neatkarīgi no uzvaras vai zaudējuma, nākamā Latvijas izlases spēle paredzēta 30.aprīlī, plkst. 1:00 pēc Latvijas laika.

Latvijas izlases sastāvs: Santa Blumberga, Andris Bremanis
Treneris: Ritvars Gulbis

Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem Latvijas – Kanādas spēli atkārtojumā var noskatīties: https://www.youtube.com/watch?v=ovId9R79MtY

Izlase pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.