Skotija triumfē PČ jauktajām kērlinga komandām
Šodien, 14.oktobrī noslēdzās pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts. Finālā Skotijas izlase bija pārāka par Kanādas izlasi ar 8:5 un pirmo reizi izcīnīja pasaules čempionu titulu.
 
Šveices kalnu kūrortā Šamperi no 6. līdz 14.oktobrim norisinājās līdz šim trešais pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts. Tajā 37 komandu vidū startēja arī Latvijas izlase, kura savā apakšgrupā ieņēma 5.vietu un turnīru noslēdza 24.vietā.
 
Savukārt 16 komandas pēc apakšgrupu spēlēm turpināja cīņu par zelta medaļām. Šodien, rīta pusē atlika noskaidrot, kuras būs tās divas komandas, kas iesaistīsies šajā cīņā. Pusfinālā pirmajā duelī Kanādas izlase līdzīgā spēlē ar 5:3 tika galā ar Norvēģiju, bet otrajā duelī Skotijas izlase nedeva nekādas iespējas Čehijai un svinēja uzvaru ar 6:2.
 
Līdz ar to bronzas mačā tikās Norvēģijas komanda ar Čehiju, kuras turnīru uzsāka vienā apakšgrupā. Norvēģijas izlase dominēja lielāko spēles daļu, bet Čehijas komanda spēja atspēlēties un astotajā endā nozagtie trīs punkti atnesa viņiem uzvaru ar 7:6.
 
Galvenajā šīs dienas mačā – finālā vēl līdz šim nezaudējušajai Kanādas izlasei pretim stājās Skotijas izlase. Mača sākums labāk padevās skotiem, savukārt spēles otro daļu veiksmīgāk aizvadīja Kanāda, panākot neizšķirtu 5:5 pēc astoņiem spēles endiem. Fināla cienīga spēle tika noslēgta ar ekstra endu, kurā Skotijas izlase, iegūstot trīs punktus ar pēdējā akmens tiesībām, izcīnīja uzvaru ar 8:5 un kļuva par 2017.gada pasaules jaukto kērlinga komandu čempioniem.
 
Latvijas jauktās kērlinga izlases sastāvs: Jānis Rudzītis (skips), Jeļena Rudzīte, Ritvars Graumanis, Dace Spilnere.
 
Kopvērtējums:
1.vieta – Skotija
2.vieta – Kanāda
3.vieta – Čehija
4.vieta – Norvēģija
24.vieta – Latvija
 
Foto: © WCF / Alina Pavlyuchik 2017 (bildē: Skotijas izlase)
 
 
Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji - LIVE RīGA (www.liveriga.com), Latvijas Nafta (www.latvijasnafta.lv) un OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv); atbalstītāji – SIA “ALD Automotive”, SIA “Glazūra AG”, SIA “Aquasystems”, SIA “MXV”.
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji