Noskaidroti Soču Olimpisko Spēļu kērlinga sacensību dalībnieki

Pēc Olimpiskā kvalifikācijas turnīra noslēguma tika noskadorti atlikušie divi 2014. gada Ziemas Olimpisko Spēļu kērlinga turnīra dalībnieki gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Vīriešu turnīra pirmās un otrās vietas ieguvēju, pēc grupu turnīra, play-off tikās Vācijas un Čehijas sportisti un pirmās ceļazīmes no kvalifikācijas turnīra uz Olimpiādi izcīnīja turnīra mājnieki. Spēle tika aizvadīta ļoti līdzvērtīgi un neskatoties uz to, ka Vācija bija guvusi punktus tikai divos endos, spēles rezultāts pēc desmitā enda bija 4 – 4. Spēles ekstra endā ar dramatisku pēdējo metienu Vācijas vīriešu komanda sev nodrošināja dalību 2014. gada Olimpiskajās spēlēs.

Čehijas sportistiem bija vēl viena iespēja turpināt Olimpisko sapni otrajā play off spēlē pret grupu turnīra trešās vietas ieguvējiem ASV, kuri tiesības piedalīties play-off spēlē izcīnīja tikai pēc uzvaras tie-break spēlē pār Korejas komandu. Taču arī šeit Čehijas komanda Jiri Šnitila vadibā piedzīvoja sirdsāpes, jo pateicoties pieciem zaudētiem punktiem astotajā endā cieta zaudējumu 8 – 5. Ar šo uzvaru ASV nodrošināja arī vīriešu komandas pārstāvniecību 2014. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Vīriešu turnīra kopvērtējums

1.       Vācija (kvalificējas 2014.g OS)

2.       ASV (kvalificējas 2014.g OS)

3.       Čehija

4.       Koreja

5.       Jaunzēlande

6.       Somija

7.       Francija

8.       Japāna

Sieviešu konkurencē pirmās un otrās vietas play-off spēlē tikās Ķīnas un Japānas komandas un arī šajā spēlē, kaut arī ne tik pārliecinoši kā savstarpējā spēlē grupu turnīra laikā, savu pārliecinošo favorīta statusu apstiprināja Ķīnas sportistes, kuras spēja apturēt Japānas komandas centienus uzvarēt spēli pēdējos divos spēles endos un izcīnīt uzvaru 7 – 6. Japānas divkārtējās Olimpisko spēļu dalībnieces Oyumi Ogisawara komanda savā otrajā iespējā piedalīties Olimpiskajās spēlēs tikās ar Norvēģijas komandu. Pārliecinošais spēles rezultāts 10 – 4 tika panākts tikai pateicoties 6 gūtiem punktiem astotajā endā, kad Norvēģijas komanda Marianne Roervik vadībā pieļāva viarākas nozīmīgas kļūdas, un netspoguļo ļoti vienādo spēles gaitu pirms liktenīgā enda.

Sieviešu turnīra kopvērtējums

1.       Ķīna (kvalificējas 2014.g OS)

2.       Japāna (kvalificējas 2014.g OS)

3.       Norvēģija

4.       Vācija

5.       Latvija

6.       Čehija

7.       Itālija

2014. gada Ziemas Olimpisko Spēļu kērlinga turnīra dalībnieki –

Vīriešu konkurence

Sieviešu konkurence

1

Kanāda

1

Zviedrija

2

Zviedrija

2

Šveice

3

Lielbritānija

3

Lielbritānija

4

Norvēģija

4

Kanāda

5

Dānija

5

ASV

6

Ķīna

6

Dānija

7

Šveice

7

Koreja

8

Krievija (kā organizētājvalsts)

8

Krievija (kā organizētājvalsts)

9

Vācija

9

Ķīna

10

ASV

10

Japāna

 

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Foto ©2013 WCF/Richard Gray

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji