Baltic Cup 2014 Ladies’ aizceļo uz Krieviju

2014. gada janvāra pirmajā nedēļas nogalē, no 3. līdz 5. janvārim, Rīgā, Kērlinga Hallē norisinājās starptautisks kērlinga turnīrs Baltic Cup 2014 Ladies’ kurā piedalījās kopumā sešas komandas. Latviju turnīrā pārstāvēja pagājušā Latvijas čempionāta trīs labākās komandas – Jelgavas Kērlinga Klubs / Staša-Šaršūne, NICOLL / Regža un Jelgavas Kērlinga Klubs / Kāpostiņa, kā arī Igaunijas sieviešu izlase Mailes Molder vadībā, kuras nesen aizvadītajā 2013. gada Eiropas Čempionātā pirmo reizi Igaunijas kērlinga vēsturē izcīnīja tiesības piedalīties A grupas sacensībās un Sankt Pēterburgas kērlinga kluba „Adamant” komandas „Adamant-1” Vitas Moiseevas vadībā un šī paša kluba junioru komanda „Adamant-2” Aļinas Kovaļevas vadībā. Jāatzīmē, ka trīs spēlētājas no Sankt Pēterburgas – divas no komandas „Adamant-1” Oksana Gertova un Oļesja Gluščenko, un „Adamant-2” skips Aļina Kovaļeva 2013. gadā izcīnīja zelta medaļas Pasaules junioru čempionātā, kurš norisinājās šī gada Ziemas Olimpisko Spēļu norises arēnā Sočos.

Turnīra grupu apli vis veiksmīgāk aizvadīja „Adamant-2” komanda, kura piecās spēlēs izcīnīja piecas uzvaras piecās spēlēs. Pēc grupu apļa otro vietu kopvērtējumā ieņēma „Adamant-1” komanda, kura neskatoties uz savu pieredzi grupas aplī piekāpās „Adamant-2” ar 5 – 1 un Jelgavas Kērlinga Klubu pārstāvošajai Ivetas Stašas-Šaršūnes komandai ar 4 – 3 tādejādi gūstot trīs uzvaras. Arī trešās vietas ieguvējām Team Molder no Igaunijas pēc grupu apļa bija trīs uzvaras taču zaudējums grupas spēlē pret „Adamant-1” nozīmēja, ka netika izcīnīta iespēja piedalīties finālā par 1. vietu, bet nācās samierināties ar „mazo finālu” par 3. vietu pret Sporta Klubu OB pārstāvošo NICOLL/Regža, kuras kvalificējās play-off ar divām uzvarām piecās spēlēs. Piekto vietu pēc grupas turnīra ieņēma JKK/Staša-Šaršūne, kuras tā pat kā NICOLL/Regža piecās spēlēs izcīnīja divas uzvaras, taču zaudējums savstarpējā spēlē nozīmēja to, ka kopvērtējumā tomēr piektā vieta. Pamatturnīra sestajā vietā ierindojās otra Jelgavas Kērlinga Klubu pārstāvošā komanda Elēnas Kāpostiņas vadībā, kura neskatoties uz saviem labākajiem centieniem tā arī neizcīnija ne vienu uzvaru.

Finālspēlē par 1. vietu cīnījās abas Sankt Pēterburgas kluba komandas un arī šoreiz ļoti nerezultatīvā spēlē virsroku guva „Adamant-2” komanda, kura pateicoties diviem gūtiem punktiem spēlēs pēdējā endā izcīnija saspringtu uzvaru 3 – 1. Spēlē par trešo vietu NICOLL/Regža pārliecinoši uzveica Igaunijas sportistes Team Molder 5 – 1, tādejādi pēc uzvaras 2013. gada Baltic Cup Evitas Regžas komanda otro gadu pēc kārtas izcīnīja godalgas gada pirmajās sacensībās Latvijā.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji