Latvijas vīriešu izlase Eiropas kērlinga čempionātu B divīzijā noslēdz 4.vietā

Šodien, 26.novembrī Esterzundā, Zviedrijā Eiropas kērlinga čempionāta B divīzijā norisinājās izšķirošās cīņas par medaļām. Latvijas vīriešu izlase vakar pēc sāpīga zaudējuma pusfinālā šodien turpināja cīņu par bronzas medaļām. Spēles sākumā mūsējie atradās nelielā iedzinēju pozīcijā, tomēr otrajā pusē Francija pārsvaru palielināja, liekot mūsējiem atzīt zaudējumu ar 3:10. Līdz ar to Latvija šo B divīzijas čempionātu noslēdz 4.vietā.

Latvijas izlase spēli iesāka bez pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā, kurā Francija izcīnīja trīs punktus. Līdz lielajam pārtraukumam Latvijai izdodas noturēt pretiniekus tuvumā, atrodoties -2 iedzinējos (2:4). Tiesa pēc pārtraukuma francūžiem izdodas veiksmīgs sestais ends, kas ļauj palielināt rezultāta starpību līdz +6 (8:2), bet nozagtie divi punkti septītajā endā (10:2) nosaka šīs spēles likteni. Mūsu izlase astotajā tiek tikai pie punkta 3:10, ar ko arī spēle tiek noslēgta, Francijai izcīnot bronzas medaļas, bet Latvijai nākas samierināties ar 4.vietu.

Latvijas izlases trenera Kārļa Smilgas komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
“Maksimālais rezultāts, kādu vēlējāmies, netika sasniegts – mērķis bija tikt pusfinālā, uzlabot pagājušā gada rezultātu un kvalificēties A divīzijai.

Mūsu grupa izrādījās potenciāli stiprākā (pusfinālā no B apakšgrupas spēlēja trīs komandas no četrām), diemžēl turnīra galotnē neizdevās noturēt to spēles kvalitāti, kas bija visa turnīra laikā.

Kopumā sniegums vērtējams kā labs – izdevās izcīnīt uzvaru pār Nīderlandi un iekļūt spēcīgāko četriniekā. Sagatavošanās posms un dalība turnīros deva savu. Esam sapratuši savas stiprās puses, kā arī lietas, kas nākotnē jāuzlabo.

Sakām paldies visiem, kas juta līdzi un atbalstīja!”

B divīzijas fināla spēlē Nīderlande jau pirmajos trijos endos iekrāja piecu punktu pārsvaru 5:0, ko spēles laikā somi tā arī nespēja likvidēt, noslēdzot finālu ar 11:6 Nīderlandes labā. Bez zelta un sudraba medaļām abas valstis nodrošināja tiesības nākamā gada Eiropas čempionātā startēt A divīzijā.

Sieviešu konkurencē finālā cīnījās Igaunija ar Čehiju, kas tā pat kā Nīderlande un Somija iekļuva A divīzijā. Spēles pirmajā daļā neliels pārsvars Igaunijas pusē 4:2. Pēc lielā pārtraukuma tas tikai palielinājās. Izšķirošs bija astotais ends, kurā igaunietes izcīnīja četrus punktus, nonākot 10:3 vadībā. Pie šāda rezultāta spēles noslēdzas, igaunietēm kļūstot par B divīzijas čempionēm.

Par bronzas medaļām sacentās vēl viena mūsu kaimiņiene Lietuva, kurai pretim stājās Slovēnija. Pēc četriem endiem lietuvietes bija tikai +1 vadībā (4:3), bet nākamajos trīs endos nozagtie kopumā pieci punkti izvirzīja viņas jau 9:3 vadībā. Lai arī Čehija astotajā endā tika pie trim punktiem 6:9, tomēr aizsniegties līdz uzvarai viņām neizdevās. Spēle noslēdzās ar rezultātu 10:6 un ar bronzas medaļām Lietuvas izlases spēlētājām ap kaklu.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Aivars Avotiņš, treneris Kārlis Smilga.

10. Spānija uz C divīziju

Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale