Jaukto pāru pasaules kērlinga čempionātā noskaidroti pusfinālisti, Latvijai – 25.vieta

Zviedrijā, Esterzundā 16 komandas pasaules kērlinga čempionātā jauktajiem pāriem 27.aprīlī aizvadīja cīņas par vietu pusfinālā. Latvijas izlasei čempionāts noslēdzās pēc pamatturnīra, kopvērtējumā ieņemot 25.vietu.

Pusfinālā kā viena no izlasēm iekļuva Koreja, kura vēl nav zaudējusi ne spēli. Vispirms astotdaļfinālā viņi septiņos endos ar 9:7 pārspēja Somiju, bet ceturtdaļfinālā sīvā cīņā uzvarēja Japānu ar 6:5. Korejas pretinieki pusfinālā būs Krievijas izlase, kura astotdaļfinālā sagrāva Norvēģiju ar 8:1 un ceturtdaļfinālā ar 8:5 bija pārāka par Zviedriju.

Otrajā pusfinālā uz ledus dosies Kanādas izlase. Astotdaļfinālā ar 8:6 viņiem izdevās apspēlēt Čehiju. Savukārt ceturtdaļfinālā kanādieši tika galā (7:4) ar negaidīti labi spēlējošo Turciju. Kanādas izlasei pusfinālā pretim stāsies Šveice, kas līdzīgā cīņā astotdaļfinālā ar 6:5 uzvarēja Itāliju, bet ceturtdaļfinālā septiņos endos ar 8:5 viņi sarūgtināja Ungāriju.

28.aprīlī pusfinālisti savas spēles uzsāks plkst. 13:00 pēc Latvijas laika, bet plkst. 17:00 pēc Latvijas laika tiks noskaidrots 2018.gada pasaules čempions, kā arī aizvadīta spēle par trešo vietu.

Latvijas jaukto pāru izlase šo pasaules čempionātu uzsāka ar trim uzvarām pēc kārtas. Diemžēl nākamajās četrās nopelnītie zaudējumi viņiem liedza iekļūt labāko 16 komandu vidū, lai turpinātu cīņu par medaļām. Līdz ar to šī pasaules čempionāta kopvērtējumā Latvija ieņem 25.vietu.

Pusfināla un fināla spēļu tiešraides meklē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.

Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.

Pusfinālisti:
Koreja : Krievijas
Kanāda : Šveice

Plkst. 13:00 – pusfināls

Plkst. 17:00 fināls

Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.

Autore: Linda Mangale