Latvijas izlase uzsāks cīņu pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem

Latvijas izlase jau 17.aprīlī devās uz Kanādu, lai pierastu pie laika zonu maiņas, veiktu nelielu treniņu procesu un izspēlētu divas treniņu spēles pirms pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem, kurš norisināsies Kanādas pilsētā Letbrdžā no 22. – 29.aprīlim.

Izlases sastāvs šogad ir jauns. Andris Bremanis vēl spēlē puišu junioru komandā, savukārt Santa Blumberga dažus gadus atpakaļ kā pārgāja uz sieviešu kērlingu. Pirmo reizi atrodoties tik tālu no mājām, viņi drosmīgi pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā, kurā kopumā piedalīsies 39 valstsvienības.  Kopā ar treneri Ritvaru Gulbi viņi aizvadīja saspringtu treniņu posmu, kas pozitīvos rezultātos atspoguļojās jaukto pāru kērlinga turnīros.
Latvijas izlase spēlēs A grupā pret Baltkrieviju, Brazīliju, Horvātiju, Igauniju, Japānu, Somiju un Ungāriju. Visas komandas grupā ir diez gan spēcīga un lielākā daļa zināmas, izņemot Japānu, Brazīliju un Horvātiju. Galvenais komandas mērķis ir izkļūšana no apakšgrupas, lai cīņu turpinātu astotdaļfinālā.

Latvijas izlases spēles (pēc Latvijas laika):
22.aprīlī – 17:00 pret Japānu
23.aprīlī – 23:30 pret Baltkrieviju
24.aprīlī – 6:00 pret Ungāriju
24.aprīlī – 20:15 pret Brazīliju
25.aprīlī – 2:45 pret Somiju
25.aprīlī – 23:30 pret Igauniju
27.aprīlī – 6:00 pret Horvātiju
 

Divas no pagājušajā gada pasaules čempionāta medaļniecēm piedalīsies arī šogad. Tā ir A.Brizgalovas/A.Krušeļņickija komanda no Krievijas, kuri izcīnīja pasaules čempionu godu, un R.Vangas/D.Ba komanda no Ķīnas, kuri palika 2.vietā. Nesen par pasaules čempioni kērlingā Pekinā sievietēm kļuvusī Dž.Kortnija, kura spēlē R.Homanas komandā, piedalīsies arī šajā čempionātā pārī ar R.Karuteru, savu skatītāju priekšā.

Šis pasaules čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem visām komandām būs kā pēdējais, kurā varēs iegūt Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktus. Latvijai pagaidām šo punktu nav, tāpēc šis pasaules čempionāts ir svarīgs un jāiegūst pēc iespējas augstāka vieta, lai varētu iekļūt to astoņu komandu vidū, kuras piedalīsies 2018.gada Olimpiskajās spēlēs Korejā.

Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem visu spēļu grafiks pieejams: http://www.worldcurling.org/wmdcc2017/schedule
Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem spēļu tiešraides pieejamas: https://www.youtube.com/channel/UCAKIdgLUYV-Z1DM0_W_Z_gA
Pasaules čempionāta kērlingā jauktajiem pāriem mājas lapa: http://www.worldcurling.org/wmdcc2017
 

Izlase pasaules čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem piedalās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji