Pēc uzvaras pār Slovākiju ratiņkērlinga jauktais pāris saglabā labas izredzes uz play-off

Šodien, 3.maijā Lohjā, Somijā pasaules ratiņkērlinga čempionātā Latvijas jauktā pāra izlase izspēlēja priekšpēdējo apakšgrupas spēli, kurā sacentās ar tā brīža grupas 2.vietā esošo Slovākiju. Pateicoties labam spēles sākumam, tika noturēts iegūtais pārsvars un izcīnīta vērtīga uzvara ar 8:5.


Nākamā spēle: Latvija – ASV


7.spēle Latvija 8:5 Slovākija

Mūsu ratiņkērlingisti spēli uzsāka ar diviem nozagtiem punktiem pirmajā un pa vienam nozagtam ceturtajā un piektajā endā, kamēr slovāki bija izcīnījuši punktu, atrodoties vadībā ar 5:1. Slovākijas izlases “power play” sestajā endā dod iespēju samazināt rezultātu starpību līdz -1 (4:5), tomēr jau nākamajā mūsējie pie sava “power play” šos trīs punktus atgūst, atkal nonākot komfortablā vadībā ar 8:4. Pēdējā endā pretinieku izredzes uz vairākiem punktiem tiek veiksmīgi likvidētas, viņiem tik vien kā izcīnot vienu, kas atnes svarīgu uzvaru mūsu izlasei ar 8:5.

Norvēģija jau ir kvalificējusies cīņai par medaļām, bet pēdējā apakšgrupas spēļu kārtā, kas norisināsies rīt, 4.maijā plkst. 09:30, noskaidrosies tās divas izlases, kuras pievienosies norvēģiem.
 


6.spēle Latvija 3:8 Dānija

Spēles pirmajā endā Latvijas izlase ar pēdējo metienu izglābās no divu punktu zaudēšanas, atdodot pretiniekiem tikai vienu. Kļūdas mūsu izlases metienu izpildījumā turpinājās arī otrajā endā, dodot iespēju dāņiem nozagt četrus un izvirzīties vadībā ar 5:0. Lai atgūtu zaudēto, trešajā endā tiek paņemts “power play”. Diemžēl arī šeit kļūdu virkne noved pie vēl viena zaudēta punkta 0:6. Dāņi turpina rādīt nevainojamu sniegumu un lielajā pārtraukumā dodas vadībā ar 7:0.

Piektajā endā ar pēdējo metienu mūsu izlasei bija iespēja paņemt trīs punktus, tomēr metiens izrādījās neprecīzs, zaudējot punktu (0:8). Sestajā endā ar pēdējo metienu beidzot izdodas gūt pirmo spēles punktu (1:8). Pretinieki septītajā endā paņem “power play”, lai noturētu pārsvaru, tomēr mūsējiem izdodas nozagt punktu 3:8. Astotajā atspēlēt zaudēto mūsējiem neizdodas, atzīstot pretinieku pārākumu.
 


5.spēle Latvija 10:4 Turcija

Spēli mūsu ratiņkērlingisti uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, tomēr tas neliedza izcīnīt pirmajiem punktus. Nozagt piecus pirmajā un vienu otrajā endā, nonākot vadībā ar 6:0. Turcija “power play” opciju izmantoja nepilnvērtīgi, gūstot tikai punktu, ko papildināja ar vienu nozagtu ceturtajā endā, samazinot rezultāta starpību līdz -4 (2:6). Pēc lielā pārtraukuma Latvijas izlase nolemj ar “power play” spēli palielināt rezultātu, kas izdodas un tiek panākts 9:2 savā labā. Sestajā endā veiksmīgi tiek nozagts vēl viens punkts un nu jau 10:2. Pretinieku mēģinājums atspēlēties septītajā endā beidzās ar divu punktu guvumu 4:10, pie kā arī spēle noslēdzās.

Latvijas ratiņkērlinga izlases komentārs pēc spēles ar Turciju:
“Iesākumā bija tik ātrs ledus, bet mēs veiksmīgi spējām izmest savus “take out” metienus, kas pirmajā endā deva piecus punktus, jo pretinieku pēdējais akmens izrādījās par stipru un izgāja cauri mājai.

Vēlāk nospēlējām ļoti labi viņu “power play” un arī beidzot nospēlējām labi savu “power play”, kur pat bija iespēja paņemt četrus, tomēr pēdējais metiens mums bija par stipru.

Rīt būs spēle atkal uz A celiņa, kurš ir visneprognozējamākais no visiem.”

 


4.spēle Latvija 8:7 Čehija

Latvijas izlase spēli uzsāka ar punktu pirmajā endā pie pēdējā metiena tiesībām, uz ko otrajā endā čehi atbildēja ar četriem. Arī trešajā endā mūsējiem neizdevās izcīnīt vairāk par punktu (2:4), tomēr spēles turpinājumā līdz pat astotajam endam pretinieku mēģinājumi tikt pie punktiem rezultējās ar nozagtiem mūsu izlases labā. Tas deva 7:4 pārsvaru pirms astotā enda. Savukārt astotajā čehi nospēlēja veiksmīgi, lai panāktu neizšķirtu 7:7 un spēli turpinātu ekstra endā. Kā izrādījās čehu metienu kvalitāte uzlabojās, bet mūsu izlase pieļāva kļūdas. Šo kļūdu rezultātā mūsu un arī enda pēdējais metiens bija jāizpilda pret četriem labākiem čehu akmeņiem ļoti tuvu mājas centram. Aukstasinīgi Agris Lasmans savu akmeni iemet labāku par pretinieku un tiek svinēta otrā uzvara ar 8:7.

Latvijas ratiņkērlinga izlases komentārs pēc spēles ar Čehiju:
“Sākumu mums īsti negāja. Bija ļoti ātrs ledus, nekādi nevarējām pārslēgties uz tik ātru ledu pēc vakardienas. Ar trešo endu jau izdevās uzķert ātrumu un spēle aizgāja. Astotajā endā mums bija labvēlīga situācija, bet vienā metienā čehiem sanāca “cūcene” un nākamais mūsu akmens bija par stipru, kas pretiniekiem deva trīs akmeņus labākus. Ar enda pēdējo neizdevās pastumt vienu no tiem, lai mūsējais būtu labāks, bet par laimi arī čehiete nokļūdījās un panāca neizšķirtu nevis uzvaru. Ekstra endā viena mala bija ātrāka nekā otra, tāpēc ātrākajā malā metieni izgāja cauri, bet Agris ar pēdējo pa lēnāko malu un ar atspiešanās iespēju pret pretinieku akmeni izpildīja precīzu metienu.”

 


3.spēle Latvija 9:5 Vācija

Ar pēdējā akmens tiesībām spēle tika atklāta ar diviem punktiem mūsu izlases labā. Vācieši šos divus punktus atspēlēja otrajā paņemot vienu, bet trešajā endā nozogot vienu (2:2). Vācijas pāra pieļautās kļūdas ceturtajā endā dod Latvijas izlasei cerību uz daudz punktiem, kas tā arī notiek, paņemot piecus un lielajā pārtraukumā ejot 7:2 vadībā. Vācieši uzreiz pēc tam ņem “power play”, tomēr tas dot tikai punktu, ko atkal izdodas papildināt ar vienu nozagtu pie mūsu “power play” izspēles sestajā endā, pretiniekiem pietuvojoties līdz -3 (4:7). Lielisks pēdējais septītā enda metiens uz centru ļauj mūsējiem izcīnīt divus punktus (9:4), bet precīzie metieni mūsu ratiņkērlingistu izpildījumā astotajā endā nedod iespēju vāciešiem atspēlēt zaudēto, paņemot tikai punktu (5:9). Līdz ar to Latvijas izlase tiek pie pirmās uzvaras šajā čempionātā.

Latvijas ratiņkērlinga izlases komentārs pēc spēles ar Vāciju:
“Dabūjām pārsvaru, ko šoreiz noturējām. Vairāk sitāmies. Agris pēc trešā enda bija nedaudz uzvilcies un gribēja mainīties, bet tad spēle aizgāja, jo sākumā atkal ledus bija lēns, bet vēlāk ieskrējās. Agra viens veiksmīgais metiens tālāk sekmēja pārējās labās lietas. Kurš pirmais mājā tuvāk centram ieliek, tam arī labāk, jo ar sišanas metieniem šeit ir grūti.”

 


2.spēle Latvija 8:9 Norvēģija

Spēli Latvijas jauktais pāris uzsāka teicami. Pirmajā endā tika paņemti trīs punkti ar pēdējā akmens tiesībām, bet otrajā un trešajā attiecīgi nozagti trīs un viens punkts, nonākot vadībā ar 7:0. Norvēģijas izlase ceturtajā nolemj paņemt “power play”, lai samazinātu rezultāta starpību, kas viņiem arī izdodas, izcīnot trīs punktus 3:7. Pēc lielā pārtraukuma šoreiz mūsu pretinieki nozog trīs un vienu punktu nākamajos divos nedos, kas ļauj izlīdzināt rezultātu 7:7. Septītajā endā mūsu izlasei izdodas paņemt tikai punktu un atkal nonākt vadībā (8:7). Diemžēl astotajā Norvēģija izmanto pēdējā akmens tiesības un gūst divus uzvaras punktus 9:8, kas sagādā Latvijas izlasei otro zaudējumu šajā čempionātā.

Latvijas ratiņkērlinga izlases komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Viss bija ļoti labi, līdz vienā momentā mēģinājām attīrīt spēli no akmeņiem, bet metieni nesanāca kā bija plānots. Septītajā endā izveidojās situācija uz +5 vai pat labākajā gadījumā +6, ja paveiktos. Tomēr pēdējais metiens mums bija gan par šauru, gan par vāju, kas deva tikai vienu punktu. Pēdējā endā situācija bija mums laba, tomēr arī šajā endā pēdējais metiens nonāca sarga pozīcijā nevis mājā.

Ledus arī šajā spēlē lēns, traki lēns, bet mēs daudz maz tikām galā.”
 


1.spēle Latvija 4:8 Kanāda

Spēles pirmajā endā mūsu izlase nopelna pēdējā metiena tiesības. Kanādieši enda vidū vienu no saviem akmeņiem novieto tuvāk centram, kas beigās viņiem atnes nozagtu punktu. Otrajā endā mūsējiem izdodas izlīdzināt rezultātu (1:1). Trešajā pretinieki paņem tikai punktu, lai arī bija iespēja izcīnīt divus (2:1). Daudz kļūdu metienos mūsu izlases izpildījumā ceturtajā endā Kanādai ļāva nozagt divus punktus (4:1).

Pēc lielā pārtraukuma mūsu izlase paņem “power play”. Diemžēl neprecīzais pēdējais metiens iestūma centram tuvāk vēl vienu kanādiešu akmeni, viņiem nozogot vēl divus un nu jau izvirzoties komfortablā vadībā ar 6:1. Pēdējo divu endu scenārijs turpinās arī piektajā endā, kanādiešiem tiekot pie vēl diviem nozagtiem punktiem (8:1). Beidzot septītajā endā mūsu izlasei izdodas uzlabot metienu precizitāti, kas palīdz samazināt rezultātu starpību līdz -4 (4:8). Pretinieki astotajā endā, lai noturētu pārsvaru, izvēlas ņemt “power play”. Tas nostrādā un, neizspēlējot visus akmeņus līdz enda beigām, tiek paspiestas rokas, Latvijai piedzīvojot zaudējumu pirmajā pasaules čempionāta spēlē.

Latvijas ratiņkērlinga izlases komentārs pēc spēles ar Kanādu:
“Neizpratām ledu, jo bija līnijas, kurās tas bija ļoti lēns. Savukārt “take out” metienus vajadzēja mest no visa spēka, bet tā pat tie bija par lēnu. Arī pielaides nebija uz pareizo pusi.
Neizmantojām savas iespējas un pieredzes trūkums bija jūtams. Vēl septiņas spēles ir priekšā un gan jau iejutīsimies labāk.”


Komandas vispirms aizvadīs apļa turnīru grupā. Katras grupas labākās trīs nodrošina vietu play-off kārtā. Pirmo vietu ieguvējas automātiski kvalificējas pusfinālam, savukārt A2 ar B3 un A3 ar B2 savstarpēji noskaidros atlikušos pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji 5.maijā plkst. 16:00 cīnīsies par pirmos pasaules čempionu titulu.

Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans.
 

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra spēļu grafiks:
4:8 – Kanāda
8:9 – Norvēģija
9:5 – Vācija
8:7(EE) – Čehija
10:4 – Turcija
3:8 – Dānija
8:5 – Slovākija
/04.05./ 09:30 – ASV

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Norvēģija 7-6-1 Q
2. Latvija 7-4-3
2. ASV 7-4-3
4. Slovākija 8-4-4
5. Vācija 7-3-4
5. Čehija 7-3-4
5. Dānija 7-3-4
5. Kanāda 7-3-4
9. Turcija 7-2-5

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlase čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji