Sieviešu izlasei pēdējais pārbaudījums pirms Eiropas čempionāta

Latvijas sieviešu kērlinga izlase turpina gatavoties šī gada svarīgākajām sacensībām Eiropas kērlinga čempionātam un Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Šajā nedēļas nogalē no 10. līdz 12.novembrim komanda piedalīsies „International ZO Women`s Curling Tournament” turnīrā Šveicē.
 
Turnīra pirmsākumi meklējami jau 1984.gadā. Kopumā šis ir jau 26. „International ZO Women`s Curling Tournament” turnīrs, nelielu pauzi ieturot no 1993. līdz 2002.gadam. Turnīru 2005.gadā iekļāva kērlinga čempionu tūres (CCT) sarakstā, kas tagad pārtapis par vienu no pasaules kērlinga tūres (WCT) posmiem.
 
Kopumā turnīrā piedalīsies 21 komanda, no kurām piecas (Čehija, Vācija, Krievija, Itālija, Dānija) jau pēc nedēļas pārstāvēs savu valsti Eiropas kērlinga čempionāta A grupā, bet divas (Latvija, Polija) – B grupā. Visaugstāk pasaules rangā no šajā turnīrā startējošām komandām ir A.Petcas komanda no Šveices, kura patlaban ieņem 7.vietu. Pārējās komandas atrodas sākot no 20.vietas un zemāk.
 
Komandas ir sadalītas trijās grupās pa piecām un vienā grupā pa sešām komandām, kur sākotnēji izspēlēs apļa turnīru. Divas labākās katras grupas komandas tālāk cīnās ceturtdaļfinālā un par galveno balvu 6000 Šveices fraku. Latvijas izlase iedalīta vienā grupā ar tiešo Eiropas kērlinga čempionāta pretinieci M.Šeligas-Frinijas komandu no Polijas, divkārtējo pasaules čempioni B.Feltčeres komandu no Šveices, nepiekāpīgo D.Jenčas komandu no Vācijas un gados jauno Š.Vidmeres komandu no Šveices.
 
Latvijas sieviešu kērlinga izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas sieviešu izlases spēles:
10.11. (pēc Latvijas laika)
10:00 – M.Šeliga-Frinija (Polija)
16:00 – D.Jenča (Vācija)
21:30 – B.Feltčere (Šveice)
11.11. (pēc Latvijas laika)
18:15 – Š.Vidmere (Šveice)
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale
 

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji