Dramatiskā spēles galotnē juniori nenotur pārsvaru un zaudē Zviedrijai

Šodien, 13.janvārī Latvijas junioru jauktā kērlinga izlase aizvadīja priekšpēdējo apakšgrupas spēli Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Šamperi. Neveiksmīgais spēles pēdējais ends noveda pie zaudējuma Zviedrijai ar 7:9.

Nākamā spēle: Latvija – Japāna

4.spēle Latvija 7:9 Zviedrija

Spēles sākums izvērtās kļūdains, kas Zviedrijai ļāva nozagt punktu ceturtajā endā un pārtraukumā iet pie rezultāta 3:1. Šīs kļūdas mūsējie spēja samazināt, kas piektajā endā atnesa trīs punktus, bet sestajā nozagtus trīs, izvirzoties vadībā ar 7:3. Pirms astotā enda vēl joprojām mūsu izlase atrodas vadībā ar 7:5, tomēr neveiksmes dažos metienos astotā enda vidū un arī pēdējā metienā Zviedrijai ļauj iegūt četrus punktus un uzvarēt.

Šajā spēļu kārtā Čehija ar 6:4 pārspēja ASV, bet Itālija ekstra endā pieveica Japānu ar 7:6. Līdz ar to vēl pirms pēdējās apakšgrupas spēles jau zināms, ka Itālija un Japāna kvalificējusies jaukto kērlinga komandu ceturtdaļfinālam.

3.spēle Latvija 7:10 Itālija

Pēc aizvadītās spēles pirmās daļas tikai ar viena punkta pārsvaru 3:2 bija itāļi. Piektajā endā viņi ieguva trīs punktus (6:2) un likās, ka mūsu pretinieks spēli jau ir uzvarējis, tomēr četri punkti astotajā endā (7:7) Latvijai nodrošina izredzes cīnīties par uzvaru. Diemžēl Itālija savu pēdējo akmeni ekstra endā izmanto, sagādājot mūsu izlasei trešo zaudējumu.

2.spēle Latvija 0:7 ASV

Pretinieki pirmajā endā ar pēdējo akmeni paņēma tikai punktu, ko turpmākajos endos izdevās papildināt ar nozagtiem punktiem līdz pat sestā enda beigām, Latvijas junioriem piedzīvojot otro bez punktu zaudējumu šajās sacensībās.

1.spēle Latvija 0:7 Čehija

Spēle tika uzsākta ar “nonullēt” pirmo endu. Čehija savu iespēju iegūt punktus ar pēdējo akmeni izmantoja otrajā, panākot 2:0. Diemžēl mūsu izlasei tā arī līdz setā enda beigām neizdevās ar savu pēdējo akmeni gūt punktus, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu debijas spēlē.

Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalās arī Latvija. Vispirms mūsu jaunieši aizvadīs jaukto komandu turnīru, sacenšoties D apakšgrupā ar vēl piecu valstu izlasēm. Tikai divas labākās no grupas iekļūs šo sacensību ceturtdaļfinālā.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

6. Latvija 4-0-4

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Autore: Linda Mangale