Spēles galotnē jauktā pāra izlase atzīst Jaunzēlandes pārākumu

Šodien, 4.decembrī pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā Damfrijā, Skotijā Latvijas jauktā pāra izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis sacentās ar vēl ne reizi nezaudējušo Jaunzēlandi. Pēc līdzīga spēles sākuma, beigas labāk nospēlēja pretinieki, sagādājot mūsu izlasei otro zaudējumu ar 4:7.

Latvija izlase bez pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā mēģināja likvidēt draudus pretiniekiem izcīnīt daudz punktus, kas arī izdevās, Jaunzēlandei gūstot divus. Otrajā endā ar pēdējo metienu bija iespējams izcīnīt trīs punktus, tomēr “take out” metiens izrādījās par platu, kas deva divus, panākot neizšķirtu 2:2. Trešā enda noslēgumā vairākas kļūdas abu komandu izpildījumā, tomēr atnes punktu Latvijai 3:2. Pirms lielā pārtraukuma bija iespēja piespiest pretinieku paņemt tikai punktu. Diemžēl garām aizmestais “take out” metiens ļāva Jaunzēlandei paņemt divus un izvirzīties vadībā ar 4:3.

Pēc pārtraukuma mūsu izlase izspēlē “power play”, lai mēģinātu iegūt lielāku pārsvaru. Tas rezultējās tikai ar punktu 4:4. Jaunzēlande savu “power play” opciju izspēlē, paņemot divus punktus sestajā, bet pēc tam vienu nozog septītajā endā un nonāk 7:4 vadībā. Astotajā endā mūsējie mēģināja panākt ekstra endu, tomēr pretinieku dubultais “take out” metiens pielika punktu šai spēlei.

Atlikušas vēl trīs pamatturnīra spēles, kurās nepieciešamas uzvaras, lai saglabātu izredzes iekļūšanai play-off kārtā.

Par četrām ceļazīmēm uz pasaules čempionātu 2023.gada 22.-29.aprīlī Kanninā, Korejā kvalifikācijas turnīrā sacenšas 26 valstu izlases, kuras ir sadalītas četrās grupās – divās pa septiņām un divās pa sešām komandām. Vispirms tiks izspēlēta apļa turnīra kārta, pēc kuras katras grupas divi labākie pāri turpinās cīņu play-off kārtā.

Latvijas izlases spēles tiešraidē var skatīties no statiskajām kamerām “Recast” platformā “The Curling Channel”.

Rumānija 4-0-4

Latvijas izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale