Zaudējums Polijai EČ samazina vīriešu izlases izredzes iekļūt cīņā par B divīzijas medaļām

Šodien, 20.novembrī Latvijas vīriešu kērlinga izlase aizvadīja apakšgrupas priekšpēdējo spēli Eiropas čempionātā. Katastrofālais spēles sākums noveda pie sāpīga zaudējuma Polijai ar 6:11.

Nākamā spēle: Latvija – Austrija

6.spēle: Latvija 6:11 Polija

Vīriešu izlase neveiksmīgi iesāka šo spēli. Pirmajā endā tika zaudēti trīs punkti, bet otrajā poļi četrus nozaga, panākot 7:0 vadību. Līdz pat pārtraukumam izdevās pietuvoties līdz -3 (4:7). Tomēr septītajā endā Polijas gūtie trīs punkti (10:4) ielika pamatu viņu uzvarai. Mūsu izlase vēl mēģināja atspēlēties, tomēr tas neizdevās un tika piedzīvots zaudējums svarīgā spēlē.

Ar šo uzvaru Polija nodrošināju sev vietu cīņā par B divīzijas medaļām, savukārt Latvijas izlasei pēdējā apakšgrupas spēlē jāuzvar Austrija un jācer uz Turcijas, Baltkrievijas un Francijas izlašu neveiksmēm atlikušajās spēlēs, lai iekļūtu apakšgrupas labāko trijniekā.

Abu apakšgrupu pirmās vietas automātiski nokļūst pusfinālā, bet A grupas 2.vieta ar B grupas 3.vietu un A grupas 3.vieta ar B grupas 2.vietu noskaidros atlikušās pusfinālistes.

5.spēle: Latvija 5:4 Lietuva

Abas komandas līdz pat piektajam endam neļāva pretiniekam paņemt vairāk par punktu endā (2:2), bet, pārtraukumā ejot, mūsu pretiniekiem izdevās nozagt punktu, izvirzoties vadībā ar 3:2. Tomēr jau pēc sestā enda vadību ar 4:3 pārņēma mūsējie. Pēc diviem “nonullētiem” endiem lietuvieši tika tikai pie viena punkta un izlīdzināja rezultātu 4:4. Pēdējā endā ar pēdējo akmeni mūsu izlase izcīnīja vajadzīgo uzvaras punktu 5:4 un trešo uzvaru apakšgrupā.

4.spēle: Latvija 10:6 Francija

Vīriešu izlase lieliski uzsāk ceturto Eiropas čempionāta spēli. Pirmajā endā ar pēdējo akmeni izdevās paņemt četrus punktus, bet otrajā nozagt divus, izvirzoties vadībā ar 6:0. Tomēr pretinieki līdz pārtraukumam atspēlēja piecus punktus un pietuvojās rezultātā līdz -2 (5:7). Spēles otrajā daļā izdevās noturēt iniciatīvu un pat palielināt pārsvaru, kas gala rezultātā nodrošināja otro uzvaru čempionātā.

3.spēle: Latvija 5:7 Baltkrievija

Mūsu izlase spēli uzsāka ar diviem nozagtiem endiem 2:0. Tomēr pretinieki atguvās un pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta 3:3. Sestajā endā baltkrievu gūtie divi punkti un +2 pārsvars tā arī palika neatspēlēts, kas noveda pie zaudētas spēles ar 5:7.

2.spēle: Latvija 3:6 Turcija

Latvijas izlasei šajā spēlē līdz pat septītajam endam nekādi neizdevās iegūt punktus, kamēr viņu pretinieki turki bija iekrājuši trīs. Septītajā beidzot mūsējie atklāja rezultātu, tiesa gan ar vienu punktu. Diemžēl Turcijas trīs punkti astotajā endā vairs nebija atspēlējami un piedzīvots zaudējums ar 3:6.

1.spēle: Latvija 8:3 Izraēla

Vīriešu izlase čempionātu atklāja ar vienu punktu pirmajā endā, pretiniekiem izlīdzinot rezultātu tikai ceturtajā – 1:1. Veiksmīgs piektais ends ļauj mūsējiem paņemt četrus punktus un pārtraukumā doties pie rezultāta 5:1. Spēles otrajā daļā Izraēla nespēj atspēlēt zaudēto, kas mūsu izlasei ļauj čempionātu atklāt ar uzvaru 8:3.

Eiropas kērlinga čempionāts A un B divīzijā norisinās Helsingborgā, Zviedrijā (16. - 23.novembris). Latvijas vīriešu izlase savas cīņas aizvada B divīzijas B apakšgrupā, kur astoņu komandu starpā tiks noskaidrotas tās, kuras turpinās cīņu par B divīzijas goda pjedestālu un vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Somijā.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Jānis Rudzītis, treneris Erkki Lills.

8. Izraēla 5-0-5

Vīriešu izlasi dalībai Eiropas čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale