Latvijas juniori ar zaudējumu noslēdz jaukto komandu turnīru /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēļu komentāri

Šodien, 14.janvārī Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijas kērlinga izlase izspēlēja pēdējo apakšgrupas spēli jaukto komandu turnīrā. Japānas izlase pierādīja, ka ir grupas favorīte un sagādāja mūsu izlasei zaudējumu ar 9:4.

5.spēle Latvija 4:9 Japāna

Pēdējā apakšgrupas spēlē nekas vairs neizšķīrās ne mūsu izlasei, ne Japānai, kura jau pirms šīs spēles bija nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā. Spēles ceturtais ends noteica šī mača tendenci, kad, Japānai nozogot trīs punktus, mūsu izlase nokļuva iedzinējos ar 2:7. Komandas apmainījās divu punktu guvumos, noslēdzot spēli sešos endos.

Līdz ar to Latvijas izlasei jaukto kērlinga komandu turnīrs ir beidzies, tomēr mūsu kērlingisti turpinās startu olimpiskajās spēlēs jau 18.janvārī, kad tiks noformētas jaukto pāru komandas ar citu valstu pārstāvjiem. Sastāvus uzzināsim pēc jaukto komandu turnīra.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Japānu:
“Šo spēli izmantojām, lai katrs jaunietis iegūtu papildus pieredzi un vērtīgu informāciju sekojošajai jaukto pāru disciplīnai. Jau no pirmās dienas šī celiņa “nolasīšana” ne vien mums, bet arī citām komandām sagādāja lielas raizes un šī spēle nebija izņēmums. Mūsu jaunieši lieliski turpināja savu iespēlēto agresīvo spēles stilu, bet japāņu kapteiņa spēcīgie un precīzie “take-out” metieni likvidēja visas mūsu cerības uz uzvaru!

Turpinājums būs patiesi interesants, jo jaukto pāru turnīrā būsim pāros ar vadošo komandu spēlētājiem. Ričards spēlēs pārī ar zelta medaļu ieguvēju jauktajām komandām pirmo metēju, Ērika spēlēs pārī ar sudrabu medaļu ieguvēju skipu/vice skipu, Eduards būs pārī ar bronzas medaļu skipu/vice skipu un Anna ar 4.vietas pirmo metēju.

Turam īkšķus un domājam labas domas!”

Tā pat kā mūsu apakšgrupā Japāna un Itālija, tā arī A apakšgrupā Kanāda un Krievija kvalificējusies ceturtdaļfinālam. Savukārt B un C grupā pēdējās spēles noteiks, kuras izlases pievienosies Šveicei un Jaunzēlandei.

4.spēle Latvija 7:9 Zviedrija

Spēles sākums izvērtās kļūdains, kas Zviedrijai ļāva nozagt punktu ceturtajā endā un pārtraukumā iet pie rezultāta 3:1. Šīs kļūdas mūsējie spēja samazināt, kas piektajā endā atnesa trīs punktus, bet sestajā nozagtus trīs, izvirzoties vadībā ar 7:3. Pirms astotā enda vēl joprojām mūsu izlase atrodas vadībā ar 7:5, tomēr neveiksmes dažos metienos astotā enda vidū un arī pēdējā metienā Zviedrijai ļauj iegūt četrus punktus un uzvarēt.

Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Zviedriju:
“Bija liels gandarījums redzēt, ka TV filmēšanas apstākļos jaunieši parādīja savu līdz šim labāko turnīra spēli. Nelielas kļūdiņas komunikācijā un ledus “lasīšanā” neļāva iegūt lielāku pārsvaru sākumā. Jāuzteic visa komanda, bet jo īpaši Anna un Ričards par lieliskiem “take-out” metieniem izšķirošos spēļu momentos.

Diemžēl astotajā endā tika pieļautas pārāk daudz mazās kļūdas un dubultkļūdas, ko tāda kērlinga lielvalsts kā Zviedrija nepiedod. Liels izaicinājums bija astotajā endā pēdējā brīdī paņemtais minūtes pārtraukums no jauniešu puses. Lai gan sāpīga, bet vienlaikus ļoti, ļoti vērtīga mācība jauniešiem un man personīgi!”

3.spēle Latvija 7:10 Itālija

Pēc aizvadītās spēles pirmās daļas tikai ar viena punkta pārsvaru 3:2 bija itāļi. Piektajā endā viņi ieguva trīs punktus (6:2) un likās, ka mūsu pretinieks spēli jau ir uzvarējis, tomēr četri punkti astotajā endā (7:7) Latvijai nodrošina izredzes cīnīties par uzvaru. Diemžēl Itālija savu pēdējo akmeni ekstra endā izmanto, sagādājot mūsu izlasei trešo zaudējumu.

2.spēle Latvija 0:7 ASV

Pretinieki pirmajā endā ar pēdējo akmeni paņēma tikai punktu, ko turpmākajos endos izdevās papildināt ar nozagtiem punktiem līdz pat sestā enda beigām, Latvijas junioriem piedzīvojot otro bez punktu zaudējumu šajās sacensībās.

1.spēle Latvija 0:7 Čehija

Spēle tika uzsākta ar “nonullēt” pirmo endu. Čehija savu iespēju iegūt punktus ar pēdējo akmeni izmantoja otrajā, panākot 2:0. Diemžēl mūsu izlasei tā arī līdz setā enda beigām neizdevās ar savu pēdējo akmeni gūt punktus, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu debijas spēlē.

Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalās arī Latvija. Vispirms mūsu jaunieši aizvadīs jaukto komandu turnīru, sacenšoties D apakšgrupā ar vēl piecu valstu izlasēm. Tikai divas labākās no grupas iekļūs šo sacensību ceturtdaļfinālā.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

6. Latvija 5-0-5

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Autore: Linda Mangale