Turnīrā Tallinā uzvar čehi, S.Blumberga/R.Gulbis apstājas ceturtdaļfinālā
„Tallinn Masters Mixed Doubles” jaukto pāru kērlinga turnīrā, kas norisinājās no 16. līdz 18.februārim Tallinā, Igaunijā, par uzvarētājiem kļuva Z.Hajkova/T.Pauls no Čehijas, bet S.Blumbergas/R.Gulbja komanda netika tālāk par ceturtdaļfinālu.
 
Pasaules kērlinga tūres (WCT) ietvaros „Tallinn Masters Mixed Doubles” turnīra uzvarētājs tika noteikts pirmo reizi. 15 komandu konkurencē labāko četriniekā iekļuva visas trīs pēc pasaules tūres ranga visaugstāk ranžētās sacensību dalībnieces – M.Tūrmane/H.Lills (Igaunija) – 11.vieta, Z.Hajkova/T.Pauls (Čehija) – 12.vieta un M.Gribi/R.Gribi (Šveice) – 17.vieta. Par turnīra titulu un 500Eur naudas balvu finālā cīnījās M.Tūrmane/H.Lills ar Z.Hajkovu/T.Paulu. Spēle igauņiem nevedās jau no paša sākuma. Lai gan pēc pieciem endiem deficīts -1, tomēr sestajā endā čehu izcīnītie trīs punkti deva četru punktu pārsvaru, ko septītajā endā viņi palielināja vēl par punktu. Pie rezultāta 7:2 pēc septiņiem endiem Z.Hajkova/T.Pauls varēja svinēt uzvaru šajā spēlē un visā turnīrā kopumā.
 
Par 3.vietu sacentās M.Gribi/R.Gribi ar Dž.Stirlingu/F.Kinganu no Skotijas. Pēc četriem endiem šveiciešiem bija iegūts trīs punktu pārsvars, bet šajā spēlē tas vēl neliecināja par uzvaru. Nākamajos divos endos skoti atguva četrus punktus un pirmo reizi šajā spēlē izvirzījās vadībā ar 7:6. Turpinājumā līdz astotā enda beigām spēles uzvarētājs nebija skaidrs, līdz ar to bija nepieciešams ekstra ends, kurā, pateicoties pēdējā akmens tiesībām, divus punktus un uzvaru ar 10:8 izcīnīja M.Gribi/R.Gribi komanda.
 
Jaukto pāru komanda no Latvijas S.Blumberga/R.Gulbis pirmās divas spēles aizvadīja pret mājinieku komandām. Pirmajā spēlē, pēc četru punktu zaudēšanas trešajā endā, viņiem izdevās atspēlēt zaudēto un pēc sestā enda izvirzīties vadībā ar 8:4. Pretinieki septītajā endā pietuvojās līdz -2, bet tas bija par maz, lai apdraudētu mūsu komandai izcīnīt pirmo uzvaru ar 8:6 šajā turnīrā.
 
Otrajā spēlē mūsu jauktā pāra komanda dominēja jau no paša spēles sākuma, pēc četriem endiem atrodoties komfortablā vadībā ar 7:1. Spēles otrajā pusē pretinieki E.Tuvike/K.Holms nespēja pretoties Latvijas komandas pārākumam, beigās atzīstot tās uzvaru ar 10:2.
 
Grupu turnīra trešajā spēlē latviešiem pretim stājās šī turnīra 4.vietas ieguvēji Dž.Stirlinga/F.Kingans. Spēles sākums izvērtās S.Blumbergai/R.Gulbim nepatīkams, jo pirmajos divos endos tika zaudēti kopā pieci punkti. Tomēr nākamajos trīs endos pārsvars pārgāja mūsu komandas pusē, kur tika izcīnīti kopā septiņi punkti, panākot 7:5 pēc pieciem endiem. Diemžēl šo pozitīvo vilni neizdevās noturēt un jau nākamajos divos endos pretiniekiem izdevās atgūt pazaudēto un izvirzīties vadībā ar 9:7, kas izrādījās arī gala rezultāts šai spēlei.
 
Turpinājumā pretim stājās grupas spēcīgākā komanda no Šveices M.Gribi/R.Gribi. Sākums līdzīgs kā iepriekšējā spēlē, tomēr punkti divos pirmajos endos zaudēti mazāk, tikai trīs. Scenārija turpinājums arī tāds pats kā iepriekšējā spēlē, kad trijos endos izdodas iekrāt sešus punktus un pēc piektā enda izvirzīties vadībā ar 6:3. Šveiciešiem izdodas samazināt rezultātu līdz -1, bet S.Blumberga/R.Gulbis, nospēlējot labi atlikušos divus endus, izcīna uzvaru ar 9:5.
 
Pēc grupu turnīrā izcīnītām trim uzvarām un viena zaudējuma duetam no Latvijas bija jādodas tālākā cīņā ceturtdaļfinālā. Tajā viņiem vēlreiz pretim stājās skoti. Šajā spēlē pretinieki neatstāja nekādas iespējas S.Blumbergai/R.Gulbim atspēlēties. Pēc nospēlētiem četriem endiem Dž.Stirlinga/F.Kingans iekrājuši sev septiņus punktus, savukārt mūsu komandai tikai piektajā endā izdodas atklāt rezultātu, tiesa gan iegūts tikai viens punkts. Sestajā endā skotiem izdodas vēl palielināt rezultāta starpību, tāpēc tas izrādās arī pēdējais ends šajā spēlē, kuru S.Blumbergai/R.Gulbim nācās zaudēt ar 1:9, tādējādi izstājoties no tālākās cīņas par „Tallinn Masters Mixed Doubles” turnīrā.
 
S.Blumbergas/R.Gulbja komandas spēļu rezultāti:
U 8:6 – M.Tammesa/A.Jakobsons (Igaunija)
U 10:2 – E.Tuvike/K.Holms (Igaunija)
Z 7:9 – Dž.Stirlinga/F.Kingans (Skotija)
U 9:5 – M.Gribi/R.Gribi (Šveice)
Z 1:9 – Dž.Stirlinga/F.Kingans (Skotija) - ceturtdaļfināls
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji