Rīgas Sporta naktī pie kērlinga telts apmeklētāji veido rindas
Rīgas Sporta nakts šogad 11.novembra krastmalā pulcēja daudz dažādas asociācijas un federācijas, lai plašāk iepazīstinātu gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus ar savu sporta veidu. 9.septembrī Latvijas Kērlinga asociācija, popularizējot kērlingu, piedalījās ar grīdas kērlinga un galda kērlinga aktivitātēm, papildus dodot apmeklētājiem apskatīt kērlinga atribūtiku.
 
Liels paldies Anitai Pētersonei un Madarai Bremanei, kuras brīvprātīgi visa vakara garumā apmācīja apmeklētājus grīdas kērlingā un atbildēja uz viņu neizsīkstošajiem jautājumiem. Kā arī paldies Didzim Pētersonam, kurš pievienojās vakarpusē, lai mazliet dotu viņām atelpu. Kā M.Bremane pastāstīja, tad laikā no plkst. 16:00 līdz 21:00 kērlinga teltī viesojās ļoti daudz dažāda vecuma cilvēku un nebija neviena tāda brīža, kad kāds nespēlētu grīdas kērlingu, bieži vien pat veidojot rindas.
 
No M.Bremanes novērojumiem grīdas kērlingu pārsvarā vēlējās izmēģināt bērni un jaunieši, taču pie izmēģināšanas ķērās arī pieaugušie un jau gados vecāki cilvēki. Turklāt kāda maza meitenīte esot tā iekarsusi spēlējot, ka viņas vecākiem nācās piepūlēties, lai viņu dabūtu prom.
 
Vairums to cilvēku, kuri izmēģināja grīdas kērlingu, aplūkoja arī kērlinga inventāru, pie reizes uzdodot dažādus jautājumus par pašu spēli. M.Bremane pamanīja, ka vislielāko pārsteigumu cilvēkiem sagādāja tieši akmens smagums, jo viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem esot bijis – kā ar tik smagiem akmeņiem vispār var paspēlēt?
 
Ar gandarījumu M.Bremane piebilst, ka visi kērlinga telts apmeklētāji, pēc grīdas kērlinga izmēģināšanas, aizgāja ar smaidu sejā, jo jau ar pirmajiem izmestajiem akmeņiem gan bērnu, gan pieaugušo acīs varēja manīt azartu. Bez tam bija arī tādi, kas uz telti atnāca, lai vēlreiz uzspēlētu grīdas kērlingu. Iespējams kādu no šiem jaunajiem entuziastiem jau drīzumā redzēsim uz ledus, jo informatīvie bukleti par treniņiem tika izdalīti ātri.
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji